با ما تماس بگیرید: 03136670004
اخبار

 

کمپانی تِسلا شرکت شهر خورشیدی را نهایتا با مبلغ 2.6 بیلیون دلار خرید

  • 20\05\1395
 
️«ایلان ماسک Elon Musk»، مدیرعامل تسلا برای تحقق بخشیدن به تعهدات خود مبنی‌بر حاکمیت انرژی پاک، به تازگی کمپانی سولارسیتی SolarCity Corp. یا شهر خورشیدی را با مبلغ 2.6 بیلیون دلار خریداری کرده است. تسلا همچنین اعلام کرده خرید "سولار سیتی" این شرکت را قادر می‌سازد هزینه‌های سخت‌افزاری و بازاریابی را کاهش داده و بهره‌وری در تولید بالاتری داشته باشد.
 
 
 
 
 

 

 

 

«ایلان ماسک Elon Musk»، مدیرعامل تسلا برای تحقق بخشیدن به تعهدات خود مبنی‌بر حاکمیت انرژی پاک، به تازگی کمپانی سولارسیتی SolarCity Corp SCTY. یا شهر خورشیدی را با مبلغ 2.6 بیلیون دلار خریداری کرده است.

ماسک از سایر کمپانی‌ها هم می‌خواهد که برای بازدهی 150 میلیون دلاری در هزینه‌ها به آنها ملحق شوند. این همکاری‌ها منجر به خلق تنها کمپانی یکپارچه انرژی‌های تجدیدپذیر دنیا خواهد شد. پیش از این شرکت سولارسیتی قیمت پیشنهادی خود را 2.9 بیلیون دلار اعلام کرده بود که نهایتا دو طرف بر سر مبلغ 2.6 بیلیون دلار به توافق رسیدند.

 

 

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، در "سولار سیتی" ۲۲ درصد سهم داشته و در هیات مدیره این شرکت حضور دارد. وی همچنین با لیندون رایو، مدیر عامل "سولار سیتی" رابطه خویشاوندی دارد.
اما تسلا این استدلال را مطرح کرده که ادغام این دو شرکت نیازهای رو به رشد آن دسته از مصرف‌کنندگانی که به مسائل محیط زیستی اهمیت بالایی می دهند را تامین کرده و آنها را به خرید خودرو از شرکتی جلب می‌کند که منابع شارژ خورشیدی را در خانه‌هایشان نصب می‌کنند.

مدیر عامل تسلا یک طرح بلندپروازانه برای تولید سالانه ۵۰۰ هزار خودروی برقی تا سال ۲۰۱۸ اعلام کرده که این شرکت را از یک تولیدکننده کوچک سدان‌های لوکس به یک رقیب جدی در صنعت خودرو تبدیل می‌کند با اینهمه برخی از تحلیلگران و ناظران بازار با بدبینی به این هدف نگاه می‌کنند.کمپانی تسلا اعلام کرده که روزی خواهد رسید که افراد خواهند توانست خودروی الکتریکی خود را با پنل‌های خورشیدی نصب شده روی بام خانه شارژ کنند. تسلا با خرید این شهر خورشیدی، قصد دارد برنامه «دیوار نیرو» را با شهر خورشیدی ترکیب و از نیروی خورشید به شکلی متفاوت بهره‌برداری کند و این کار به فروش انرژی پاک کمک خواهد کرد

لینک منبع خبر

 


 


نظرات کاربران
ارسال نظر