گروه تکفانت

 

معرفی سوئیچ های کاتالیست سیسکو

کلاس سوئیچ های کاتالیست سیسکو در حال حاضر از رایج ترین سوئیچ های به کار گرفته شده در شرکت ها و سازمان های بزرگ در دنیا و  همینطور کشور ما هستند. تنوع در طراحی و مدل های مختلف باعث شده است نیازهای حوزه وسیعی از کاربردها و راهکارهای شبکه با به کارگیری این نوع سوئیچ ها مرتفع شود. این کلاس از سوئیچ ها در سری های مختلفی تولید شده و هر سری شامل تعداد زیادی مدل است که بر اساس نیاز مجموعه خود می توانید بهینه ترین آنها را انتخاب نمائید.

 

 

سوئیچ های کاتالیست در دو نوع کلی فیکس و ماژولار تولید می شوند. سوئیچ های فیکس دارای یک شاسی و تعدادی درگاه ثابت هستند. البته در برخی مدل ها برای توسعه درگاه های شبکه، اینترفیس های WAN و یا افزودن ماژول های ارتباطی فیبر امکان افزودن اسلات و کارت های توسعه به صورت محدود وجو دارد. اما در سری های ماژولار امکان انتخاب بین پردازنده ها و ماژول های سوئیچینگ با تنوع در تعداد و نوع پورت برای یک شاسی وجود دارد. به همین خاطر از این نوع سوئیچ ها تحت عنوان سوئیچ های chassis-based  هم نام برده می شود. این نوع سوئیچ ها بازدهی و توان بسیار زیادی داشته و در عین حال عمر مفید آنها بسیار بالاست. از دیگر مزایای مهم آنها توانمندی آنها در موضوع  افزونگی شبکه  است. در این نوع سوئیچ ها می توان قاعده افزونگی را در مورد منبع تغذیه، ماژول های سوئیچینگ و بسیاری از اجزاء دیگر به راحتی به کار گرفت.

در تشخیص نوع یک سوئیچ می توان گفت معمولا سری هایی که نام آنها با عدد دو آغاز می شود از نوع لایه دو و سری هایی که نام آنها با عدد سه آغاز می شود مختص لایه سه هستند. سری های ویژه لایه دو مثل سری 2950 و 2960 بدلیل خاصیت ذاتی آنها که در لایه اکسس کار میکنند طبیعتا تقاضای بسیار زیادی در بازار دارند و از پر فروش ترین سری سوئیچ های سیسکو محسوب میگردند کیفیت بسیار خوب در ساخت،قابلیت های پیشرفته نظیر  VLANing و سهولت درکانفیگ کردن ،بهره مندی از پورت های جانبی فیبر حتی  تا 10G پهنای باند، در مدل های جدید و همچنین سیستم عامل خوب و کارا تنها قسمتی از ویژگی های این سری از سوئیچ های سیسکو است . 

 

سوئیچ های کاتالیست لایه سه علاوه بر برخورداری از قابلیت های سوئیچ های لایه دو می توانند ارسال بسته ها را با قابلیت های سخت افزاری یک مسیریاب هم انجام دهند. با اینکار می توان در کاهش هزینه ها به مقدار زیادی صرفه جویی کرد  زیرا نیازی به خرید روتر های اضافی برای استفاده از قابلیت های VLAN و ایجاد ترافیک بین VLANها نخواهد بود. پروتکل های مسیریابی مانند EIGRP و در برخی اوقات OSPF می توانند با استفاده از تعریف شدن یکی از پورت های سویچ به عنوان پورت مسیریابی مورد استفاده قرار بگیرند . سویچ های لایه سوم در طراحـی های شبکه ای معمولا در سطح لایه توزیـع ( Distribute )    و یا هسته ( Core ) شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. سری های مختلف سوئیچ های کاتالیست عبارتند از: سری های فیکس  2950، سری 2960، سری 3560، سری 3650، سری 3750، سری 3850 و سری های ماژولار، 1700، 3000، 4500، 4900، 5000 و 6500.

 

 

 

 


آخرين اخبار
ویدئو: معرفی دستگاه GVC3200 گرنداستریم در نمایشگاه ISE 2016

ویدئو: معرفی دستگاه GVC3200 گرنداستریم در نمایشگاه ISE 2016

گرنداستریم همانند هر سال در نمایشگاه 2016 ISE کشور هلند شرکت نمود. ویدئوی حاضر توسط بخش فروش این شرکت در محل غرفه این شرکت در نمایشگاه مذکور با محوریت معرفی و نمایش کاربری دستگاه ویدئوکنفرانس GVC3200 تهیه شده است.
امکانات جدید فریمور 1.0.13.14 مراکز تلفن گرنداستریم

امکانات جدید فریمور 1.0.13.14 مراکز تلفن گرنداستریم

آخرین و جدیدترین نسخه مراکز تلفن گرنداستریم به شماره 1.0.13.14 در ماه فوریه 2017 (29 بهمن 1395)، توسط شرکت تولید کننده این محصولات منتشر شد. شما می توانید فایل فریمور جدید را از طریق همین وب سایت دانلود و مراکز تلفن خود ر ا به روزرسانی کنید. نسخه جدید امکانات کارآمدی را به دستگاه شما اضافه کرده و همچنین برخی از اشکالات نسخه های قبلی را مرتفع می کند. بنابراین به روز رسانی مرکز یا مراکز تلفن گرنداستریمی که در اختیار دارید را حتما در الویت قرار داده تا بتوانید از تسهیلات جدید آن استفاده کنید.
ویدئو:  روش تشخیص نسخه فریمور یک گوشی گرنداستریم

ویدئو: روش تشخیص نسخه فریمور یک گوشی گرنداستریم

برای استفاده از یک گوشی گرنداستریم بهتر است از به روز بودن فریمور آن اطمینان حاصل کنید. برای اینکار لازم است آخرین نسخه فریمور مربوط به گوشی را در وب سایت گروه تکفانت جستجو و شماره آن را با نسخه فریمور موجود در گوشی خود مقایسه کنید.
آموزش ارتقاء فریمور گوشی های گرنداستریم

آموزش ارتقاء فریمور گوشی های گرنداستریم

در این مقاله قصد داریم با استفاده از یک گوشی GXP1628 گرنداستریم شما را با نحوه ارتقاء دستی فریمور آن آشنا کنیم. شیوه کار تقریبا در همه گوشی های گرنداستریم یکسان است و همین شیوه در مورد مدل های دیگر نیز قابل استفاده خواهد بود.
آموزش ارتقاء فریمور مراکز تلفن گرنداستریم

آموزش ارتقاء فریمور مراکز تلفن گرنداستریم

پس از خرید یکی از محصولات گرنداستریم به روز بودن نسخه فریمور آن ضروری است بنابراین پس از تشخیص نسخه فریمور تجهیز مورد نظر و وجود نسخه جدیدتر در وب سایت ما، حتما آن را ارتقاء دهید. لازم به ذکر است که محصولات گرنداستریم که از فروشگاه اینترنتی تکفاشاپ تهیه می شوند آخرین نسخه فریمور موجود را خواهند داشت. در این مقاله شما با نحوه ارتقاء فریمور یک مرکز تلفن گرنداستریم آشنا می شوید.
امتیاز بدهید
به اين صفحه امتیاز بدهید