با ما تماس بگیرید: 03136670004

مشاوره خرید تجهیزات سامانه های کنفرانس صوتی و تصویری

مشاوره خرید تجهیزات سامانه های کنفرانس صوتی و تصویری

ویدئو کنفرانس چیست؟

ویدئو کنفرانس یک فناوری آنلاین است که به کاربران در مکان‌های مختلف اجازه می‌دهد بدون نیاز به جابجایی به یک مکان واحد، جلسات رو در رو برگزار کنند. این فناوری به ویژه برای کاربران تجاری در شهرهای مختلف یا حتی کشورهای مختلف مناسب است زیرا باعث صرفه جویی در زمان، هزینه ها و دردسرهای مرتبط با سفرهای کاری می شود. موارد استفاده از ویدئو کنفرانس شامل برگزاری جلسات روتین، مذاکره در مورد معاملات تجاری و مصاحبه با نامزدهای شغلی است.

ویدئو کنفرانس چگونه کار می کند؟

مزیت اصلی کنفرانس ویدیویی نسبت به تماس های کنفرانس تلفنی این است که کاربران می توانند یکدیگر را ببینند که به آنها اجازه می دهد روابط قوی تری ایجاد کنند.

روش‌های مختلفی برای انجام ویدئو کنفرانس وجود دارد. افراد ممکن است از دوربین‌های وب متصل به لپ‌تاپ، تبلت یا رایانه‌های رومیزی متصل یا داخلی استفاده کنند. همچنین ممکن است از تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های تلفن همراه متصل مجهز به دوربین برای اتصال برای کنفرانس های ویدیویی استفاده شود. در چنین مواردی، معمولاً از یک پلت فرم مبتنی بر نرم افزار برای انتقال ارتباط از طریق پروتکل های اینترنتی استفاده می شود.

موارد استفاده از ویدئو کنفرانس

شرکت‌هایی با دفاتر متعدد ممکن است ارتباطات ویدئویی مستقیمی بین مکان‌هایشان برقرار کنند تا به تیم‌هایشان اجازه دهند همکاری بیشتری داشته باشند.

کنفرانس ویدئویی همچنین می تواند به عنوان رسانه ای برای اجرای آموزش مورد استفاده قرار گیرد، و مربی یک کلاس از راه دور را تقریباً از هر کجا تدریس می کند. این را می توان در یک زمینه شرکتی انجام داد، به ویژه برای دریافت دانش مورد نیاز کارگران برای انجام بهتر شغلشان. دنیای آکادمیک همچنین می‌تواند از ویدئو کنفرانس برای ارتباط یک محیط کلاسی سنتی با دانش‌آموزانی که در فاصله قابل توجهی از مدرسه قرار دارند استفاده کند.

همچنین ممکن است از یک کنفرانس ویدیویی برای برگزاری جلسات منظم با کارکنان شرکت یا برای مشورت با سهامداران در مورد آخرین فعالیت های کسب و کار استفاده شود. ممکن است برای اعلام تغییرات مهم در یک شرکت، مانند معرفی یک مدیر عامل جدید، یا ارائه اطلاعات به روشی تعاملی که به همه شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهد در مورد آنچه روی صفحه می‌بینند، بحث کنند، استفاده شود.

هتل ها و مراکز کنفرانس گاهی اوقات خدمات ویدئو کنفرانس را در اختیار مهمانانی قرار می دهند که به چنین خدماتی نیاز دارند. این ممکن است در سوئیت ها یا اتاق های کنفرانسی که برای این منظور مجهز شده اند ارائه شود.

چه امکاناتی برای استفاده از ویدئو کنفرانس مورد نیاز است؟

صفحه نمایش: لپ تاپ، مانیتور رومیزی، صفحه نمایش تلویزیون

میکروفون و دوربین: میکروفون و وب کم داخلی، میکروفون و وب کم USB

بلندگوها: بلندگوی داخلی کامپیوتر، بلندگوی خارجی، تلفن کنفرانس VoIP (صدا از طریق IP).

اتصال به اینترنت: وای فای، اترنت

نرم افزار کنفرانس ویدئویی: ابزارها و برنامه های ویدئو کنفرانس

سخت افزار های ویدئو کنفرانس

کنفرانس ویدیویی در طول همه‌گیری COVID-19 2020-21

پلتفرم‌های کنفرانس ویدیویی مانند زوم، اسکایپ و تیم‌های مایکروسافت شاهد افزایش علاقه و استفاده در طول همه‌گیری کووید-19 2020-21 بودند، زیرا قرنطینه‌ها بسیاری از افراد را در سراسر جهان مجبور کرد از خانه کار کنند و در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند.

کنفرانس ویدیویی به متخصصان این امکان را می‌دهد تا با مشتریان خود ملاقات کنند و مشاوره‌های انفرادی از جمله مشاوران مالی، درمانگران، مربیان و وکلا انجام دهند. در واقع، برخی از مراحل قانونی و پرونده های قضایی در طول بخش هایی از همه گیری همه گیر به طور کامل به کنفرانس ویدیویی منتقل شدند. پزشکان و سایر متخصصان پزشکی نیز بهداشت از راه دور را به میزان بسیار بیشتری نسبت به قبل از همه‌گیری اتخاذ کرده‌اند.

برخی از کسب‌وکارها از اتاق‌های کنفرانس ویدیویی اختصاصی استفاده می‌کنند که مجهز به دوربین‌ها و صفحه‌نمایش‌های درجه یک هستند تا اطمینان حاصل شود که مکالمه واضح و دارای نقص فنی محدود است. اغلب سخت افزار مورد نیاز برای برگزاری کنفرانس ویدئویی توسط شرکت هایی که در این زمینه دارای سابقه می باشند ارائه میگردد و معمولا نصب و مونتاژ و پشتیبانی آن را هم انجام می دهند.

جهت دریافت مشاوره خرید تجهیزات ویدئو کنفرانس با ما تماس بگیرید.

آنلاین بخرید، در محل تحویل بگیرید ...

کالاها و تجهیزات تخصصی با تضمین بهترین قیمت و آسانترین راه خرید