تلفن سیسکو سری 6800

در این مقاله به معرفی تلفن سیسکو سری 6800 و تمامی مدل‌های زیر مجموعه این تلفن خواهیم پرداخت تا با توجه به آن بتوانید به راحتی برای خرید این محصول اقدام کنید.

تلفن سیسکو سری 6800 از سری گوشی‌های مولتی‌پلتفرم سیسکو است که از کیفیت انتقال صدای بسیار بالایی برخوردار است. هدف از طراحی این مدل تلفن، بهبود برقراری ارتباط میان افراد است تا با کاهش هزینه‌ها بتوانند ارتباط بهتری را تجربه کنند. تلفن سری 6800 سیسکو از طراحی ارگونومیک بسیار جدید و جذاب برخوردار است. همچنین این مدل از گوشی‌های سیسکو امکان ارتباطات رمزگذاری شده ایمن را نیز فراهم می‌کنند. تلفن سیسکو 6800 از ویژگی‌های بسیار منحصربه‌فردی برخوردار است و با توجه به بهره بردن از تکنولوژی IP به صورت پیشرفته و همچنین قابلیت ارائه دادن صوتی پهنای باند، امکانی ویژه را برای کاربر به همراه می‌آورد تا یک مکالمه با کیفیت را تجربه کند.

سیسکو در مدل 6800 خود چهار تلفن مولتی‌پلتفرم را ارائه می‌دهد:

تلفن سیسکو مدل 6821 از فریمور مولتی پلتفرم برخوردار است و از دو اکانت SIP پشتیبانی می‌کند.

تلفن سیسکو مدل 6841 از فریمور مولتی پلتفرم برخوردار است و از چهار اکانت SIP پشتیبانی می‌کند.

تلفن سیسکو مدل 6851 از فریمور مولتی پلتفرم برخوردار است و از چهار اکانت SIP پشتیبانی می‌کند.

تلفن سیسکو مدل 6861 از فریمور مولتی پلتفرم برخوردار است و از چهار اکانت SIP پشتیبانی می‌کند.

تلفن سیسکو مدل 6871 از فریمور مولتی پلتفرم برخوردار است و از شش اکانت SIP پشتیبانی می‌کند.

نکته:

تنها مدل 6851 از ماژول KEM پشتیبانی می‌کند و مدل 6861 نیز تنها مدلی است که از Wi-Fi پشتیبانی می‌کند. 

بررسی اجمالی تلفن سیسکو سری IP 6800
در تلفن‌های سیسکو سری IP 6800 تمامی کلید‌های خط تلفن قابل برنامه‌ریزی هستند. در این مدل از تلفن سیسکو امکانی فراهم آورده شده است تا شما بتوانید دکمه‌های خط تلفن را برای اکانت SIP یا امکاناتی مانند تماس سریع تنظیم کنید. همچنین با کنترل کردن تماس‌های چندگانه برای هر اکانت SIP شاهد افزایش بهره‌وری خواهید بود. استفاده از تماس‌های چندگانه در هر خط تلفن یک ویژگی ظاهری است. چراغ‌های LED سه‌گانه در هر دکمه خط تلفن از امکانات تماس پشتیبانی می‌کنند و امکان استفاده از تلفن آسان‌تر خواهد شد.

دکمه‌هایی با عملکرد ثابت در سری 6800 امکان ارسال پیام، فهرست‌بندی، انتقال تماس، ایجاد کنفرانس را می‌دهند. بلندگو‌های باکیفیت قرار گرفته در این مدل از تلفن‌های سیسکو امکان ایجاد کنفرانس‌هایی با کیفیت بسیار بالا را نیز برای شما فراهم می‌کنند. همچنین باید اضافه کرد که این مدل از تلفن‌های سیسکو از هدست‌های سری 500 سیسکو پشتیبانی می‌کنند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از مکالمه نهایت لذت را داشته باشید.

 

تلفن سیسکو سری 6800 همانند سری 7800 این شرکت از استاندارد‌های مورد نیاز برای ایجاد یک تجربه کاربری عالی برخوردار است. در مدل 6821 این سری از گوشی های ویپ سیسکو صفحه نمایشی با نور پس زمینه سفید و اندازه 120*240 پیکسل قرار گرفته تا بتوان به راحتی هر آنچه در آن نوشته شده را خواند. در مدل 6861 نیز یک ال سی دی با ابعاد 120*320 پیکیسل، 3.2 اینچی قرار گرفته است. نمایشگر‌های قرار گرفته در هر دو مدل 6841 و 6851  از وضوح تصویر بالایی با نور پس زمینه سفید و با اندازه 162*396 پیکسل، 3.2 اینچ برخوردار هستند.

در مدل 6871 تلفن های سیسکو شاهد این نمایشگر رنگی با وضوح تصویر بالا و اندازه 3.5 اینچی (272*480) پیکسل هستیم. مزیت اصلی که تمامی این نمایشگرها در سری گوشی‌های سیسکو 6800 از آن برخوردار هستند، آن است که این گوشی‌ها معمولا از بسیاری از زبان‌ها پشتیبانی می‌کنند.

 

تلفن سیسکو سری 6800 با طراحی سبزی که دارد، سازگار با محیط زیست است. همچنین مدل‌های 6821 و 6851 از Power over Ethernet (PoE) Class 2 پشتیبانی می‌کند. مدل 6871 نیز از Power over Ethernet (PoE) Class 3 پشتیبانی می‌کند. مدل‌های 6821،‌ 6841، 6851، 6861 و 6871 دارای مجوز انرژی استار هستند. مدل‌های 6841، 6851، 6861 و 6871 در مصرف انرژی صرفه جویی می‌کنند و باعث می‌شوند تا در ساعات غیر اداری کمترین میزان برق استفاده شود که در نتیجه این ویژگی کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری را به همراه دارد. 

تلفن 6861 سیسکو در سری 6800 سیسکو از Wi-Fi ‌برخوردار است و از It supports built-in dual band Wi-Fi up to 802.11n. همچنین باید اضافه کرد که در این مدل اتصال وایرلس و راحت برای استفاده از  Wi-Fi با استفاده از WPS فراهم شده است. 

تلفن سری 6800 سیسکو برای کسب و کارهایی که می‌خواهند سیستم تلفن‌های سنتی و آنالوگ خود را به یک سیستم دیجیتال، مولتی پلتفرم IP تغییر دهند، گزینه مناسبی است.

بررسی ماژول گوشی تلفن سیسکو سری 6800 IP
تلفن سیسکو سری 6800 سیسکو از یک دکمه توسعه دهنده (Key Expansion Module (KEM برخوردار است که این دکمه در 6851 قابلیت‌های بسیاری را برای فرد به همراه دارد. این ماژول 14 دکمه فیزیکی است که به طور کلی باعث اضافه شدن 28 عملکرد جدید به دستگاه می‌شود. ماٰژول KEM از کلید‌های قابل برنامه‌ریزی خط تلفن پشتیبانی می‌کند، اما اکانت SIP را ساپورت نمی‌کند. تماس‌ها معمولا با استفاده از قابلیت PLK‌ جواب داده یا کنترل می‌شوند، اما ممکن است تماس با KEM آغاز نشود. تنها در مدل 6851 از سری تلفن‌های سیسکو 6800 شاهد پشتیبانی از KEM هستیم.

در تلفن‌های سیسکو سری 6800 برای اتصال KEM از پایه ایستاده و کابل مستقیم استفاده می‌شود و مانند سایر وسایل جانبی به تلفن متصل می‌شود.

امکانات و ویژگی‌های تلفن سیسکو سری 6800

 

ویپ چیست؟

خدمات کامل ارتباطی برای کسب و کار شما

تلفن‌ تحت شبکه یا همان تلفن ویپ (Voip)‌ کوتاه شده عبارت (Voice Over Internet Protocol) بوده که به معنای انتقال صدا روی بستر شبکه است. این سیستم از جدیدترین ابزارها برای تماس از طریق خطوط شبکه‌ بشمار می‌آید. تکنولوژی بکار رفته در ویپ به گونه‌ای است که صدای آنالوگ را به صفر و یک تبدیل می‌کند و به صورت دیجیتال آن‌ها در بستر شبکه منتقل می‌کند. به عبارت دیگر در این سیستم صوت‌ها در ابتدا توسط میکروفن به امواج الکتریکی و پس از آن توسط گوشی تلفن به امواج دیجیتالی تبدیل خواهند شد و در انتها این اطلاعات دیجیتالی به سرور ویپ یا سانترال تحت شبکه ارسال می‌شوند.

دسته بندی تجهیزات ویپ
در سامانه ویپ از تجهیزات بسیاری استفاده می‌شود که به طور کلی به پنج دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

گوشی ویپ یا IP Phone

تلفن تحت شبکه کامپیوتر کوچکی به شکل تلفن است که در داخل شبکه‌های کامپیوتری نقش گیرنده و ارسال کننده صدا را بر عهده دارد.

مبدل ویپ یا گیتوی ویپ

گیتوی ویپ یا مدل ویپ در بین سانترال IP و خط تلفن قرار می‌گیرد که وظیفه تبدیل سیگنال دیجیتال به آنالوگ و برعکس آن را بر عهده دارد.

گوشی ویپ مخصوص اتاق کنفرانس

از دیگر تجهیزات مورد نیاز voip سانترال تحت شبکه است که دستگاهی سخت افزاری یا نرم افزاری بوده که به عنوان یک سرویس دهنده داخل شبکه های کامپیوتر عمل می‌کند.

هدست ویپ یا هدست تلفن

هدست ویپ از دیگر زیر مجموعه‌های تجهیزات ویپ است که برای اتصال به کامپیوتر یا تلفن تحت شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کارت تلفن ویپ یا کارت استریسک

کارت تلفن ویپ یا استریسک کارت از دیگر تجهیزات voip ‌است که وظیفه آن شبیه به گیت وی ویپ بوده و مانند آن سیگنال دیجیتال را به آنالوگ و برعکس آن تبدیل می‌کند.

تجهیزات ویپ GrandStream

گـرنداستریم یک برند شناخته شده است که از محصولات آن می توان به مراکز تلفنی مبتنی بر استریسک، گوشی های تلفن تحت شبکه، انواع گیتوی های ویپ، مبدل گوشی های آنالوگ به شبکه و دوربین های مبتنی بر SIP و تجهیزات ویدئوکنفرانس اشاره کرد.

تجهیزات ویپ Cisco

شرکت سیسکو سیستمز (Cisco Systems) بزرگترین تولیدکنندهٔ تجهیزات شبکه است که مرکز آن در شهر سن‌خوزه، کالیفرنیا در ناحیه معروف به سیلیکان ولی در کالیفرنیا قرار دارد. ما در تکفانت بروزترین  تجهیزات ویپ سیسکو را برای هموطنانمان آماده ارائه کرده ایم.

تجهیزات ویپ را از تکفانت آنلاین بخرید، در محل تحویل بگیرید ...

کالاها و تجهیزات تخصصی با تضمین بهترین قیمت و آسانترین راه خرید

انواع تلفن ویپ
انواع تلفن ویپ را می‌توان به پنج دسته عمده زیر تقسیم بندی نمود:

تلفن ویپ رومیزی

تلفن ویپ رومیزی از پرکاربردترین تلفن های ویپ است که از طریق پورت اترنت به سیستم ویپ متصل می‌شود و تمامی نیازهای عمومی کاربران را برآورده می‌کند.

تلفن ویپ Wireless

تلفن تحت شبکه بی‌سیم از تکنولوژی Wi-Fi‌ استفاده می‌کند و به یک اکسس پوینت یا ایستگاه پایه متصل می‌شود. این تلفن علاوه بر امکاناتی که تمامی تلفن های ویپ از آن‌ها برخوردار هستند، کیفیت صدای بهتری نیز دارد.

تلفن ویپ USB

تلفن تحت شبکه USB با استفاده از پورت USB به کامپیوتر متصل می‌شود و امکان برقراری ارتباط را فراهم می‌آورد.

تلفن ویپ تصویری 

تلفن ویپ تصویری از قابلیت نمایش ویدئو و تصویر برخوردار است و از آن برای تماس‌های تلفنی تصویری استفاده می‌شود.

تلفن ویپ کنفرانس

تلفن کنفرانس در بسیاری از موارد برای سازمان‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و امکان برقراری کنفرانس از راه دور را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

 

مزایا تلفن ویپ

عدم نیاز به سیم‌کشی مجدد

با توجه به اینکه این سیستم برای برقراری ارتباط از بستر شبکه استفاده می‌کند، برای بهره‌مندی از آن و همچنین در صورت جابه‌جای محل کاربر نیازی به سیم کشی جدید نیست.

برقراری کنفرانس های صوتی و تصویری

تلفن ویپ امکانی را فراهم می‌کند تا سازمان و شرکت‌ها بتوانند در بستر این سیستم، کنفرانس های تصویری و صوتی خود را به ‌آسانی برقرار کنند.

برقراری تماس بین المللی رایگان

کاربران تلفن ویپ می‌توانند از طریق اینترنت با شخص یا سازمان مورد نظر خود در هر نقطه از جهان به آسانی ارتباط برقرار کنند و باعث کاهش هزینه‌ها شوند.

تماس امن

استفاده از تلفن ویپ امکان برقراری تماس امن را برای کاربران فراهم می‌آورد زیرا در هنگام برقراری تماس شماره طرفین توسط IP پنهان می‌شود.

گزارش‌دهی

با توجه به امکان ضبط ریز مکالمات و ذخیره سازی آن‌ها مانیتورینگ آسان‌تر بوده و می‌توان به آسانی مکالمات را مشاهده کرد.

امکانات ویپ

دریافت پیام صوتی

پیام صوتی (Voicemail) از امکانات مهم سامانه ویپ است که با استفاده از آن در صورت عدم پاسخگویی می‌توان پیام صوتی قرار داد.

ضبط مکالمات

با استفاده از امکانات سامانه ویپ می‌توان تمامی مکالمات انجام شده از این سامانه را ضبط کرد.

ایجاد شماره تلفن های داخلی متعدد

با توجه به قابلیت‌هایی که سامانه ویپ داراست، امکان افزایش تعداد تلفن‌های داخلی فراهم می‌شود.

تبدیل فکس به ایمیل

تبدیل فکس به ایمیل این امکان را برای کاربر فراهم می‌آورد تا بتواند فکس‌های دریافتی را به صورت ایمیل مشاهده کند.

منو صوتی

وجود منو صوتی در سیستم ویپ امکان برقراری ارتباط کاربر با داخلی مورد نظرش را تسهیل می‌کند.

تلفن های نرم افزاری

نرم افزار سافت فون نرم افزاری است که بر روی لپ تاپ و موبایل نصب می‌شود و امکان برقراری ارتباط کاربران خارج از محیط سازمان را با سازمان فراهم می‌کند.

امتیاز بدهید
به اين صفحه امتیاز بدهید