با ما تماس بگیرید: 03136670004
اخبار

 

سیسکو و همکاری در ساخت فیلم مریخی

  • 20\09\1395
 
سیسکو در فیلم داستانی "مریخی" به کارگردانی ریدلی اسکات (Ridley Scott)، سفر به آینده را به تصویر کشید. در این فیلم فضانوردی که نقش او را بازیگر معروف هالیوود، مت دِیمون (Matt Damon) بازی می کند از سفینه خود جا مانده و با استفاده از تجهیزات ویدئو کنفرانس سیسکو سعی می کند با خانه یا مقر ناسا در کره زمین ارتباط برقرار کند.
 
 
 
 
 

 

 

روآن ترولوپ(Rowan Trollop) مدیر و قایم مقام ارشد سیسکو در واحد فن آوری نشست های غیرحضوری (Collaboration) در مصاحبه با گزارشگر لایت ریدینگ می گوید: "آنها سرانجام به ما رسیدند". فن آوری دورحضوری سیسکو یا TelePresence از سمت صنایع بزرگی که به نشست های غیرحضوری بلادرنگ بین فواصل زیاد نیاز دارند مورد توجه قرار گرفته و هالیوود نیز یکی از این صنایع است. پیش از این نیز در سینما و نمایش های تلویزیونی نظیر NCIS از محصولات سیسکو استفاده شده بود اما این موضوع در فیلم "مریخی" مشهودتر به نظر می رسد.
در فیلم "مریخی" ، فردی که مَت دِیمون بازیگر نقش اوست در سیاره مریخ رها شده و از یک تجهیز ویدئوکنفرانس مجهز به صفحه نمایش بسیار بزرگ برای نشست های رو در رو با همکاران خود در ناسا استفاده می کند. او در این فاصله برای زنده ماندن می جنگد تا اعضای تیم نجات از راه برسند و او را به خانه بازگردانند.

کیریستین ویگ (در نقش آنی مونت رُز) در حال تماس با آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا

 

شخصیت های این فیلم برای ارتباطات خود از دستگاه های DX80(سیستم ویدئوکنفرانس رومیزی)  سیسکو و صفحات نمایش بزرگ استفاده می کنند.
توبیاس برادکورب (Tobias Brodtkorb) یکی از مهندسین پشتیبانی سیسکو برای نصب این تجهیزات از سوی سیسکو به بوداپست، جایی که فیلم "مریخی" ساخته شده است، اعزام شده بود. او یک سیستم اتاق کنفرانس MX300 و 10 عدد دستگاه DX80 و همچنین دو سیستم MX700 و MX800 را در آنجا راه اندازی نموده بود که البته از صحنه های مربوط به حضور سیستم های بزرگ در فیلم استفاده نشده و تنها سیستم های DX80 در نسخه نهایی فیلم به تصویر کشیده شده اند.

آزمایشگاه شبیه سازی شده پیشرانه جت ناسادر حال تماس با کیریستین ویگ (در نقش آنی مونت رُز)

 

از تجهیزات دورحضوری سیسکو در نمایش تلویزیونی Jimmy Kimmel نیز استفاده شده است. در این برنامه مخاطبین در حالی که در خانه های خود می نشینند این شانس را دارند تا با عوامل برنامه رو در رو و از راه دور صحبت کنند و تصویر آنها به صورت بلادرنگ  بر روی دیوار بزرگی از استودیو نمایش داده می شود.

 


بخشی از فیلم مریخی که تجهیزات سیسکو در آن به چشم می خورد

 

جالب است بدانید شرکت متولی پروژه فضاپیمای آتلانتیس نیز طی ایمیلی که به خبرگزاری ریدینگ لایت ارسال نموده تایید کرده است که در سال 2001 مارشا ایوانز (Marsha Ivins) یکی از فضانوردان این پروژه با استفاده از سافت فون سیسکو با مدیر پرواز پروژه، باب کَسِل (Bob Castle) که در مرکز فرماندهی مستقر بوده  ارتباط مستقیم برقرار می کرده است. همچنین شرکت Internet Routing in Space (IRIS)   نیز از روترهای سیسکو که برای مقاومت در برابر تشعشعات شدید فضایی بهینه سازی شده اند، در برنامه های خود استفاده کرده است.

لینک منبع خبر

 

کاربرگرامی لطفا از طریق فرم نظر سنجی ذیل همین صفحه ما را از نظرات خود مطلع فرمائید. اطلاع از بازخورد مطالب ما را در جهت بهبود و تداوم اطلاع رسانی به شما عزیزان یاری خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط

خاطره توبیاس برادکورب از برخورد با ریدلی اسکات کارگردان فیلم مریخی

ویدئو: معرفی خصوصیات تجهیزات ویدئوکنفرانس سری Dx سیسکو

ویدئو: معرفی سیستم های ویدئوکنفرانس سری DX سیسکو

ویدئو: معرفی فن آوری نشست غیرحضوری

همه آنچه در مورد GVC3200 باید بدانید

 

محصولات مرتبط

تجهیزات ویدئوکنفرانس سیسکو


 


نظرات کاربران
ارسال نظر