گروه تکفانت
 

 

داشتن ظرفیت های متناسب در بستر شبکه موجود از الزامات به کارگیری سیستم های مبتنی بر ویپ است

گرچه استفاده از سیستم های ویپ مزایای فراوانی دارد اما با این وجود عدم طراحی مناسب و یا عدم پیش بینی منابع متناسب با یک کاربرد می تواند باعث بروز مشکلات عدیده ای شود. از این رو می بایست قبل از آغاز فرایند اجرا و استقرار مراکز تلفن تحت شبکه یک طرح بهینه تهیه شده و در اختیار مجریان پروژه قرار داد.

 

 

در ابتدای راه اندازی یک سیستم تلفنی تحت شبکه پیش از هر چیز باید از ظرفیت ها و قابلیت های شبکه Ip خود اطلاع داشته باشید. میزان میانگین ترافیک شبکه، تعداد داخلی های مورد نیاز کاربرد مورد نظر و به تبع آن سنجش بار تحمیلی ویپ به شبکه شما موارد مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. طراح علاوه بر تعداد داخلی های مورد نیاز کارفرما باید از میزان توسعه احتمالی سیستم در آینده، تعداد پورت های لازم برای اختصاص به هر کاربر روی سوئیچ های شبکه و در نهایت توپولوژی و نحوه ارتباط شبکه موجود با اینترنت آگاهی داشته باشد.

 

همه موار ذکر شده نیاز به دانش، مهارت و تجربه خاص خود را دارد. واحد طراحی گروه تکفانت با تکیه بر توانمندی های فنی و تجربیات به دست آمده از پروژه های انجام شده در حال حاضر با اقداماتی نظیر تهیه RFP پروژه، تدوین الزامات و نیازمندیهای فنی، تهیه LOM و برآورد هزینه های تجهیزات و اجرای کامل آمادگی مشاوره و پذیرش طرح های امکان سنجی پروژه های ویپ در سطح کوچک و کلان را دارد.

 

 


ویدئو:  آشنایی با مراکز تلفن 6100 گرند استریم

ویدئو: آشنایی با مراکز تلفن 6100 گرند استریم

این ویدئو که محصول شرکت گرند استریم است به معرفی اجمالی مرکز تلفن های سری 6100 UCM می پردازد. مراکز تلفن گرند استریم پلت فرمی سخت افزاری هستند که از نرم افزار استریسک در دل خود استفاده می کنند. قدرت سخت افزاری این محصولات در کنار قابلیت های پیشرفته و انعطاف پذیری استریسک این مراکز را به ابزارهای قابل اعتمادی تبدیل کرده است.
ویدئو: نحوه استفاده از بلوتوث گوشی های تلفن گرنداستریم

ویدئو: نحوه استفاده از بلوتوث گوشی های تلفن گرنداستریم

گوشی های گرنداستریم در برخی از مدل ها دارای قابلیت بلوتوث هستند. این قابلیت کاربردهای بسیار مفید و جالبی دارند که تاکنون درست معرفی نشده اند. با استفاده از قابلیت شما می توانید گوشی های گرنداستریم را به گوشی موبایل و یا هر گوشی بلوتوث دار دیگری وصل کنید. این اتصال برای جابجایی تماس ها بین دو گوشی و یا هماهنگ سازی دفترچه تلفن گوشی گرنداستریم با موبایل شما و ... کاربرد دارد
ویدئو: معرفی گوشی تلفن GXP1625 گرنداستریم

ویدئو: معرفی گوشی تلفن GXP1625 گرنداستریم

این ویدئو که محصول شرکت گرند استریم است به معرفی اجمالی گوشی GXP1625 می پردازد. گوشی GXP 1625 یک گوشی تلفن تحت شبکه و محصول کمپانی آمریکایی گرنداستریم است. کیفیت صدای فوق العاده و HD آن از محاسن اصلی گوشی های گرنداستریم به شمار می رود. مدل 1625 با امکان تنظیم دو شماره داخلی؛ پشتیبانی از پروتکل SIP و قیمت مناسب از جمله گوشی های ویپ پرطرفدار موجود در بازار ویپ محسوب می شود.
ویدئو: معرفی گوشی تلفن GXP1628 گرنداستریم

ویدئو: معرفی گوشی تلفن GXP1628 گرنداستریم

این ویدئو که محصول شرکت گرند استریم است به معرفی اجمالی گوشی GXP1628 می پردازد. گوشی GXP 1628 یک گوشی تلفن تحت شبکه است. کیفیت صدای فوق العاده و HD آن از محاسن اصلی گوشی های گرنداستریم به شمار می رود. مدل 1628 با امکان تنظیم دو شماره داخلی و پشتیبانی از پروتکل های SIP و IAX از جمله گوشی های ویپ پرطرفدار موجود در بازار ویپ محسوب می شود.
آشنایی با استاندارد رنگ بندی کابل های مخابراتی

آشنایی با استاندارد رنگ بندی کابل های مخابراتی

این مقاله قصد داردشما را با استاندارد رنگ بندی یا Color Code کابل های مخابراتی آشنا کند. رنگ بندی کابل های مخابراتی یکی از مواردی است که یک کارشناس ویپ لازم است با آن آشنا باشد زیرا معمولا پروژه های ویپ شامل اجرای موارد پسیو نیز می گردد. کابل های مخابراتی از تعداد زوج سیم های متفاوتی تشکیل می شوند. در این میان رنگ بندی این سیم ها به تفکیک زوج ها برای تسهیل پروسه های اجرا و عیب یابی کمک می کند.
امتیاز بدهید
به اين صفحه امتیاز بدهید