کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک

کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک نیز همچون شرکت های بزرگ بسیار متنوع بوده و همین امر سبب اهمیت این محصول شده است.
کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک

یکی از بزرگترین تصورات غلط مردم درباره Voip این است که، این سیستم تنها برای کسب و کارهای بزرگ مناسب است و مدیران کسب و کارهای کوچک نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. ویپ به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا با یک خط معمولی تلفن و با کمک اینترنت تماس‌ها را دریافت و صداها را از طریق کدک‌ها به بسته‌های دیجیتالی تبدیل و ارسال کنند. اما استفاده از ویپ در شرکت های کوچک چه مزایایی دارد؟ آیا این کسب و کارها نیز می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند؟ در ادامه همراه ما باشید تا با این ابزار و مزیت‌های آن آشنا شوید.

۱) بالا بودن کیفیت تماس از بهترین کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک

یکی از مهمترین مزیت‌های ویپ در شرکت های کوچک بهبود کیفیت صدا در هنگام برقراری تماس است. با کمک Voip بسیاری از کسب و کارها می‌توانند حتی با کمک خطوط تلفن سنتی خود و با استفاده از اینترنت از تلفن‌های تحت شبکه استفاده کنند.

۲) استفاده چند منظوره از ویپ

از دیگر کاربردهای مهم ویپ در شرکت های کوچک می‌توان به استفاده چند منظوره از این دستگاه‌ها اشاره کرد. با کمک Voip می توان تماس‌های صوتی، ویدئو کنفرانس، ارسال و دریافت فکس، ایمیل صوتی و دیگر کارهایی که نیاز به ابزارهای مجزا و پر هزینه دارند را با کمترین هزینه انجام داد.

۳) امنیت

امنیت برقرای تماس یکی از مهمترین کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک و بزرگ است. این سیستم‌ها برخلاف خطوط تلفن سنتی به صورت کاملا استاندارد رمز‌گذاری شده‌اند و نمی‌توان به راحتی از داده‌های آن‌ها استفاده کرد.

۴) قابلیت انتقال تماس‌ها

از دیگر مزیت‌های ویپ در شرکت های کوچک می‌توان به برقراری تماس‌ها در هر نقطه‌ای از دنیا اشاره کرد که تنها نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. همچنین با کمک Voip می‌توان ساعت‌های برقراری تماس را برنامه‌ریزی کرد یا تماس را به صورت مستقیم به دیگر اعضای شرکت منتقل کرد.

۵) پاسخگویی خودکار

از دیگر ویژگی‌هایی که برای ویپ در شرکت های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد، پاسخگویی خودکار بعد از پایان ساعت اداری است. با کمک این سیستم حتی در روزهای تعطیل هیچ تماسی بدون پاسخ نمی‌ماند.

۶) ضبط تمامی مکالمات

دیگر مزیت استفاده از ویپ در شرکت های کوچک، ضبط مکالمات مشتریان و کارمندان است. این سیستم به مشتری و مدیر هر بخش کمک می‌کند تا تماس‌های مهم را از دست ندهند و در صورت نیاز به بررسی مسئله‌ای بتوان از آن‌ها مجددا استفاده کرد.

۷) افزایش یافتن میزان بهره‌وری در کار

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در هنگام برقرای تماس با استفاده از خطوط سنتی رخ می‌دهد، برقراری تماس تلفنی همزمان دو نفر است که در نتیجه باعث کاهش یافتن عملکرد در هر دو نفر می‌شود اما استفاده از تلفن های ویپ بسیار آسان‌تر است چرا که می‌توان تماس‌ها را از قبل برنامه ریزی و به دیگر تلفن‌ها منتقل کرد. با کمک این مزیت ویپ در شرکت های کوچک بهره‌وری کارمندان نیز افزایش پیدا می‌کنند و به رشد بهتری می‌رسد.

۸) کاهش هزینه‌های شرکت

همانطور که می‌دانید کسب و کارهای کوچک در ابتدا سود چندانی ندارند به همین دلیل ممکن است با بالا رفتن هزینه‌ها از ادامه دادن پشیمان شوند اما با کمک ویپ در شرکت های کوچک این مشکل تا حدودی برطرف شده است. تماس‌های بین المللی با تلفن‌ها آنالوگ هزینه‌های بسیاری داشت اما Voip توانسته با برقرای تماس با کمک اینترنت این هزینه‌ها را کاهش دهد. همچنین با کمک این سیستم می‌توان کنفرانس ویدئویی با مشتریان خارج از کشور برقرار کرد در نتیجه هزینه سفرهای خارجی نیز کم می‌شود.

کلام آخر

استفاده از ویپ در شرکت های کوچک تاثیر بسیار زیادی در رشد و پیشرفت این کسب و کارها داشته است و توانسته برخی از مشکلات آن‌ها را رفع کند. شما چه کاربردهای دیگری از این سیستم‌ها برای کسب و کارهای کوچک می‌شناسید؟ با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


نظرات کاربران
ارسال نظر
سایر مقالات
امکانات و ویژگی‌های تلفن سیسکو سری 6800

امکانات و ویژگی‌های تلفن سیسکو سری 6800

در این مقاله به بررسی دقیق تمامی امکانات و ویژگی های تلفن سیسکو سری 6800 پرداخته شده تا بتوان با توجه به نیاز و نوع کاربری خود اقدام به خرید این دستگاه کرد.
نقد و بررسی تلفن سیسکو Cisco 8865 IP Phone

نقد و بررسی تلفن سیسکو Cisco 8865 IP Phone

Cisco IP Phone 8865 کامل‌ترین تلفن تصویری سیسکو است که امکانات منحصر به فرد این گوشی شما را شگفت زده خواهد کرد پس با نقد و بررسی بهترین گوشی حال حاضر سیسکو با ما همراه باشید.
هر آنچه که درباره سیستم ویدئو کنفرانس باید بدانید

هر آنچه که درباره سیستم ویدئو کنفرانس باید بدانید

هر آنچه درباره سیستم ویدئو کنفرانس لازم است بدانید، از انواع آن، موارد استفاده، تجهیزات مورد نیاز و… را در این مقاله بخوانید.
نماد اعتماد الکترونیکی