با ما تماس بگیرید: 03136670004
اخبار

 

فن آوری جدید Cisco DNA

  • 18\12\1394
 
سیسکو با ادغام چندین فناوری و راهکار دیجیتال شبکه از جمله OpenAPI ها، (Software Defined Networking( SDN)، Network Functions Virtualization (NFV) و... به معماری جدید Cisco Digital Network Architecture دست یافته است. این معماری جدید سیسکو بر سه اصل: ̣Open Extensible، مبتنی بر نرم افزار بودن (Software Defined) و سرویس محور بودن (Service Centric) بنا شده است.
 
 
 
 
 

 

Cisco Digital Network Architecture

بسیاری از مهندسان شبکه شاهد رشد شبکه و تاثیرات آن بر نحوه کار، تفریح، یادگیری و دیگر ابعاد زندگی روزمره بوده اند. در اوایل شبکه ها جاذبه هایی مانند ایمیل و مرور کردن صفحات وب ایجاد می کردند و امروزه فناوری های شبکه توانسته اند ابعاد گسترده ای مانند تجارت الکترونیک و ارتباطات یکپارچه بر روی موبایل فراهم کنند. با اینکه برای حوزه شبکه طی سی سال گذشته اتفاقات جالبی رخ داده است، هیچکدام تا به امروز به اندازه Cisco DNA نتوانسته اینقدرحوزه شبکه را متحول سازند.

 

 

در دنیای امروزی، اتصال افراد و کامپیوتر ها دیگر تنها وظیفه شبکه ها نیست. امروزه فناوری و راهکار هایی نظیر Cloud، ارتباطات موبایل و اینترنت اشیا با سرعت رشد بالایی وارد زندگی روزمره افراد شده است. سازمان هایی در آینده نزدیک موفق خواهند بود که بتوانند از این فناوری و راهکارها در جهت توسعه سرویس و محصولات شان استفاده کنند. همچنین از این پس نقش متخصصین شبکه درون هر سازمانی پر رنگ تر خواهد شد. شبکه های آینده می بایست به نکات زیر توجه کنند:

- بینش (Insights): شبکه ها با هر آنچه که دیجیتال است در تماس هستند: دستگاه و تجهیزات، برنامه ها، انواع Sensor ها و حتی Cloud.

- اتوماسیون (Automation): در این جا بیشتر به سرعت و سهولت استفاده از فناوری اطلاعات توجه می شود. شبکه ها با گسترش استفاده از APIها، Network Function Virtualization (NFV) و شبکه های مبتنی بر نرم افزار (SDN) در حال تکامل می باشند.

- امنیت (Security): فناوری های جدید توانسته اند راهکار های جدید و متنوع تر از گذشته ارائه نمایند، اما به همراه این راهکار های جدید تهدیدات امنیتی جدید نیز ایجاد شده اند. امروزه شبکه ها شامل دستگاه های موبایل و Cloud نیز می باشند و این امر باعث شده حوزه تهدید نیز گسترش یابد. متخصصین شبکه می بایست به امنیت آن توجه ویژه ای نمایند تا سازمان دچار مشکلاتی بخصوص حملات سایبری نشوند.

Cisco DNA یک معماری کامل برای پاسخ به تمام دغدغه های فوق خواهد بود.

منبع: خبرنامه پاژ


 


نظرات کاربران
ارسال نظر