گروه تکفانت

 

نمونه فایل های تنظیمات 

یکی از خصوصیات برجسته و بی نظیر محصولات گرنداستریم قابلیت تنظیم محصولات آن از طریق شبکه یا اصطلاحا امکانات متنوع AutoProvisioning است. بیشترین کاربرد این روش ها را می توان در تنظیم گوشی های این برند دانست. روش های AutoProvisioning در شرکت های سرویس دهنده تلفن ویپ ساز وکارهای بسیار کارآمدی محسوب می شوند. این نوع شرکت ها (که در حال حاضر تعداد آنها به تعداد انگشتان دست هم نمی رسد)، معمولا برای درگیر نکردن مشتریان خود با تنظیمات گوشی های های ویپ متنوع موجود در بازار، یک نوع گوشی را انتخاب کرده و با فعال کردن یکی از این روش ها روی آن، به هنگام خرید سرویس آن گوشی را نیز در اختیار مشتری خود قرار می دهند. به این ترتیب مشترک کافی است گوشی خود را به شبکه اختصاصی آن شرکت یا اینترنت متصل نماید تا بلافاصله تنظیمات ویژه آن کاربر بر روی گوشی اعمال و در سیستم سرویس دهنده رجیستر شود. با این روش در صورت تنوع در سرویس و یا تغییرات احتمالی در سیستم سرویس دهنده، گوشی مشترک به صورت خودکار با تنظیمات جدید به روزرسانی خواهد شد. 

گوشی ها و گیتوی های گرند استریم را می توان به روش های متنوعی نظیر استفاده از فایل های باینری، به کارگیری فایل های XML و یا از روش های مبتنی بر استاندارد TR-069  از راه دور و بدون نیاز به مراجعه مدیر سیستم به محل قرار گیری گوشی، تنظیم و جهت بهره برداری آماده نمود. در مورد سافت فون گرند استریم ویو، این کار حتی ساده تر هم هست. به این صورت که می توان با ارسال یک کد یا تصویر QR به کاربر اطلاعات اکانت مربوطه را در اختیار وی قرار داد. در این روش کاربر کافی کد QR دریافتی را توسط سافت فون گرنداستریم یکبار اسکن کند تا بلافاصله تنظیمات به صورت خودکار در گوشی او بنشیند. 

      برای اطلاعات بیشتر در مورد تنظیم سافت فون می توانید به مقاله " تنظیم خودکار سافت فون گرند استریم ویو از طریق کد QR"  مراجعه کنید.

یکی از ساده ترین و البته ابتدایی ترین این روش ها روش استفاده از فایل های باینری ویژه هر محصول است. این فایل ها توسط ابزار نرم افزاری ویژه ای که گرنداستریم آن را به صورت رایگان منتشر کرده است، قابل تولید هستند. ورودی این نرم افزار چند پارامتر عمومی و یک فایل الگوی تنظیمات است. از آنجایی که الگوی تنظیمات محصولات گرنداستریم با یکدیگر متفاوت بوده و از طرفی به خاطر مشکل بودن تهیه یک الگوی تنظیمات از ابتدای کار، گرند استریم الگوی تنظیمات هر نوع گوشی یا محصول را در کنار آن منتشر می کند. در این قسمت جهت تسهیل کار مدیریت سیستم و صرفه جویی در وقت، فایل فشرده الگوی تنظیمات همه گوشی های گرند استریم را به صورت یکجا و در قالب یک فایل زیپ در اختیار شما قرار گرفته است.

 

 

   برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از این فایل ها می توانید به مقاله " آموزش تصویری تنظیم خودکار گوشی های گرند استریم با استفاده از فایل های باینری"  مراجعه کنید.

 


ویدئو:  آشنایی با مراکز تلفن 6100 گرند استریم

ویدئو: آشنایی با مراکز تلفن 6100 گرند استریم

این ویدئو که محصول شرکت گرند استریم است به معرفی اجمالی مرکز تلفن های سری 6100 UCM می پردازد. مراکز تلفن گرند استریم پلت فرمی سخت افزاری هستند که از نرم افزار استریسک در دل خود استفاده می کنند. قدرت سخت افزاری این محصولات در کنار قابلیت های پیشرفته و انعطاف پذیری استریسک این مراکز را به ابزارهای قابل اعتمادی تبدیل کرده است.
ویدئو: نحوه استفاده از بلوتوث گوشی های تلفن گرنداستریم

ویدئو: نحوه استفاده از بلوتوث گوشی های تلفن گرنداستریم

گوشی های گرنداستریم در برخی از مدل ها دارای قابلیت بلوتوث هستند. این قابلیت کاربردهای بسیار مفید و جالبی دارند که تاکنون درست معرفی نشده اند. با استفاده از قابلیت شما می توانید گوشی های گرنداستریم را به گوشی موبایل و یا هر گوشی بلوتوث دار دیگری وصل کنید. این اتصال برای جابجایی تماس ها بین دو گوشی و یا هماهنگ سازی دفترچه تلفن گوشی گرنداستریم با موبایل شما و ... کاربرد دارد
ویدئو: معرفی گوشی تلفن GXP1625 گرنداستریم

ویدئو: معرفی گوشی تلفن GXP1625 گرنداستریم

این ویدئو که محصول شرکت گرند استریم است به معرفی اجمالی گوشی GXP1625 می پردازد. گوشی GXP 1625 یک گوشی تلفن تحت شبکه و محصول کمپانی آمریکایی گرنداستریم است. کیفیت صدای فوق العاده و HD آن از محاسن اصلی گوشی های گرنداستریم به شمار می رود. مدل 1625 با امکان تنظیم دو شماره داخلی؛ پشتیبانی از پروتکل SIP و قیمت مناسب از جمله گوشی های ویپ پرطرفدار موجود در بازار ویپ محسوب می شود.
ویدئو: معرفی گوشی تلفن GXP1628 گرنداستریم

ویدئو: معرفی گوشی تلفن GXP1628 گرنداستریم

این ویدئو که محصول شرکت گرند استریم است به معرفی اجمالی گوشی GXP1628 می پردازد. گوشی GXP 1628 یک گوشی تلفن تحت شبکه است. کیفیت صدای فوق العاده و HD آن از محاسن اصلی گوشی های گرنداستریم به شمار می رود. مدل 1628 با امکان تنظیم دو شماره داخلی و پشتیبانی از پروتکل های SIP و IAX از جمله گوشی های ویپ پرطرفدار موجود در بازار ویپ محسوب می شود.
آشنایی با استاندارد رنگ بندی کابل های مخابراتی

آشنایی با استاندارد رنگ بندی کابل های مخابراتی

این مقاله قصد داردشما را با استاندارد رنگ بندی یا Color Code کابل های مخابراتی آشنا کند. رنگ بندی کابل های مخابراتی یکی از مواردی است که یک کارشناس ویپ لازم است با آن آشنا باشد زیرا معمولا پروژه های ویپ شامل اجرای موارد پسیو نیز می گردد. کابل های مخابراتی از تعداد زوج سیم های متفاوتی تشکیل می شوند. در این میان رنگ بندی این سیم ها به تفکیک زوج ها برای تسهیل پروسه های اجرا و عیب یابی کمک می کند.
امتیاز بدهید
به اين صفحه امتیاز بدهید