گروه تکفانت
 

 

داشتن ظرفیت های متناسب در بستر شبکه موجود از الزامات به کارگیری سیستم های مبتنی بر ویپ است

گرچه استفاده از سیستم های ویپ مزایای فراوانی دارد اما با این وجود عدم طراحی مناسب و یا عدم پیش بینی منابع متناسب با یک کاربرد می تواند باعث بروز مشکلات عدیده ای شود. از این رو می بایست قبل از آغاز فرایند اجرا و استقرار مراکز تلفن تحت شبکه یک طرح بهینه تهیه شده و در اختیار مجریان پروژه قرار داد.

 

 

در ابتدای راه اندازی یک سیستم تلفنی تحت شبکه پیش از هر چیز باید از ظرفیت ها و قابلیت های شبکه Ip خود اطلاع داشته باشید. میزان میانگین ترافیک شبکه، تعداد داخلی های مورد نیاز کاربرد مورد نظر و به تبع آن سنجش بار تحمیلی ویپ به شبکه شما موارد مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. طراح علاوه بر تعداد داخلی های مورد نیاز کارفرما باید از میزان توسعه احتمالی سیستم در آینده، تعداد پورت های لازم برای اختصاص به هر کاربر روی سوئیچ های شبکه و در نهایت توپولوژی و نحوه ارتباط شبکه موجود با اینترنت آگاهی داشته باشد.

 

همه موار ذکر شده نیاز به دانش، مهارت و تجربه خاص خود را دارد. واحد طراحی گروه تکفانت با تکیه بر توانمندی های فنی و تجربیات به دست آمده از پروژه های انجام شده در حال حاضر با اقداماتی نظیر تهیه RFP پروژه، تدوین الزامات و نیازمندیهای فنی، تهیه LOM و برآورد هزینه های تجهیزات و اجرای کامل آمادگی مشاوره و پذیرش طرح های امکان سنجی پروژه های ویپ در سطح کوچک و کلان را دارد.

 

 


آخرين اخبار
ویدئو: آموزش نحوه ایجاد ترانک IAX بین گرنداستریم و الستیکس

ویدئو: آموزش نحوه ایجاد ترانک IAX بین گرنداستریم و الستیکس

گرنداستریم برای ایجاد یک ارتباط IAX با الستیکس نیاز به تنظیمات خاص خود را دارد. این کار به دو روش قابل انجام است که در ویدئوی حاضر هر دو روش به شما آموزش داده می شود
ویدئو: آموزش نحوه ایجاد ترانک SIP بین گرنداستریم و الستیکس

ویدئو: آموزش نحوه ایجاد ترانک SIP بین گرنداستریم و الستیکس

برای ایجاد ارتباط SIP بین مراکز تلفن گرنداستریم و الستیکس تنظیمات خاص و در عین حال ساده ای لازم است. این کار به دو روش قابل انجام است که در ویدئوی حاضر هر دو روش به شما آموزش داده می شود
ویدئو: آموزش نحوه ارتقاء گوشی GXV3140 گرنداستریم

ویدئو: آموزش نحوه ارتقاء گوشی GXV3140 گرنداستریم

یکی از پرسش های متداول مدیران شبکه در مورد نحوه ارتقاء یا آپگرید کردن فریمور آی پی فون هاست. این کار در مورد محصولات شرکت گرنداستریم بسیار ساده است. در این ویدئو شما با روش ارتقاء فریمور یک نمونه از گوشی های GXV3140 گرنداستریم آشنا خواهید.
ویدئو:  آشنایی با مراکز تلفن 6100 گرند استریم

ویدئو: آشنایی با مراکز تلفن 6100 گرند استریم

این ویدئو که محصول شرکت گرند استریم است به معرفی اجمالی مرکز تلفن های سری 6100 UCM می پردازد. مراکز تلفن گرند استریم پلت فرمی سخت افزاری هستند که از نرم افزار استریسک در دل خود استفاده می کنند. قدرت سخت افزاری این محصولات در کنار قابلیت های پیشرفته و انعطاف پذیری استریسک این مراکز را به ابزارهای قابل اعتمادی تبدیل کرده است.
ویدئو: نحوه استفاده از بلوتوث گوشی های تلفن گرنداستریم

ویدئو: نحوه استفاده از بلوتوث گوشی های تلفن گرنداستریم

گوشی های گرنداستریم در برخی از مدل ها دارای قابلیت بلوتوث هستند. این قابلیت کاربردهای بسیار مفید و جالبی دارند که تاکنون درست معرفی نشده اند. با استفاده از قابلیت شما می توانید گوشی های گرنداستریم را به گوشی موبایل و یا هر گوشی بلوتوث دار دیگری وصل کنید. این اتصال برای جابجایی تماس ها بین دو گوشی و یا هماهنگ سازی دفترچه تلفن گوشی گرنداستریم با موبایل شما و ... کاربرد دارد
امتیاز بدهید
به اين صفحه امتیاز بدهید