با ما تماس بگیرید: 03136670004
اخبار

 

خاطره توبیاس برادکورب از برخورد با ریدلی اسکات

  • 20\09\1395
 
توبیاس برادکورب یکی از مهندسین بخش فنی فروش سیسکو یا TME است که برای حضور محصولات این شرکت در فیلم مریخی به نمایندگی از سیسکو به بوداپست اعزام شده و با عوامل ساخت فیلم مذکور همکاری داشت. TME در واقع واسطی بین بخش فروش و بخش فنی است و افراد متصدی این پست مسئول معرفی درست محصولات به کاربران، ارائه قابلیت تجهیزات در همایش ها، پشتیبانی معاملات راهبردی و بالابردن به موقع آگاهی شرکت از نیازها و انتظارات واقعی کاربران و بازار می باشد.
 
 
 
 
 

 

برادکورب در یادداشتی که در وبلاگ خود منتشر کرده است می نویسد:

همکاری با یک مجموعه فیلم سازی بخش معمول و متداولی از شغل یک نیروی فنی سیسکو نیست. به همین خاطر هم زمانی که من با دعوتنامه ای در ایمیل خود روبرو شدم که از من می خواست تا چند روزی را برای همکاری با عوامل فیلم "مریخی" در بوداپست سپری کنم ذوق زده شدم. فیلمی که مت دیمون معروف قرار بود در آن بازی کند. از من خواسته شده بود در راه اندازی تعدادی سیستم ویدئو کنفرانس برای آن مجموعه کمک کنم. اما در واقع من از اینکه ممکن بود بتوانم با یکی از سرشناس ترین کارگردانان جهان، ریدلی اسکات یک قهوه بخورم خیلی خوشحال بودم.

طرح اولیه این بود که فضانوردی به نام مارک واتنی (با بازی مت دیمون) در سیاره مریخ تک و تنها رها می شود و ناسا نیز بر این باور است که او جان خود را از دست داده است. او باید راه زنده ماندن در آن شرایط را پیدا کرده و از سوی دیگر خبر زنده بودنش را به زمین مخابره کند. فاصله او با زمین تنها 140 میلیون مایل است که البته من فکر کردم این فاصله برای فن آوری ویدئوکنفرانس ما چیز مهمی نمی تواند باشد. در واقع من صاحب یک نقش کلیدی در این فیلم بودم: توبیاس برادکورب، پشتیبان فنی سیستم ویدئوکنفرانس و یک ناجی.

 

 

ذهن خلاق من بلافاصله به این سمت رفت که تو می توانی این نقش مهم را بازی کنی.  من می توانستم به مت دیمون کمک کنم تا از قطعات به جامانده در کمپ ساخته شده در مریخ یک سیستم ویدئوکنفرانس سر پا کند. نقش خودم را در پشت صحنه انجام دادم و وقتی کار من تمام شد هنوز سناریوی فیلم نهایی نشده بود و بنابراین تصمیم گرفته شد کار فیلم برداری یک هفته بعد از نصب سیستم های من شروع شود. به این ترتیب من موفق نشدم با بازیگرهای معروف فیلم روبرو شوم اما یک عکس یادگاری با قاب عکس مت دیمون انداختم. اما این پایان داستان به شهرت رسیدن من نبود.

در بوداپست من در مجموعه های متنوعی کار کردم. اولین مجموعه، ساختمانی شیشه ای و مدرن با سازه های فولادی بود. قرار بود از این ساختمان به عنوان مرکز فرماندهی این ماموریت ناسا در زمین استفاده شود. اینکه می دیدم برای ساخت یک فیلم چقدر کار باید انجام می شد برایم بسیار جالب بود. در آن ساختمان من یک  اتاق کنفرانس مجهز به یک  MX300و ده عدد DX80 نصب کردم. 

 

 

محل بعدی کار من دفاتر کاری کوردا بود. دفاتر کوردا در محلی ییلاقی در غرب بوداپست واقع شده بودند و طراحی سورآلی داشتند: یک مجموعه بسیار پیشرفته، بزرک وبا امکانات زیاد در وسط ناکجاآباد. به محض ورود به مجموعه در محیط خارجی آن  با طرح ها و الگوهای بسیار متنوعی مواجه شدم، قسمتی قرون وسطایی به نظر می رسید و قسمتی دیگر شبیه نیویورک بود، در جایی نشانه های رنسانس را می دیدی و جای دیگر،  مدل اروپای مرکزی در جنگ جهانی دوم را تداعی می کرد. آنجا همه چیز از روبرو واقعی به نظر می رسید اما در واقع پشت آنها چیزی جز داربست و یک سری تیر و تخته بیشتر نبود.

 

 

بعد از کنجکاوی ها و آشنا شدن با محیط حالا نوبت به این رسیده بود تا کمی مثمر ثمر باشم. ما جعبه ها را باز کرده و  دستگاه های MX700 و MX800 را نصب کردیم. در همین حال بود که یک گروه چند نفره از عوامل فیلم از پشت سر ما رد شدند. به نظر شبیه به کادر تدارکات اتاق های VIP بودند. من شنیدم که یکی از آنها در حالی که کلمه سیسکو  را به زبان آورد به ما اشاره داشت. مطمئنم که او به من اشاره می کرد و می گفت این همان  نیروی پشتیبان محترم سیسکوست که در ایجاد ارتباط با زمین به مت دیمون کمک کرده است. بعد از اینکه آنها رفتند یکی از بچه هایی که به ما کمک می کرد از من پرسید: "فهمیدی طرف کی بود؟". واضح بود که طرف را نمی شناختم، این هم مطمئن بودم که طرف، مت دیمون نبود، بله طرف، خود ریدلی اسکات بود. چه شانسی...

 


همین طور که گیج می زدم آقای اسکات (بهتره بگم ریدلی، چون الان دیگه با هم دوست هستیم)، برگشت و با من هم صحبت شد. البته من نتوانستم او را متقاعد کنم تا نقشی در آن فیلم به من بدهد اما او را پای دستگاه MX800 بردم.او از کیفیت تصاویر و همینطور قابلیت دنبال کردن صدا توسط دوربین دستگاه  شگفت زده شد. راستش خود من هم به این کیفیت افتخار کردم.  در آن محیط، ظاهر زیبای دستگاه به خوبی جلوه می کرد.
این هم از یک روز حرفه ای من به عنوان نیروی فنی سیسکو، روزی که از بین همه آن روزها توی ذهن من خوب باقی ماند. من از این فرصتی که برای من و برای ارائه محصولاتمان فراهم شد از سیسکو بسیار سپاسگذارم. و اینکه ریدلی، اگه این مطلب رو می خونی لطفا وقتی داری بازیگرهات رو برای فیلم گلادیاتور 2 انتخاب میکنی یادت نره به من زنگ بزنی.
باید بگم همونطور که در خیلی از فیلم ها اتفاق می افتد صحنه هایی از فیلم که دستگاه های MX در آنها حضور داشتند از نسخه نهایی حذف شدند اما وقتی فیلم رو تماشا می کنید حواستان به DX80 ها باشد. زمزمه هایی هست که ممکن است فیلم مریخی برنده اسکار بشود، خدا رو چه دیدید، شاید DX80های ما هم نامزد بهترین وسایل یا طراحی صحنه شدند.

 

لینک منبع اصلی

 

کاربرگرامی لطفا از طریق فرم نظر سنجی ذیل همین صفحه ما را از نظرات خود مطلع فرمائید. اطلاع از بازخورد مطالب ما را در جهت بهبود و تداوم اطلاع رسانی به شما عزیزان یاری خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط

ویدئو: معرفی خصوصیات تجهیزات ویدئوکنفرانس سری Dx سیسکو

ویدئو: معرفی سیستم های ویدئوکنفرانس سری DX سیسکو

ویدئو: معرفی فن آوری نشست غیرحضوری

همه آنچه در مورد GVC3200 باید بدانید

سیسکو و همکاری در ساخت فیلم مریخی

صفحه وبلاگ توبیاس برادکورب

 

محصولات مرتبط

تجهیزات ویدئوکنفرانس سیسکو


 


نظرات کاربران
ارسال نظر