با ما تماس بگیرید: 03136670004

نصب و تنظیم سامانه های کنفرانس صوتی و تصویری

اجزای تشکیل دهنده تجهیزات ویدئو کنفرانس

تمامی دستگاه های ویدئو کنفرانس از هر برندی (Lifesize-Aver-Polycom-Cisco,……)که باشند شامل اجزای زیر می باشند:

  • کدک (Codec)
  • دوربین (Camera)
  • میکروفن (Mic)

که از طریق کابل های مخصوص متصل می شوند همچنین توسط یک کابل شبکه از کدک به یک نود در بستر  شبکه قرار می گیرند.

نحوه راه اندازی ویدئو کنفرانس در تمامی برند ها و مدل ها معمولا مشابه هستند، ممکن است که نوع کابل های صدا و دوربین در هر برند متفاوت باشد اما هیچ اختلالی در پشتیبانی پروتکل و استاندارد های صدا و تصویر و همچنین نحوه نصب دستگاه به وجود نخواهد آمد

نصب و راه اندازی ویدئو کنفرانس

شاید در نگاه اول نصب و راه اندازی ویدئو کنفرانس سخت باشد اما در اینجا قصد داریم در مورد نحوه راه اندازی دستگاه های ویدئو کنفرانس بیشتر صحبت کنیم.


پیش از نصب ویدئو کنفرانس می بایست چندین مورد بررسی شود که از نیاز مندی های مهم پیش از خرید ویدیو کنفرانس می باشد:

  • دارابودن یک شبکه قابل اطمینان و مناسب (حداقل پهنای باند ۱ مگا بایت)
  • یک نمایشگر ترجیحا دارای پورت HDMI
  • IP Address، DNS و Gateway

با توجه به این موضوع که اکثر تجهیزات ویدئو کنفرانس دارای گارانتی می باشند، پیشنهاد می شود نصب و راه اندازی تجهیزات توسط کارشناسان شرکت فروشنده نصب و راه اندازی شود.

سه مورد که در راه اندازی ویدئو کنفرانس باید مورد نظر قرار داد عبارتند از :

1. تلویزیون متصل (یا چند نمایشگر)

اتاق‌های کنفرانس می‌توانند از نظر اندازه از اتاق‌های کوچک تا اتاق‌های هیئت مدیره بزرگ متفاوت باشند، و مهم است که نمایشگر را با اندازه اتاق هماهنگ کنید. مقاله ما در مورد انتخاب صفحه کنفرانس ویدئویی جزئیات بیشتری در مورد مزایای نمایشگرهای 4K و اینکه چگونه نمایشگرهای دوگانه می توانند فضای ارائه اختصاصی را فراهم کنند، ارائه می دهد، اما قانون کلی این است که هر چه اتاق بزرگتر باشد، نمایشگر بزرگتر است.

2. سیستم ویدئو کنفرانس

یک سیستم ویدیو کنفرانس که از یک دوربین با کیفیت بالا و کدک پردازش کامل ویدیو تشکیل شده است، اطلاعات ویدیویی رمزگذاری شده را ارسال و دریافت می کند و آن را به عنوان ویدیوی زنده در صفحه نمایش اتاق جلسه شما رمزگشایی می کند. همانطور که یک وب کم برای عملکرد به قدرت پردازش لپ تاپ شما نیاز دارد، سیستم کنفرانس ویدیویی بسیار بیشتر از یک دوربین ساده است. این سیستم معمولا از UDP برای کاهش تأخیرها و اطمینان از برقراری تماس روان در هر بار استفاده می کند.

سیستم‌های یکپارچه سیستم‌های کنفرانس ویدیویی 4K برای اتاق جلسه ساخته شده‌اند و تنها با هدف ضبط و انتقال فیدهای ویدیوی زنده 4K بی‌عیب و نقص از طریق شبکه خدمات ابری طراحی شده‌اند.

3. تلفن کنفرانس

یک تلفن کنفرانس با صفحه لمسی یک رابط کاربری اختصاصی برای پیمایش فهرست شما، کنترل گزینه‌های حرکت / شیب / زوم دوربین و راه‌اندازی تماس‌ها فراهم می‌کند. تلفن‌های کنفرانس و میکروفن‌های تماس کنفرانسی که برای کنفرانس ویدیویی ساخته شده‌اند، دارای قابلیت لغو اکو، کنترل بهره‌گیری خودکار و کاهش خودکار نویز هستند تا صدایی شفاف و شفاف به اتاق جلسه و شرکت‌کنندگان در کنفرانس بدهد.

شرکت تکفانت با سابقه نصب این سامانه ها برای سازمان ها و شرکت های مختلف افتخار همراهی شما را از مرحله ارائه مشاوره های ابتدایی برای انتخاب این دستگاهها تا مرحله نصب و همچنین پشتیبانی آنها دارد.

 

آنلاین بخرید، در محل تحویل بگیرید ...

کالاها و تجهیزات تخصصی با تضمین بهترین قیمت و آسانترین راه خرید