گروه تکفانت
 

 

داشتن ظرفیت های متناسب در بستر شبکه موجود از الزامات به کارگیری سیستم های مبتنی بر ویپ است

گرچه استفاده از سیستم های ویپ مزایای فراوانی دارد اما با این وجود عدم طراحی مناسب و یا عدم پیش بینی منابع متناسب با یک کاربرد می تواند باعث بروز مشکلات عدیده ای شود. از این رو می بایست قبل از آغاز فرایند اجرا و استقرار مراکز تلفن تحت شبکه یک طرح بهینه تهیه شده و در اختیار مجریان پروژه قرار داد.

 

 

در ابتدای راه اندازی یک سیستم تلفنی تحت شبکه پیش از هر چیز باید از ظرفیت ها و قابلیت های شبکه Ip خود اطلاع داشته باشید. میزان میانگین ترافیک شبکه، تعداد داخلی های مورد نیاز کاربرد مورد نظر و به تبع آن سنجش بار تحمیلی ویپ به شبکه شما موارد مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. طراح علاوه بر تعداد داخلی های مورد نیاز کارفرما باید از میزان توسعه احتمالی سیستم در آینده، تعداد پورت های لازم برای اختصاص به هر کاربر روی سوئیچ های شبکه و در نهایت توپولوژی و نحوه ارتباط شبکه موجود با اینترنت آگاهی داشته باشد.

 

همه موار ذکر شده نیاز به دانش، مهارت و تجربه خاص خود را دارد. واحد طراحی گروه تکفانت با تکیه بر توانمندی های فنی و تجربیات به دست آمده از پروژه های انجام شده در حال حاضر با اقداماتی نظیر تهیه RFP پروژه، تدوین الزامات و نیازمندیهای فنی، تهیه LOM و برآورد هزینه های تجهیزات و اجرای کامل آمادگی مشاوره و پذیرش طرح های امکان سنجی پروژه های ویپ در سطح کوچک و کلان را دارد.

 

 


آخرين اخبار
ویدئو: دموی نصب اکسس پوینت WAP571 سیسکو

ویدئو: دموی نصب اکسس پوینت WAP571 سیسکو

ویدئوی حاضر شیوه نصب صحیح یک اکسس پوینت WAP571 سیسکو را به شما نشان می دهد. WAP571 یک اکسس پوینت از خانواده محصولات SMB (اسمال بیزنس) سیسکو بوده و کاربرد آن ایجاد یک دسترسی بی سیم پایدار و قوی در محیط های تجاری و اداری است.
ویدئو: دموی نصب اکسس پوینت WAP361 سیسکو

ویدئو: دموی نصب اکسس پوینت WAP361 سیسکو

سیسکو سیستمز در تولید اکسس پوینت WAP361 علاوه بر کیفیت کارآیی و امکانات، به طراحی فیزیکی آن نیز توجه ویژه ای داشته است. طراحی خلاقانه این دستگاه به شما اجازه می دهد به سادگی آن را روی یکی از پورت های شبکه دیواری خود نصب کرده و نیازی به کابل و داکت کشی مجزا برای آن نداشته باشید.
ویدئو: آموزش  و معرفی نرم افزار FindIT Discovery سیسکو

ویدئو: آموزش و معرفی نرم افزار FindIT Discovery سیسکو

نرم افزار FindIT Discovery سیسکو ابزاری است جهت پیدا کردن و دسترسی سریع به تجهیزات سیسکو در شبکه. این ابزار تنها برای تجهیزات SMB سیسکو کاربرد داشته و می تواند به صورت یک پلاگین درون مرورگر وب سیستم شما نصب شود. با استفاده از این ابزار می توانید سوییچ ها، اکسس پوینت ها و یا روترهای شبکه خود را مرتبا و به سرعت مانیتور کنید.
ویدئو: آموزش کلاستر کردن اکسس پوینت های سیسکو

ویدئو: آموزش کلاستر کردن اکسس پوینت های سیسکو

یکی از راهکارهای گسترش فضای تحت پوشش یک شبکه بی سیم، الحاق و کلاستر کردن اکسس پوینت های آن شبکه است. اکسس پوینت های سیسکو عموما دارای این قابلیت هستند. در ویدئوی حاضر شما با نحوه کلاستر کردن اکسس پوینت های خانواده WAP سیسکو که از جمله محصولات SMB به حساب می آیند آشنا خواهید شد.
آموزش فعال کردن Captive Portal در اکسس پوینت های سیسکو

آموزش فعال کردن Captive Portal در اکسس پوینت های سیسکو

امروزه با گسترش محیط های تجاری و نیاز به یکپارچه بودن زیرساخت های شبکه، بسیاری از سازمان ها و مجموعه ها اقدام به راه اندازی شبکه های داده قابل سفارشی سازی در نوع دسترسی کاربران می نمایند. ابزار Captive Portal سیسکو می تواند خیالتان را بابت امن بودن دسترسی کاربران بی سیم شبکه راحت کند. Captive Portal سیسکو مفهومی شبیه به هات اسپات(HotSpot) در تجهیزات میکروتیک دارد.
امتیاز بدهید
به اين صفحه امتیاز بدهید