با ما تماس بگیرید: 03136670004

از پرینتر خود به عنوان دستگاه فکس استفاده کنید

گرچه با وجود سیستم های ویپ و امکان اشتراک فایل در بستر اینترنت استفاده از فکس در حال منسوخ شدن است اما گاهی اوقات داشتن یک نسخه کاغذی از یک سند الزامی بوده و ناچار به استفاده از این روش ارسال و یا گرفتن پرینت از مستندات دیجیتال خواهیم بود. اما این مسئله به معنای داشتن یک چالش جدید است. یعنی انتقال فایل روی یک سیستم دسکتاپ و گرفتن پرینت از آن. که البته معمولا انتقال فایل از گجت ها به سیستم با صرف وقت و مشکلاتی همراه است. پرینت از هر جا با هر ابزاری! این شعاری است که گوگل برای سرویس پرینت ابری خود
از پرینتر خود به عنوان دستگاه فکس استفاده کنید

 

گرچه با وجود سیستم های ویپ و امکان اشتراک فایل در بستر اینترنت استفاده از فکس در حال منسوخ شدن است اما گاهی اوقات داشتن یک نسخه کاغذی از یک سند الزامی بوده و ناچار به استفاده از این روش ارسال و یا گرفتن پرینت از مستندات دیجیتال خواهیم بود. اما این مسئله به معنای داشتن یک چالش جدید است. یعنی انتقال فایل روی یک سیستم دسکتاپ و گرفتن پرینت از آن. که البته معمولا انتقال فایل از گجت ها به سیستم با صرف وقت و مشکلاتی همراه است. پرینت از هر جا با هر ابزاری! این شعاری است که گوگل برای سرویس پرینت ابری خود انتخاب کرده. تکنولوژی جدیدی که پرینتر های قدیمی را به وب متصل کرده تا استفاده  معمولا آنها برای سیستم عامل های موبایل یا سیستم عامل های ابری مانند Chromium فراهم گردد. به این ترتیب با استفاده از Google Cloud Print پرینتر های خانه یا محل کار در هر زمان و مکان در دسترس بوده و از دستگاه هایی مانند تبلت, موبایل, کروم بوک, کامپیوتر یا هر دستگاه دیگری که به اینترنت متصل باشد می توان به راحتی با آن پرینت کرد.

Google Cloud Print چگونه کار می کند؟

در دنیای پرینتر ابری, می توان هر چیزی را از هر ابزار هوشمندی به وسیله هر پرینتر متصلی چاپ کرد.

زمانی که دستور چاپ برای Google Cloud Print ارسال می شود, فایل مورد نظر به طور کاملا محافظت شده و از طریق وب برای پرینتر ارسال می گردد. در این حالت هیچ تفاوتی نخواهد کرد که شما در همان اتاق باشید یا در قاره ای دیگر, از کامپیوتر سنتی استفاده کنید یا از تبلت یا حتی اینترنت.

چرا  Google Cloud Print؟

همان اندازه که در فناوری های همراه, برنامه های مبتنی بر سرویس های ابری و محتوای وب در حال پیشرفت هستیم در حال فاصله گرفتن از فناوری های قدیمی تر هم بوده ایم که شاید بارها در برخورد با آنها به مکل برخورد کرده ایم. در ابتدای لیست این فناوری های قدیمی پرینتر ها قرار دارند.

 

با استفاده از این سرویس گوگل در واقع کاربری پرینتر شما می تواند از یک چاپگر ساده به فکس تغییر کند. فکسی در بستر اینترنت.

مزیت دیگر این سرویس امکان به اشتراک گذاری پرینتر شما در اینترنت است. برای اینکار کافی است یک حساب مشترک در گوگل ایجاد کنید و نام کاربری و رمز عبور آن را در اختیار تمام کسانی که مایلند یا الزاما باید از این پرینتر استفاده کنند قرار دهید.

به عنوان مزیت سوم می توان به امکان داشتن پرینتر بدون وابستگی به یک پلتفرم خاص(نظیر ویندوز، مکینتاش و ...) یا داشتن درایورهای خاص آنها اشاره کرد. پرینت گرفتن کار بسیار ساده‌ای است. تنها کافی است روی رایانه خود برنامه مناسبی برای پرینت گرفتن داشته باشید، یک فایل متن یا عکس را روی آن باز کرده و روی گزینه پرینت کلیک کنید. اما هنگامی که نوبت به سیستم عامل اندروید (Android OS) می‌رسد، قضیه کاملا متفاوت است. تا الان برای پرینت گرفتن مجبور بوده‌اید فایل‌ها را از تلفن همراه یا رایانه لوحه‌ای (تبلت) خود روی رایانه شخصیتان کپی کرده سپس آنها را پرینت بگیرید، اما اگر برای این کار از چاپ ابری (Cloud Print) استفاده کنید، کارها به مراتب آسان‌تر می‌شود. چاپ ابری یکی از خدمات جدید است که گوگل و خیلی‌های دیگر، آن را ارائه می‌کنند.

با پرینت ابری می‌توانید در تاکسی یا داخل یک جلسه آن هم زمانی که خارج از دفتر کار هستید، فایل مورد نظر را برای پرینت بفرستید و هر وقت به دفتر کار برگشتید، کاغذهای چاپ شده را از روی دستگاه چاپگرتان بردارید؛ به همین سادگی!

اگر شما یک پرینتر منطبق با این سرویس داشته باشید، آن وقت به این نکته پی می‌برید که بدون نیاز به دخالت دادن رایانه دسکتاپ چقدر آسان می‌توانید مستقیما از طریق تلفن همراه یا تبلت خود فایل‌ها را چاپ کنید.

پیش از استفاده از خدمت چاپ ابری چند نکته را باید به خاطر بسپارید؛ اول این‌که برای پرینت از مرورگر وب گوگل‌گروم استفاده کنید. نکته دوم این که باید پرینتر و رایانه‌تان به هم متصل بوده و روشن باشند و در مرحله آخر برنامه کاربردی Cloud Print app را باید روی دستگاه همراه خودتان نصب کرده باشید.

راحتی

با استفاده از پرینتر های آماده برای سرویس ابری, قابلیت های Google Cloud Print به طور بلقوه ای خود نمایی خواهند کرد. پرینتر های آماده برای سرویس ابری به طور خودکار با اتصال به اینترنت بی سیم در محیط خانه یا محل کار به سرویس ابری گوگل متصل شده تا همیشه در دسترس باشند. همچنین به خاطر اتصال همیشگی به اینترنت نیازی به دستکاری برای بروزرسانی راه انداز یا میان افزار نیز نخواهد بود.

پرینتر های عادی نیز به سادگی می توانند به این سرویس متصل و آماد فعالیت شوند.

امنیت

به گفته سازندگان, امنیت فایل ها در این سرویس در اولین درجه از اهمیت قرار دارند. پرونده ها به وسیله یک ارتباط امن HTTPS به وب منتقل شده و هنگام اتمام فرآیند پرینت پاک می شوند. در میانه کار نیز می توان هر یک از پروسه ها را با استفاده از صفحه مدیریت پاک یا ویرایش نمود.

اشتراک گذاری

با استفاده از این سرویس می توان به سادگی پرونده ها را برای دوستان, همکاران یا کاربران دیگر به اشتراک گذاشت یا حتی از پرینترهای به اشتراک گذاری شده توسط دیگران استفاده نمود. این خواص باعث می شود که نیاز به ایجاد شبکه در سازمان های کوچک به منظور اشتراک گذاری ماشین های اداری حداقل برسد.

چگونه می توان از Google Cloud Print استفاده کرد؟

         برای اتصال پرینتر های آماده برای سرویس ابری تنها لازم است راهنمای اتصال در سایت گوگل را مطالعه نمایید.

         برای اتصال پرینتر های قدیمی این راهنما را مطالعه کنید.

با چه نرم افزارهایی و از چه محیط هایی می توان پرینت گرفت؟

         در تمامی دستگاه ها با استفاده از مرورگر کروم و ارسال دستور پرینت Ctrl+P از محتوای دلخواه

         در ابزار های مبتنی بر سیستم عامل اندروید و با استفاده از نرم افزار رسمی Google cloud print در فروشگاه

 

 

         در ابزار های مبتنی بر سیستم عامل IOS و با استفاده از نرم افزار

         در موبایل های فاقد سیستم عامل شناخته شده و با استفاده از ابزار های موبایل گوگل مانند Google Docs یا Gmail

         در سیستم های مبتنی بر ویندوز و با استفاده از نرم افزار Google cloud print for windows یا Cloud Print Serviceمناسب برای محیط های اداری و بزرگ

         در سیستم های مبتنی بر مکینتاش و با استفاده از نرم افزار Cloud Print

استفاده از برنامه Google Cloud Print برای Android

می‌توانید برای انجام کارهای زیر از برنامه Google Cloud Print برای Android استفاده کنید:

·         مدیریت کارهای چاپ در چند حساب

·         چاپ اسناد در هر چاپگر آماده برای Cloud

·         کنترل گزینه‌های چاپگر

·         مشاهده کارهای چاپ قبلی

نصب Google Cloud Print

تأیید کنید، Cloud Print در تلفنتان نصب شده است:

1.     تنظیمات   دستگاهتان را باز کنید.

2.     در بخش سیستم، چاپ کردن   را انتخاب کنید.

اگر «چاپ کردن» را نمی‌بینید، برنامه Cloud Print را از فروشگاه Google Play   دانلود و نصب کنید.

چاپ از دستگاه Android

چاپ از Android نسخه ۴٫۴ به بالا

1.     صفحه‌ای را که می‌خواهید چاپ کنید در برنامه‌اش (Photos،‏ Chrome و غیره) باز کنید.

2.     در برنامه روی گزینه‌ها   کلیک کنید.

3.     چاپ   را انتخاب کنید.

چاپ با نسخه‌های قدیمی‌تر Android

برای چاپ با Android نسخه ۴٫۳ یا پایین‌تر

1.     صفحه‌ای را که می‌خواهید چاپ کنید در برنامه‌اش باز کنید.

2.     از منوی برنامه، اشتراک‌گذاری   را انتخاب کنید.

3.     روی Google Cloud Print کلیک کنید.

چه افرادی می‌توانند آنچه را که چاپ می‌ شود، ببینند؟

کارهای Google Cloud Print از طریق یک اتصال امن (https) ارسال و بازیابی می‌شوند و فقط برای شما و چاپگری که استفاده می‌کنید، قابل دسترسی هستند.

اطلاعات بیشتر درباره محافظت از حریم خصوصی

وقتی از Cloud Print استفاده می‌کنم چه اطلاعاتی به اشتراک گذاشته می‌شود؟

هنگام استفاده از Google Cloud Print، سه نوع اطلاعات را با Google به اشتراک می‌گذارید:

·         Google جزئیات مربوط به کار چاپ (عنوان کار، چاپگری که به آن ارسال کردید، وضعیت چاپگر) را به همراه شناسه حساب Google شما به‌عنوان سابقه حفظ می‌کند. این اطلاعات برای پردازش کارهای چاپ شما استفاده می‌شوند.

·         همچنین رونوشتی از هر سند که برای چاپ ارسال می‌کنید تا تکمیل کار چاپ حفظ می‌شود. این کار به ما امکان می‌دهد از چاپ شدن سند شما مطمئن شویم. بعد از تکمیل چاپ، سند از سرورهای ما حذف می‌شود.

سرورهای ما گزارش‌های مربوط به درخواست‌های انجام‌شده از طرف تمام کاربران Google Cloud Print را نیز نگه می‌دارند. این گزارش‌ها، گزارشات معمول سرور هستند و حاوی هیچ اطلاعات شخصی نمی‌باشند.

هر سندی که برای چاپ ارسال می‌کنید به طور کاملاً محرمانه حفظ می‌شود. Google با هیچ هدفی جز بهبود عملکرد چاپ به اسناد شما دسترسی ندارد.

چگونه سابقه‌ام را از Google Cloud Print حذف کنم؟

می‌توانید از طریق  https://www.google.com/cloudprint، سابقه‌تان را مشاهده و ویرایش کنید.


نظرات کاربران
ارسال نظر
سایر مقالات
تفاوت های Voip و سیستم تلفنی آنالوگ

تفاوت های Voip و سیستم تلفنی آنالوگ

سانترال یک دستگاه فیزیکی مرکزی است که از آن جهت مدیریت تماس های سازمان استفاده می شود، زیر ساخت مورد استفاده در سانترال ها کابل مسی می باشد و برای توسعه نیاز است که برای هر مورد جدید کابل کشی انجام شود.
ویدئوکنفرانس SX20 Cisco و مزایای آن

ویدئوکنفرانس SX20 Cisco و مزایای آن

Cisco TelePresence SX20 Quick Set (SX20 Quick Set) (ویدئوکنفرانس SX20 Cisco) می‌تواند هر صفحه‌ نمایش تخت را به یک سیستم ویدئو کنفرانس ظریف و قدرتمند تبدیل کند. SX20 Quick Set برای ارائه ویدئو با وضوح بالا و کنفرانس چند شاخه‌ای با انعطاف‌پذیری مناسب برای اندازه و تنظیمات مختلف اتاق طراحی شده است و قیمت مناسب دارد. SX20 Quick Set از قابلیت تعبیه شده برای پشتیبانی چند نقطه‌ای با فناوری Cisco TelePresence MultiSite پشتیبانی می‌کند.
ویدئوکنفرانس آوایا CU360

ویدئوکنفرانس آوایا CU360

استفاده از ویدئوکنفرانس در برگزاری جلسات کاری و آموزش از راه دور یکی از تکنولوژی‌های بسیار کاربردی است. این سیستم با ایجاد یک ارتباط صوتی - تصویری بین چند مکان مجزا و دور از هم به ما امکان برقراری ارتباط با افراد مختلف در مکان‌های مختلف را به طور هم‌زمان می‌دهد. یکی از محصولات پیشرو در این عرضه ویدئوکنفرانس آوایا CU360 است.