با ما تماس بگیرید: 03136670004

5 راه حل مشکلات سیستم های ویپ

یک شبکه ارتباطی، ستون فقرات هر عملیات تجاری است که می تواند بهره وری کارکنان، کارایی عملیات روزمره و همکاری کلی سازمان را ایجاد کند یا شکست دهد.
5 راه حل مشکلات سیستم های ویپ

یک شبکه ارتباطی ستون فقرات هر عملیات تجاری است که می تواند بهره وری کارکنان، کارایی عملیات روزمره و همکاری کلی سازمان را ایجاد کند یا شکست دهد. با توجه به اهمیت ارتباطات، جای تعجب نیست که چرا بسیاری از شرکت ها سیستم ویپ را انتخاب میکنند. گفته میشود، ویپ یک مفهوم جدید یا ساده فقط برای مشتریانی است که از آنالوگ های قدیمی استفاده میکنند. در اینجا 5 مسئله رایج در زمینه یکپاچگی سیستم های ویپ و راه حل آن در ارتباطات تجاری عنوان خواهد شد:

 

1-هزینه های سخت افزاری بالا

 با استفاده از سیستم های ویپ می توان مکالمات بین شهری و بین المللی را از طریق خطوط داده مانند اینترنت و یا شبکه های WAN بین شعب یک سازمان انجام داد و صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه های تلفن انجام داد. ویپ با استفاده از شبکه های IP به منظور ایجاد و برقراری تماس، کاهش هزینه های ماهانه ارتباطات را شامل میشود. اما برای پاسخگویی به تماس ها نیاز است که شما دارای تلفن های دیجیتال و یا همان سیپ فون باشید که قیمت اینگونه از تلفن ها کمی بیشتر از تلفن های معمولی است که خود عامل بالاتر بردن هزینه های شما میگردد. برای این مشکل ویپ نیز راه حل های ارائه میشود که برای نمونه استفاده از هدست های دیجیتال هست که به مراتب قیمت پایین تری نسبت به انواع مختلف تلفن ها دارند و راه حل مناسبی برای بهبود کیفیت مکالمات شما می باشند.

 

2-نوظهور بودن سیستم

تکنولوژی ویپ قدمت چندانی در ایران ندارد و به عنوان یکی از فناوری های تازه وارد حساب میشود. همگی میدانیم که فناوری هایی که به تازگی وارد میشوند و مورد راه اندازی قرار میگیرند به نوعی ریسک حساب میشوند و نیاز است تا اعتماد و اطمینان بیشتری را کسب کنند تا مورد بهره برداری قرار بگیرند.

 

3-از کار افتادن سیستم در هنگام قطع برق

سخت افزار ها و قطعات ویپ بدین گونه طراحی شده اند که نیاز به برق داشته باشند و اگر برق شرکت یا موسسه شما قطع شود و یا به هر دلیلی مرکز تلفن دیجیتالی شما خاموش شود شما نمی توانید از ویپتان استفاده کنید و نیاز است تا دستگاه شما همیشه روشن بماند. اما این بدین معنی نیست که شما دغدغه ای در این زمینه داشته باشید زیرا این مشکل را به سادگی و با داشتن باطری در کنار دستگاه می توانید برطرف کنید.

4-کیفیت صدای ویپ

فناروی ویپ به مقدار کمی سبب افزایش کیفیت صدا می شود که البته در همه موارد این طور نیست. سطح کیفیت خدمات (QoS) ویپ به عوامل متعددی وابسته است که بخشی از آن ها عبارتند از : ارتباط پهن باند، سخت افزار ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات، مقصد تماس و غیره. با این که روز به روز تعداد افرادی که از کیفیت تماس های صوتی بر مبنای ویپ استفاده می کنند، افزوده می شود اما همچنان برخی از کابران به دلیل انتظار بیش از حد در هنگام برقراری تماس از این خدمات شکایت دارند.

 

5-قابلیت اطمینان

از آنجا که فنآوری ویپ بر بستر ارتباطات اینترنتی قرار دارد، خدمات ویپ تحت تاثیر کیفیت و اطمینان پذیری خدمات اینترنت پهن باند و گاهی اوقات محدودیت های رایانه شخصی قرار دارد. ارتباطات اینترنتی ضعیف و ازدحام ترافیکی سبب افت کیفیت تماس صوتی می شود. اگر در هنگام برقراری تماس ویپ از رایانه خود استفاده نمایید، خواهید دید که کیفیت صدا به طور مشخصی افت می کند. البته این موضوع در شبکه هایی که دارای ازدحام ترافیکی بالایی است و همچنین فاصله بین نقاط انتهایی در حال کار زیاد است قابل توجه تر است.

 

 

 

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
سایر مقالات
تفاوت های Voip و سیستم تلفنی آنالوگ

تفاوت های Voip و سیستم تلفنی آنالوگ

سانترال یک دستگاه فیزیکی مرکزی است که از آن جهت مدیریت تماس های سازمان استفاده می شود، زیر ساخت مورد استفاده در سانترال ها کابل مسی می باشد و برای توسعه نیاز است که برای هر مورد جدید کابل کشی انجام شود.
ویدئوکنفرانس SX20 Cisco و مزایای آن

ویدئوکنفرانس SX20 Cisco و مزایای آن

Cisco TelePresence SX20 Quick Set (SX20 Quick Set) (ویدئوکنفرانس SX20 Cisco) می‌تواند هر صفحه‌ نمایش تخت را به یک سیستم ویدئو کنفرانس ظریف و قدرتمند تبدیل کند. SX20 Quick Set برای ارائه ویدئو با وضوح بالا و کنفرانس چند شاخه‌ای با انعطاف‌پذیری مناسب برای اندازه و تنظیمات مختلف اتاق طراحی شده است و قیمت مناسب دارد. SX20 Quick Set از قابلیت تعبیه شده برای پشتیبانی چند نقطه‌ای با فناوری Cisco TelePresence MultiSite پشتیبانی می‌کند.
ویدئوکنفرانس آوایا CU360

ویدئوکنفرانس آوایا CU360

استفاده از ویدئوکنفرانس در برگزاری جلسات کاری و آموزش از راه دور یکی از تکنولوژی‌های بسیار کاربردی است. این سیستم با ایجاد یک ارتباط صوتی - تصویری بین چند مکان مجزا و دور از هم به ما امکان برقراری ارتباط با افراد مختلف در مکان‌های مختلف را به طور هم‌زمان می‌دهد. یکی از محصولات پیشرو در این عرضه ویدئوکنفرانس آوایا CU360 است.