گروه تکفانت

 

نمونه فایل های تنظیمات 

یکی از خصوصیات برجسته و بی نظیر محصولات گرنداستریم قابلیت تنظیم محصولات آن از طریق شبکه یا اصطلاحا امکانات متنوع AutoProvisioning است. بیشترین کاربرد این روش ها را می توان در تنظیم گوشی های این برند دانست. روش های AutoProvisioning در شرکت های سرویس دهنده تلفن ویپ ساز وکارهای بسیار کارآمدی محسوب می شوند. این نوع شرکت ها (که در حال حاضر تعداد آنها به تعداد انگشتان دست هم نمی رسد)، معمولا برای درگیر نکردن مشتریان خود با تنظیمات گوشی های های ویپ متنوع موجود در بازار، یک نوع گوشی را انتخاب کرده و با فعال کردن یکی از این روش ها روی آن، به هنگام خرید سرویس آن گوشی را نیز در اختیار مشتری خود قرار می دهند. به این ترتیب مشترک کافی است گوشی خود را به شبکه اختصاصی آن شرکت یا اینترنت متصل نماید تا بلافاصله تنظیمات ویژه آن کاربر بر روی گوشی اعمال و در سیستم سرویس دهنده رجیستر شود. با این روش در صورت تنوع در سرویس و یا تغییرات احتمالی در سیستم سرویس دهنده، گوشی مشترک به صورت خودکار با تنظیمات جدید به روزرسانی خواهد شد. 

گوشی ها و گیتوی های گرند استریم را می توان به روش های متنوعی نظیر استفاده از فایل های باینری، به کارگیری فایل های XML و یا از روش های مبتنی بر استاندارد TR-069  از راه دور و بدون نیاز به مراجعه مدیر سیستم به محل قرار گیری گوشی، تنظیم و جهت بهره برداری آماده نمود. در مورد سافت فون گرند استریم ویو، این کار حتی ساده تر هم هست. به این صورت که می توان با ارسال یک کد یا تصویر QR به کاربر اطلاعات اکانت مربوطه را در اختیار وی قرار داد. در این روش کاربر کافی کد QR دریافتی را توسط سافت فون گرنداستریم یکبار اسکن کند تا بلافاصله تنظیمات به صورت خودکار در گوشی او بنشیند. 

      برای اطلاعات بیشتر در مورد تنظیم سافت فون می توانید به مقاله " تنظیم خودکار سافت فون گرند استریم ویو از طریق کد QR"  مراجعه کنید.

یکی از ساده ترین و البته ابتدایی ترین این روش ها روش استفاده از فایل های باینری ویژه هر محصول است. این فایل ها توسط ابزار نرم افزاری ویژه ای که گرنداستریم آن را به صورت رایگان منتشر کرده است، قابل تولید هستند. ورودی این نرم افزار چند پارامتر عمومی و یک فایل الگوی تنظیمات است. از آنجایی که الگوی تنظیمات محصولات گرنداستریم با یکدیگر متفاوت بوده و از طرفی به خاطر مشکل بودن تهیه یک الگوی تنظیمات از ابتدای کار، گرند استریم الگوی تنظیمات هر نوع گوشی یا محصول را در کنار آن منتشر می کند. در این قسمت جهت تسهیل کار مدیریت سیستم و صرفه جویی در وقت، فایل فشرده الگوی تنظیمات همه گوشی های گرند استریم را به صورت یکجا و در قالب یک فایل زیپ در اختیار شما قرار گرفته است.

 

 

   برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از این فایل ها می توانید به مقاله " آموزش تصویری تنظیم خودکار گوشی های گرند استریم با استفاده از فایل های باینری"  مراجعه کنید.

 


آخرين اخبار
ویدئو: دموی نصب اکسس پوینت WAP571 سیسکو

ویدئو: دموی نصب اکسس پوینت WAP571 سیسکو

ویدئوی حاضر شیوه نصب صحیح یک اکسس پوینت WAP571 سیسکو را به شما نشان می دهد. WAP571 یک اکسس پوینت از خانواده محصولات SMB (اسمال بیزنس) سیسکو بوده و کاربرد آن ایجاد یک دسترسی بی سیم پایدار و قوی در محیط های تجاری و اداری است.
ویدئو: دموی نصب اکسس پوینت WAP361 سیسکو

ویدئو: دموی نصب اکسس پوینت WAP361 سیسکو

سیسکو سیستمز در تولید اکسس پوینت WAP361 علاوه بر کیفیت کارآیی و امکانات، به طراحی فیزیکی آن نیز توجه ویژه ای داشته است. طراحی خلاقانه این دستگاه به شما اجازه می دهد به سادگی آن را روی یکی از پورت های شبکه دیواری خود نصب کرده و نیازی به کابل و داکت کشی مجزا برای آن نداشته باشید.
ویدئو: آموزش  و معرفی نرم افزار FindIT Discovery سیسکو

ویدئو: آموزش و معرفی نرم افزار FindIT Discovery سیسکو

نرم افزار FindIT Discovery سیسکو ابزاری است جهت پیدا کردن و دسترسی سریع به تجهیزات سیسکو در شبکه. این ابزار تنها برای تجهیزات SMB سیسکو کاربرد داشته و می تواند به صورت یک پلاگین درون مرورگر وب سیستم شما نصب شود. با استفاده از این ابزار می توانید سوییچ ها، اکسس پوینت ها و یا روترهای شبکه خود را مرتبا و به سرعت مانیتور کنید.
ویدئو: آموزش کلاستر کردن اکسس پوینت های سیسکو

ویدئو: آموزش کلاستر کردن اکسس پوینت های سیسکو

یکی از راهکارهای گسترش فضای تحت پوشش یک شبکه بی سیم، الحاق و کلاستر کردن اکسس پوینت های آن شبکه است. اکسس پوینت های سیسکو عموما دارای این قابلیت هستند. در ویدئوی حاضر شما با نحوه کلاستر کردن اکسس پوینت های خانواده WAP سیسکو که از جمله محصولات SMB به حساب می آیند آشنا خواهید شد.
آموزش فعال کردن Captive Portal در اکسس پوینت های سیسکو

آموزش فعال کردن Captive Portal در اکسس پوینت های سیسکو

امروزه با گسترش محیط های تجاری و نیاز به یکپارچه بودن زیرساخت های شبکه، بسیاری از سازمان ها و مجموعه ها اقدام به راه اندازی شبکه های داده قابل سفارشی سازی در نوع دسترسی کاربران می نمایند. ابزار Captive Portal سیسکو می تواند خیالتان را بابت امن بودن دسترسی کاربران بی سیم شبکه راحت کند. Captive Portal سیسکو مفهومی شبیه به هات اسپات(HotSpot) در تجهیزات میکروتیک دارد.
امتیاز بدهید
به اين صفحه امتیاز بدهید