گروه تکفانت
 

 

محصولات سیسکو

 

سوئیچ های کاتالیست سری 2960

سوئیچ های کاتالیست سری 2960 سیسکو از سوئیچ هایی با پلتفرم ثابت یا فیکس و ویژه لایه دو هستند. این سوئیچ ها می توانند برای کاربرهای مقیاس کوچک و برای تامین اتصالات شبکه معمولی یا گیگابیتی، بهره برداری از سرویس های دیتای مخابراتی و یا اتصال شبکه بین شعب یک اداره، سازمان و یا حتی کسب و کارهای تجاری استفاده شوند.

سوئیچ های 2960 سیسکو دارای ویژگی های امنیتی نظیر network admission control (NAC) ، QoS و امکانات هوشمند ارائه بهینه سرویس در لایه اکسس هستند. امکانات کی این نوع سوئیچ ها را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • امکان تعریف لیست های کنترل دسترسی پیشرفته
  • برخورداری از آپ لینک های دو منظوره: هر پورت دو منظوره (یا اصطلاحا پورت Combo) شامل یک ورودی اترنت گیگابیتی(جهت اتصال کابل مسی) و یک ورودی SFP (معمولا جهت اتصال فیبر نوری) است که در آن واحد تنها از یکی از این ورودی ها می توان استفاده کرد.با توجه به نوع ماژول های SFP سازگار، پهنای باند  آپ لینک این سری از سوئیچها را تا حداکثر 1G بیت در ثانیه می توان ارتقاء داد.
  • امکان کنترل و بهینه سازی پهنای باند شبکه با استفاده از QoS پیشرفته، محدودسازی نرخ های انتقال دیتا، فهرست های کنترل دسترسی (ACL)
  • تامین امنیت شبکه از طریق متدهای متنوع احراز هویت، رمزنگاری داده ها و احراز صلاحیت بر اساس حساب کاربری، پورت و یا آدرس سخت افزاری (MAC)
  • امکان پیکربندی، ارتقاء و اشکال زدایی آسان از طریق نرم افزار NAS
  • برخورداری ازسیستم عامل  LAN Base در همه مدل ها
  • در بالاترین مدل  توان هدایت  35.7 Mpps و نرخ سوئیچینگ 32Gbps
  • 64MB DRAM  و  32MB  Flash Memory
  • این نوع سوئیچ ها در دو مدل 24 و 48 پورت تولید می شوند و قابلیت POE ندارند.

یکی از نقاط ضعف سوئیچ های سری 2960 این است که آنها به غیر از درگاه های بخش  UpLink خود فاقد درگاه های گیگابیتی هستند. این معضل در دو سری جدیدتر این مدل یعنی سوئیچ های 2960S و سوئیچ های 2960X مرتفع شده است. یکی دیگر  از تفاوت های مهم سری های S  و  X با سری معمولی 2960 در نوع ماژول های SFP (آپلینک) قابل پشتیبانی آنهاست. در سری های جدید از اپ لینک های 10G هم می توان استفاده کرد. علاوه بر این در سری های ذکر شده سخت افزار دستگاه ارتقاء پیدا کرده(رم 512 و فلش 128)، شاخص های بازدهی (توان هدایت بسته ها و نرخ سوئیچینگ) بهبود یافته و  امکاناتی نظیر  POE و POE+، FlexStack ، Power Redundancy ،Energywise و امکانات مدیریتی به قابلیت های دستگاه افزوده است.

    

 

سوئیچ های کاتالیست سری 3560

 
 سوئیچ های 3560 سیسکو نیز از جمله سوئیچ های لایه سه فیکس یا غیرماژولار این شرکت محسوب می شوند. این سوئیچ ها قابلیت پشتیبانی از پروتوکل 802.3af را (POE) را داشته و همچنین دارای تنوع زیادی در سرعت و نوع درگاه های اترنت خود هستند. سوئیچ های 3560 را می توان از سوئیچ های ایده آل برای بخش اکسس شبکه های حرفه ای تجاری به شمار آورد. زیرا با استفاده از آنها امکان به کارگیری کاربردهایی نظیر تلفن تحت شبکه(VoIP)، شبکه های بی سیم، نظارت تصویری و سیستم های حسابرسی یا اکانتینگ به خوبی امکان پذیر خواهد شد. همچنین می توان با به کارگیری این نوع سوئیچ ها در شبکه و استفاده از امکاناتی نظیر QoS پیشرفته، امکانات محدودسازی نرخ انتقال داده کاربران، تعریف فهرست های کنترل دسترسی، مدیریت بسته هاس multicast و  بالاخره مسیریابی بهینه بسته های داده، کنترل خوبی بر روی حفظ وضعیت مطلوب شبکه داشت. برای مدیریت و پیکربندی سوئیچ های 3560 می توان از نرم افزار CNA(Cisco Network Assistant) استفاده کرد. محیط گرافیکی این نرم افزار عملیات پیکربندی را بسیار آسان می کند و تا حدود زیادی نیاز به استفاده از واسط کاربری Command-Line سنتی سیسکو را مرتفع می کند. 
این سوئیچ ها در تحت دو خانواده 3560 و 3560X تولید می شوند.
    
 

سوئیچ های کاتالیست سری 3650

سوئیچ های 3650 را می توان سری جدیدتر 3560 به حساب آورد. این سوئیچ های سیسکو نیز از سوئیچ های لایه سه بوده و  علاوه بر دارا بودن همه خصوصیات سری 3560 امکان Stack شده را نیز دارند. آنها برای اینکار از فن آوری StackWise-160 استفاده می کنند. بخش آپلینک این سوئیچ ها ماژولار و قابل توسعه است. سوئیچ های 3650 از تراشه های خاص منظوره (ASIC) برای مدیریت انتقال داده در لایه اکسس برخوردار بوده و قدرت مضاعفی در پیاده سازی شبکه های بی سیم یکپارچه، انعطاف پذیری و بهینه سازی عملکرد دارند. این سوئیچ ها علاوه بر 802.3af از استاندارد 802.3at نیز پشتیبانی می کنند. در این استاندارد (POE+) امکان تغذیه دستگاه ها با ولتاژ دو برابر استاندارد قبلی فراهم است. از خصوصیات دیگر سوئیچ های سری 3650 می توان به قابلیت استفاده از فن های خنک کننده و همچنین منابع تغذیه ماژولار در آنها اشاره کرد. این ویژگی می تواند به مقدار چشمگیری امکان استفاده بیشتر از تجهیزات بی سیم (POE CPE's) را افزایش داده و هزینه های راه اندازی یک شبکه (TCO) را کاهش دهد.
این سوئیچ ها در تحت دو خانواده 3650 و V2-3650 تولید می شوند.

    

 
 

 سوئیچ های سری 3750 سیسکو نیز از سوئیچ های لایه سه هستندو تفاوت این سری با سری های قبلی ذکر شده در توان و بازدهی بسیار چشمگیر بوده و از جمله سوئیچ های حرفه ای محسوب می شوند. این نوع سوئیچ ها می توانند از نرخ انتقال 32Gbps در اتصالات Stack خود استفاده کنند.

سوئیچ های سری 3750 در چهار خانوده 3750، 3750G، 3750v2 و 3750X تولید می شوند. شما می توانید برای مشاهده خصوصیات دقیق مدل های مختلف این سری از سوئیچ ها  از بخش مستندات این سایت به دیتاشیت آنها مراجعه کنید.

    

 

سوئیچ های کاتالیست سری 3850

سری 3850 در واقع نسل جدیدتر سوئیچ های سری 3750 با سخت افزارهای قوی تر، سیستم عامل بهینه شده و ویژه بخش Aggregation شبکه هستند. این سوئیچ ها از فن آوری StackWise-480 برای انتقال داده از طریق Stack استفاده می کنند که نرخ انتقال داده را به صورت فزاینده ای افزایش داده است. آنها از استاندارد 802.3at یا POE+ در درگاه های POE استفاده کرده و در مدل هایی که قابلیت اتصالت بی سیم را دارند استاندارد پیشرفته 802.11ac را پشتیبانی می کنند. DownLink و UpLink این سوئیچ ها می تواند درگاه های اترنت معمولی، گیگابیتی مسی و یا SFP باشد که تا  10Gbps را می توانند جابجا می کنند. فن خنک کننده و منبع تغذیه سوئیچ های سری 3850 ماژولار و قابل افزایش است.

   

 

سوئیچ های سری 100 مجموعه اسمال بیزنس

این سوئیچ ها از نوع غیرمدیریتی یا Unmanagable هستند و برای کاربردهای مقیاس کوچک و متوسط طراحی شده اند. ویژگی های کلی این سری را در موارد زیر می توان خلاصه کرد:

قابلیت صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش چشمگیر هزینه ها

امکان بهینه سازی کارآیی شبکه با استفاده از 

امکانات QoS پیشرفته

نصب و راه اندازی آسان

عدم استفاده از فن خنک کننده و کاهش آلودگی صوتی محیط

دارای تنوع در تعداد و نوع پورت های گیگ و POE

برخورداری از حافظه 128 MB و حافظه فلش 128 MB

تنوع در نرخ سوئیچینگ از 1 تا 48 گیگابیت در ثانیه

تنوع در توان هدایت بسته ها از 0.74 تا 35.7 میلیون بسته در ثانیه

قابلیت کارکرد در دمای صفر تا 40 درجه سانتی گراد و رطوبت 10 تا 90 درصدی

دارای مدل های Desktop و  RackMount

مناسب جهت کاربردهای نظارت تصویری، ویپ و بخش اکسس شبکه

 

   

 

سوئیچ های سری 200 مجموعه اسمال بیزنس

سیسکو این دسته از سوئیچ ها را تحت عنوان سوئیچ های اسمارت یا هوشمند نام گذاری کرده است. مزایای این سری از محصولات عبارتند از:

 

این سوئیچ ها از محصولات سازگار با محیط زیست سیسکو به حساب می آید. به این معنی که در مصرف انرژی به شکل چشمگیری صرفه جویی می کنند.

اکثر مدل های این سری بدون فن خنک کننده هستند و این موضوع به کاهش صدای این سوئیچ ها کمک می کند. این ویژگی به خصوص در دفاتر و مکان های کوچک اهمیت بیشتری پیدا می کند.

تنوع تعداد و نوع پورت های گیگ و POE  این سوئیچ ها زیاد است.

تعداد پورت ها در مدل های مختلف می توند از 8 تا 50 پورت باشد.

برخورداری از حافظه 128 MB و حافظه فلش 16 MB

قابلیت کارکرد بدون وقفه و خرابی از 194287 تا 319407 ساعت در مدل های مختلف

تنوع در نرخ سوئیچینگ از 8.8 تا 100 گیگابیت در ثانیه

تنوع در توان هدایت بسته ها از 6.55 تا 74.41 میلیون بسته در ثانیه

این نوع سوئیچ ها از آدرس دهی IP نسخه 6 هم پشتیبانی می کنند.

با اتصال گوشی های ویپ به این نوع سوئیچ ها، یک Voice VLAN به صورت خودکار ایجاد شده و ترافیک داده های صوتی شبکه از طریق آن انتقال می یابد.

قابلیت پشتیبانی از پروتوکل 802.1x

قابلیت پشتیبانی از IPv6

قابلیت کارکرد در دمای صفر تا 40 درجه سانتی گراد و رطوبت 10 تا 90 درصدی

پشتیبانی از ماژول های SFP گیگابیتی ویژه یا کلاسیک و انتقال دیتا تا 40 کیلومتر

عدم استفاده از فن خنک کننده در اکثر مدل ها و تولید حداکثر بین 40 تا 50 دسی بل در مدل های دارای فن

دارای مدل های Desktop و  RackMount

امکان مانیتورینگ وضعیت سوئیچ و شبکه از طریق واسط کاربری تحت وب دستگاه

   

 

سوئیچ های سری 300 مجموعه اسمال بیزنس

سوئیچ های سری 300 از جمله سوئیچ های مدیریتی لایه دو هستند. این سری از سوئیچ ها نسبت به سری های 100 و 200 تغییرات اساسی پیدا کرده اند. طوری که به گفته سیسکو، بیش از 80 کامپوننت سخت افزاری و نرم افزاری نسبت به سری های پائین تر به آها اضافه شده است. این نوع سوئیچ ها نیز در تعداد و نوع پورت ها تنوع زیادی داشته و در کاربردهای تجاری مقیاس متوسط و در لایه اکسس و توزیع شبکه می توانند جایگزین مناسبی برای سوئیچ های کلاسیک سیسکو باشند. 
سوئیچ های سری 300 سیسکو با قیمت های بسیار مناسب وارد بازار شده اند که این سوئیچ ها در مدل های 8 پورت تا 48   پورت با سرعت 10/100 و 10 پورت تا 52 پورت با سرعت 10/100/1000 برای شبکه سازمان های کوچک طراحی شده اند و ما میتوانیم با کمک آن، کامپیوترها ، اکسس پوینت ها ، پرینترها و سرورها را در شبکه سازمان به یکدیگر اتصال دهیم و همچنین این سوئیچ ها دارای آپلینک های  combo mini-Gbic (فیبر نوری) بر روی خود هستند.

   

    

 

 

آخرين اخبار
ویدئو: دموی نصب اکسس پوینت WAP571 سیسکو

ویدئو: دموی نصب اکسس پوینت WAP571 سیسکو

ویدئوی حاضر شیوه نصب صحیح یک اکسس پوینت WAP571 سیسکو را به شما نشان می دهد. WAP571 یک اکسس پوینت از خانواده محصولات SMB (اسمال بیزنس) سیسکو بوده و کاربرد آن ایجاد یک دسترسی بی سیم پایدار و قوی در محیط های تجاری و اداری است.
ویدئو: دموی نصب اکسس پوینت WAP361 سیسکو

ویدئو: دموی نصب اکسس پوینت WAP361 سیسکو

سیسکو سیستمز در تولید اکسس پوینت WAP361 علاوه بر کیفیت کارآیی و امکانات، به طراحی فیزیکی آن نیز توجه ویژه ای داشته است. طراحی خلاقانه این دستگاه به شما اجازه می دهد به سادگی آن را روی یکی از پورت های شبکه دیواری خود نصب کرده و نیازی به کابل و داکت کشی مجزا برای آن نداشته باشید.
ویدئو: آموزش  و معرفی نرم افزار FindIT Discovery سیسکو

ویدئو: آموزش و معرفی نرم افزار FindIT Discovery سیسکو

نرم افزار FindIT Discovery سیسکو ابزاری است جهت پیدا کردن و دسترسی سریع به تجهیزات سیسکو در شبکه. این ابزار تنها برای تجهیزات SMB سیسکو کاربرد داشته و می تواند به صورت یک پلاگین درون مرورگر وب سیستم شما نصب شود. با استفاده از این ابزار می توانید سوییچ ها، اکسس پوینت ها و یا روترهای شبکه خود را مرتبا و به سرعت مانیتور کنید.
ویدئو: آموزش کلاستر کردن اکسس پوینت های سیسکو

ویدئو: آموزش کلاستر کردن اکسس پوینت های سیسکو

یکی از راهکارهای گسترش فضای تحت پوشش یک شبکه بی سیم، الحاق و کلاستر کردن اکسس پوینت های آن شبکه است. اکسس پوینت های سیسکو عموما دارای این قابلیت هستند. در ویدئوی حاضر شما با نحوه کلاستر کردن اکسس پوینت های خانواده WAP سیسکو که از جمله محصولات SMB به حساب می آیند آشنا خواهید شد.
آموزش فعال کردن Captive Portal در اکسس پوینت های سیسکو

آموزش فعال کردن Captive Portal در اکسس پوینت های سیسکو

امروزه با گسترش محیط های تجاری و نیاز به یکپارچه بودن زیرساخت های شبکه، بسیاری از سازمان ها و مجموعه ها اقدام به راه اندازی شبکه های داده قابل سفارشی سازی در نوع دسترسی کاربران می نمایند. ابزار Captive Portal سیسکو می تواند خیالتان را بابت امن بودن دسترسی کاربران بی سیم شبکه راحت کند. Captive Portal سیسکو مفهومی شبیه به هات اسپات(HotSpot) در تجهیزات میکروتیک دارد.
امتیاز بدهید
به اين صفحه امتیاز بدهید