با ما تماس بگیرید: 03136670004
اخبار

 

افزایش سهم درآمدی دارندگان مجوز ویپ در ایران

  • 09\12\1394
 
در راستای اجرای مصوبه‌ی جلسه‌ی ۱۹۳ سازمان تنظیم مقررات، شرکت ارتباطات زیرساخت خبر از اتصال مستقیم دارندگان مجوز VoIP به دروازه‌های ارتباط بین‌الملل داد. ضمنا تعرفه‌ی دریافتی این شرکت براساس مصوبه‌ی جدید ۲۰ درصد خواهد بود.
 
 
 
 
 

 

پیش از این دارندگان مجوز ارتباط VoIP می‌توانستند ترافیک خود را تنها از طریق پنج شرکت طرف قرارداد شرکت زیرساخت انتقال دهند، حال آنکه براساس مصوبه‌ی جدید کمیسیون تنظیم مقررات، شرکت زیرساخت موظف است ترافیک IP to IP دارندگان مجوز VoIP‌ را از اول آذرماه مستقیما راهیابی کند. از این پس سرویس VoIP‌ ارائه شده به متقاضیان در دو حالت پیش‌پرداخت و پس‌پرداخت خواهد بود.

براساس مصوبه‌ی ۱۹۳ کمیسیون تنظیم مقررات، دارندگان مجوز بین‌الملل VoIP‌ باید ترافیک خود را از طرق دروازه‌های بین‌الملل مشخص شده با استفاده از سوئیچ‌های مبتنی بر فناوری IP و TDM، از طریق شرکت ارتباطات زیرساخت انتقال دهند. شرکت زیرساخت نیز موظف شده تا با برقراری بستر مورد نیاز، به ازای هر مکالمه‌ی بین‌الملل وارده به مشترکین تلفن‌همراه و تلفن ثابت به ترتیب ۳۳۵ و ۸۵ ریال، به دارندگان مجوز ارائه‌ی خدمات VoIP پرداخت کند. البته این ارقام بصورت پایه‌ای بوده و در صورت بالارفتن ترافیک مصرفی، تعرفه‌ نیز افزایش خواهد یافت.

همچنین هیچ یک از اپراتورهای تلفن‌ثابت و همراه مجاز به دریافت ترافیک وارده بصورت جداگانه و خارج از چارچوب شرکت زیرساخت نبوده و برای استفاده از پیش شماره‌های خاص باید از سازمان تنظیم مقررات مجوز مورد نیاز را دریافت کنند.

پیش از این ۹۰ درصد درآمده به شرکت زیرساخت و ۱۰ درصد باقی مانده و به شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات پرداخت می‌شد، این در حالی است که این میزان پس از اجرای مصوبه، ۸۰ درصد برای زیرساخت و ۲۰ درصد برای دارندگان پروانه‌ برای ترافیک صادره خواهد بود.

منبع: زوم آی تی


 


نظرات کاربران
ارسال نظر