آموزش ارتقاء فریمور مراکز تلفن گرنداستریم

پس از خرید یکی از محصولات گرنداستریم به روز بودن نسخه فریمور آن ضروری است بنابراین پس از تشخیص نسخه فریمور تجهیز مورد نظر و وجود نسخه جدیدتر در وب سایت ما، حتما آن را ارتقاء دهید. لازم به ذکر است که محصولات گرنداستریم که از فروشگاه اینترنتی تکفاشاپ تهیه می شوند آخرین نسخه فریمور موجود را خواهند داشت. در این مقاله شما با نحوه ارتقاء فریمور یک مرکز تلفن گرنداستریم آشنا می شوید.
آموزش ارتقاء فریمور مراکز تلفن گرنداستریم

 

 

تغییر فریمورها (Firmwares) در تجهیزات شبکه و ویپ گرنداستریم بیش از آنکه به معنای رفع اشکالات این تجهیزات باشد به معنی افزایش امکانات آنهاست. البته نباید منکر وجود برخی اشکالات در فریمورهای اولیه بود اما این قضیه به ندرت در محصولات گرنداستریم مشاهده می شود. بنابراین " تجهیزات گرنداستریمی که تهیه می کنید را ارتقاء دهید تا از حداکثر امکانات، قابلیت ها و منابع این تجهیزات بهره ببرید" .

آنچه باید بدانید این است که ارتقاء فریمور و همچنین تنظیمات تجهیزات در کلیه محصولات این شرکت هم به طریق دستی و هم به طریق اتوماتیک قابل انجام است. توضیح آنکه در روش اتوماتیک شما می توانید در جایی از یک سرور انتقال فایل نسخه های جدید فریمور و  یا تنظیمات را قرار داده و تجهیزات پس از هر بار ریبوت شدن به محل ذکر شده در سرور مراجعه خواهد کرد و در صورت وجود نسخه جدید آنرا دریافت و اعما می کنند. اما در روش دستی شما هر بار یک فایل جدید فریمور یا تنظیم را به دسگاه منتقل و اعمال می کنید.
بر اساس آنچه ذکر شد اولین توصیه ما به شما عزیزان این است که اولین اقدام شما پیش از نصب یک تجهیز، ارتقاء آخرین فریمور منتشر شده آن از سوی گرنداستریم باشد. شرکت گرنداستریم در مورد محصولاتش و به خصوص مراکز تلفن خود، حداقل هر دو ماه یکبار نسخه جدیدی از فریمورها را منتشر می کند که بلافاصله در وب سایت گروه تکفانت نیز قرار می گیرد.
بنا بر آنچه گفته شد ضروری است پس از خرید یکی از محصولات گرنداستریم نسخه فریمور آن را تشخیص داده و در صورت وجود نسخه جدیدتر در وب سایت ما،  آن را ارتقاء دهید. لازم به ذکر است که محصولات گرنداستریم که از  فروشگاه اینترنتی تکفاشاپ تهیه می شوند آخرین نسخه فریمور موجود را خواهند داشت. در این مقاله شما با نحوه ارتقاء فریمور یک مرکز تلفن گرنداستریم آشنا می شوید.


روش تشخیص فریمور یک مرکز تلفن
شما می توانید نسخه فریمور یک مرکز تلفن گرنداستریم را به دو روش تشخیص دهید. روش اول با استفاده از نمایشگر روی خود دستگاه و کلید گردش در منوی آن قابل انجام است.
روش دوم استفاده از واسط کاربری تحت وب دستگاه است. برای اینکار وارد واسط کاربری دستگاه شوید:


1- بر روی تب Status کلیک کنید

 
2- از منوی سمت چپ در قسمت System Status  گزینه General را انتخاب کنید

 

3- در صفحه ظاهر شده،  عدد جلوی فیلد Program نشان دهنده نسخه فریمور دستگاه شماست.


 
مراحل آپدیت کردن یک مرکز تلفن  گرنداستریم
بدیهی است پیش از هر تغییری باید فایل فریمور به مرکز تلفن انتقال داده شود. این کار نسبت به ارتقاء فریمور گوشی های گرنداستریم بسیار ساده است. زیرا برای انجام اینکار علاوه بر روش های HTTP، HTTPS ، TFTP می توان از آپلود مستقیم فایل از روی کامپیوتر به مرکز تلفن هم اقدام کرد. اینکار از طریق منوی Upload واسط کاربری قابل انجام است. طبیعتا ساده ترین راه و توصیه ما به شما ارتقاء از طریق آپلود مستقیم است.

 

پس از آپلود فایل فریمور دستگاه از شما اجازه خواهد خواست تا برای اعمال فریمور جدید ریبوت شود. پس از تایید شما دستگاه وارد پروسه تغییر فریمور و راه اندازی مجدد خواهد شد. این پروسه  معمولا  زمانبر  خواهد بود بسته به نوع فریمور زمان انجام این عملیات بین 5 تا 15 دقیقه ممکن است به طول بی انجامد(نگران نباشید). پس از پایان کار و راه اندازی مجدد دستگاه، حتما نسخه فریمور آن را مجددا چک کنید تا از تغییر به نسخه جدید مطمئن شوید.

 

اطلاعات بیشتر
برای اطلاعات بیشتر و یا مشاوره فنی در این رابطه کارشناسان گروه تکفانت آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.  

کاربرگرامی لطفا از طریق فرم نظر سنجی ذیل همین صفحه ما را از نظرات خود مطلع فرمائید. اطلاع از بازخورد مطالب ما را در جهت بهبود و تداوم اطلاع رسانی به شما عزیزان یاری خواهد کرد.

 

 

 

مطالب مرتبط

نکاتی در خصوص ارتقاء فریمور مراکز تلفن گرنداستریم

آموزش ارتقاء فریمور گوشی های گرنداستریم

مقایسه مراکز تلفن گرنداستریم

آشنایی با ساختار فایل الگوی تنظیمات گوشی ها و گیتوی های گرنداستریم

آموزش تصویری تنظیم خودکار گوشی های گرند استریم با استفاده از فایل های باینری

 

 

ویدئوهای مرتبط

ویدئو: روش تشخیص نسخه فریمور یک گوشی گرنداستریم

ویدئو: آموزش نحوه ارتقاء گوشی GXV3140 گرنداستریم

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
سایر مقالات
مزیت‌های استفاده از سامانه ویپ چیست؟

مزیت‌های استفاده از سامانه ویپ چیست؟

در این مقاله با تمامی مزیت‌های استفاده از سامانه ویپ برای شرکت‌های کوچک و بزرگ بیشتر آشنا خواهید شد.
معرفی 7 تلفن ویپ سیسکو در سال 2020

معرفی 7 تلفن ویپ سیسکو در سال 2020

تلفن ویپ سیسکو از محصولات پرکاربردی است که در انواع مدل‌های مختلف تولید می‌شود و در این مقاله ما به هفت مدل از بهترین‌های این محصول اشاره کرده‌ایم.
تفاوت های Voip و سیستم تلفنی آنالوگ

تفاوت های Voip و سیستم تلفنی آنالوگ

سانترال یک دستگاه فیزیکی مرکزی است که از آن جهت مدیریت تماس های سازمان استفاده می شود، زیر ساخت مورد استفاده در سانترال ها کابل مسی می باشد و برای توسعه نیاز است که برای هر مورد جدید کابل کشی انجام شود.