با ما تماس بگیرید: 03136670004

معرفی هدست مونوی Logitech H570 e

هدست لاجیتک H570e مدل جدیدی از هدست‌های قدرتمند و زیبای شرکت لاجیتک است که از کیفیت بسیار بالایی بهره می‌برد. این محصول یکی از کارآمدترین هدست ها در مراکز تماس است. در ادامه این هدست با کیفیت، سبک و راحت را به شما معرفی می‌کنیم.
معرفی هدست مونوی Logitech H570 e

 

 

 

 

 

معرفی هدست مونوی Logitech H570 e 

در برخی از شغل‌ها، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی ارتباط با مشتریان اهمیت بسیار زیادی دارد و بخش‌هایی مثل مراکز تماس این وظیفه را باید در طول روز داشته باشند. مشکل ارتباط دائم با تلفن‌های معمولی در دست گرفتن تلفن یا خستگی بیش از حد است. با هدست‌های جدید که می‌توانند این ارتباط را به شیوه‌ای بهتر و بسیار راحت‌تر برقرار کنند و همچنین تک گوشی بودن آن‌ها باعث می‌شود تا ارتباط با همکار‌ها نیز دچار اختلال نشود هدست H570e از شرکت لاجیتک است که کیفیت و راحتی را با یکدیگر در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

 

کیفیت و طراحی ساخت

 

 

برند لاجیتک را با کیفیت بسیار بالا و ساخت ابزار‌هایی بسیار کاربردی می‌شناسیم؛ این کمپانی در جدیدترین تلاش خود سعی کرده تا هدستی بسیار سبک، راحت و با کیفیت را برای کسانی طراحی کند که قصد دارند به صورت طولانی مدت از آن استفاده کنند. هدست مورد بحث ما مونو یا همان تک گوشی است که البته مدل استریو هم دارد.

این هدست جهت کار با انواع نرم افزارهای Voip طراحی شده و دارای دو نوع است:

تک گوشی: این هدست‌ها جهت اپراتوری و پاسخگویی‌های مراکز تماس مناسب‌تر هستند و برای کارهای مداوم طراحی شده‌اند؛ چرا که علاوه بر اینکه از لحاظ علمی ثابت شده، با آمارگیری از افرادی که برای مدت زیاد از هدست استفاده می‌کنند این نتیجه حاصل شده که اگر یک گوش آزاد باشد به طوری که انسان صدای اطراف را نیز بشنود، در کاهش آسیب به فرد در دراز مدت تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.

دو گوشی: به طور کلی هدست‌های دو گوشی را می‌توان بیشتر جهت گوش کردن به موزیک یا کارهایی که بیشتر از یک یا دو ساعت نباشند مناسب دانست.

سیم این هدست را می‌توان بزگترین پاشنه آشیل آن دانست که می‌تواند خیلی راحت شما را مجبور به خرید هدست جدید یا تعمیر همین دستگاه کند. در اوایل شرکت‌های سازنده از سیم‌هایی استفاده می‌کردند که درون آن رشته های ابریشمی را به همراه سیم می پیچیدند و به این روش با کشیده شدن سیم، فشار بر روی تارهای ابریشم وارد می‌شد و به دلیل استحکام تارهای ابریشم، سیم به راحتی دچار قطعی نمی شد؛ همچنین یک خاصیت ارتجاعی به روکش سیم می‌دادند که تحت هر شرایطی دوباره به حالت اولیه‌ی خود برمی‌گشت و از پیچ خوردن سیم جلوگیری می کرد. در این حین سازندگان متوجه شدند که بازار فروش آنها کم شده است؛ لذا به دلیل کم کردن هزینه‌ی ساخت و مهم‌تر از همه اینکه مصرف کننده را وادار به خرید مجدد کنند، ابریشم را از سیم حذف کرده یا در مدل‌هایی مقدار آن را کمتر کردند و با انجام آزمایش‌هایی، عمر مفیدی برای آن تعیین می‌کنند تا سر زمان مقرر شده عمرش به پایان برسد.

این هدست بسیار ساده طراحی شده و قیمتی مقرون به صرفه هم در ایران دارد. از لحاظ قابلیت‌های مختلف برای گوشی‌های پاسخ‌گویی اپراتور‌ها نیاز‌های شما را به راحتی برطرف می‌کند. با این حال برای اینکه قابلیت‌های بیشتری در اختیار داشت خیلی بیشتر از این مقدار باید هرینه کرد.

دکمه‌های تنظیم صدا

هدست H570e از دکمه‌های فیزیکی تنظیم صدا نیز برای کاربری راحت‌تر بهره می‌برد. مسلما در مراکز تماس برای اینکه برقراری و قطع تماس و همچنین تنظیم صدایی که به گوش می‌رسد را راحت‌تر بتوان تنظیم کرد، از دکمه‌های فیزیکی بر روی سیم هدست استفاده می‌شود.

با اینکه هدست لاجیتک از دکمه‌های تنظیم صدا برخوردار است اما سعی کنید کمتر از این دکمه‌های تنظیم صدا استفاده کنید؛ برای این منظور صدای هدست را روی حداکثر قرار داده و از دکمه‌های تنظیم صدای روی کیبورد جهت کم یا زیاد کردن صدا استفاده کنید؛چرا که مدار الکترونیکی صوتی در این قسمت قرار داشته و با گرفتن دراز مدت آن در دست، علاوه بر گرم شدن این قسمت، احتمال نفوذ رطوبت دست نیز به آن وجود دارد.

با این‌حال برای اینکه راحت‌تر تماس‌ها را قطع و وصل کنید، به راحتی می‌توان از دکمه‌های برقراری و قطع تماس استفاده کنید. همچنین دکمه‌‌ی دیگری بر روی این هدست قرار دارد که برای قطع کردن میکروفون می‌توان از آن استفاده کرد.

توصیه‌هایی برای طولانی کردن عمر هدست‌ها:

بزرگترین و مهمترین علت خرابی هدست‌ها سیم آن‌ها است. برای مقابله با عمر مفید این سیم، کار زیادی نمی‌توان انجام داد؛ اما مواردی هستند که به شما پیشنهاد می‌کنیم:

در مورد این گوشی یک کابل افزایش USB یک متر و نیم مرغوب تهیه کنید و یک طرف آن را به پشت کیس وصل کرده و طرف دیگر را روی میز خود قرار دهید؛ به این روش می توانید هدست خود را به کابل مورد نظر وصل کنید و طول سیم را افزایش داده تا در هنگام فاصله گرفتن از سیستم، سیم کشیده نشود و جدا کردن گوشی به راحتی انجام گیرد. USB‌های جلو کیس نیز جای مناسبی برای اتصال هدست نیستند؛ چون سیم در حالت بدی قرار می گیرد و بیشتر مواقع تحت فشار سنگینی سیم قرار خواهد گرفت.

اضافه‌ی سیم خود را دسته کرده و با سیم های مشکی رنگ روکش داری که آسیب به روکش سیم نرساند یا حتی یک تکه کاموا ببندید؛ به این روش از رفتن سیم به زیر چرخ‌های صندلی یا کشیده شدن سیم توسط صندلی یا موارد دیگر جلوگیری خواهید کرد.

نگذارید سیم هدست به هم پیچیده شده یا گره بخورد؛ اگر احساس کردید سیم پیچ خورده، درجهت عکس و به آرامی پیچ آن را آزاد کنید و به هیچ عنوان با کشیدن سیم پیچ آن را آزاد نکنید؛ چون الیاف سیم از داخل به هم پیچیده شده و احتمال قطعی یا اتصالی برای آن پیش می‌آید.

بلندگو و میکروفون

اهرم میکروفن گوشی هدست قابل تنظیم است، وابسته به اینکه هدست را به کدام طرف گوش خود قرار می دهید قابل چرخش است. سعی کنید پس از تنظیم آن از بالا و پایین کردن میکروفن اجتناب کنید؛ زیرا سیمی که به میکروفن آن متصل است در صورت پایین و بالا شدن زیاد ممکن است دچار قطعی شود.

جمع بندی

در نهایت از مهم ترین خصوصیات این مدل می‌توان به کیفیت بالای پخش صدا، امکانات و قابلیت‌های فراوان، ارگونومی مناسب، کیفیت ساخت بسیار بالا، ارزش زیاد در برابر قیمت مناسب، حساسیت ویژه، فرکانس پاسخ‌گویی، طراحی زیبا، کیفیت بالای مواد مصرفی و مناسب برای گوش دادن طولانی مدت به موسیقی اشاره کرد.

نقاط قوت

 • کیفت خوب صدای گوشی و دهنی
 • سبک
 • قابلیت اتصال به پورت USB
 • قیمت نسبتا مناسب نسبت به دیگر گوشی‌های USB
 • سازگاری با انواه نرم‌افزار‌های Voip

نقاط ضعف

 • ظریف بودن سیم هدست

کاربرگرامی لطفا از طریق فرم نظر سنجی ذیل همین صفحه ما را از نظرات خود مطلع فرمائید. اطلاع از بازخورد مطالب ما را در جهت بهبود و تداوم اطلاع رسانی به شما عزیزان یاری خواهد کرد.

منبع: زوم آی تی

 

 

 

 

 

تحلیل وب سایت OnSIP از محصول جدید گرنداستریم

GAC2500 اولین محصول ویژه کنفرانس صوتی شرکت گرنداستریم است. این دستگاه در واقع یک تلفن بدون گوشی-دهنی و وسیله ای سفارشی سازی شده برای کاربری های کنفرانس صوتی است اما پلتفرم اصلی آن بر اساس خانواده گوشی های ویپ خانواده مالتی مدیای گرنداستریم شکل گرفته است. ویژگی ها و امکانات GAC2500 بسیار شبیه به گوشی های GXV3240 و GXV3275 است. . این دستگاه مجهز به سیستم عامل اندروید 4.4 است.. بر روی این دستگاه می توان تا 6 اکانت یا حساب SIP تنظیم نمود، مجهز به درگاه WiFi، Bluetooth و دو درگاه شبکه گیگابیتی
تحلیل وب سایت OnSIP از محصول جدید گرنداستریم

 

 

 

 

 

 

تحلیل  وب سایت OnSIP از محصول جدید گرنداستریم

گرنداستریم آخرین محصول خود را تحت عنوان دستگاه کنفرانس تلفنی به بازار ارائه کرده است. دستگاه GAC2500  مجهز به سه میکروفون کاردیوئید (Cardioid) است که هر کدام از آنها به تنهایی تا شعاع 3.5 متر از محیط اطراف خود را پوشش می دهند. از قابلیت های ویژه این دستگاه می توان به امکان اتصال زنجیر وار چند نمونه از آنها برای افزایش محدوده پوشش صوتی است. با این روش می توان از این دستگاه در اتاق های کنفرانس بزرگ هم به خوبی استفاده نمود. با GAC2500  می توان اتاق های کنفرانس صوتی 7 نفره تشکیل داد و کیفیت صدای HD را تجربه کرد. در ویدئوی زیر بسته حاوی نمونه ای از این دستگاه بازگشایی می شود که برای آشنایی با شکل ظاهری GAC۲۵۰۰ مشاهده آن خالی از فایده نیست.

 

 

 

GAC2500  دایره ای شکل و ضخامت دستگاه  باریکتر از آن چیزی است که انتظار می رود. تنها بخشی از محیط آن توسط صفحه تماس و نمایشگر اشغال شده است و بقیه محیط را بلندگوها تشکیل داده اند. فضای روی این بلندگوها توسط لایه توری شکل  و مشبکی از جنس فلز پوشانده شده اند. این شبکه توری نیز در نهایت در بدنه پلاستیکی دستگاه فیکس شده است. جنس بدنه دستگاه GAC2500 از پلاستیک سخت است و اثر انگشت روی آن باقی نمی ماند. این دستگاه در سطح فوقانی خود دارای سه چراغ LED  شکیل است که در هنگام کار دستگاه  روشن باقی می مانند.

 

 

ظاهر صفحه اصلی نرم افزار این دستگاه که بر روی صفحه نمایش آن ظاهر می شود با صفحه اصلی نرم افزار گوشی های GXV3240 و GXV3275 تفاوت فاحشی دارد. به صورت پیش فرض صفحه شماره گیری این نرم افزار است که کل صفحه نمایش را اشغال می کند و این موضوع  به کاربری خاص آن مربوط می شود. البته باز هم شما می توانید ظاهر نرم افزار را به شیوه دلخواه خود تغییر دهید.

 

 

GAC2500 را می توان از طریق واسط کاربری تحت وب آن نیز مدیریت کرد. مثلا می توان از طریق Web GUI تماس تلفنی را برقرار کرد، انتقال تماس انجام داد و یا پروسه ضبط مکالمه را شروع  یا متوقف نمود. می توان از این طریق به امکانات جالب و کاربردی دیگری هم دست یافت. به عنوان مثال می توان دستگاه را برای برقراری یک کنفرانس تلفنی در یک زمان مشخص برنامه ریزی کرد، شرکت کنندگان کنفرانس را تعیین نمود  و یا پیش از شروع کنفرانس به صورت خودکار زمان کنفرانس را به شرکت کنندگان متذکر شد.

 

ویژگی های خاص GAC2500

 • یکی از مهمترین خصوصیت های این دستگاه، عدم نیاز آن به یک سرور کنفرانس مجزا  است. این بدان معناست که تماس های برقرار شده با این دستگاه از هر پلتفرم یا برند مبتنی بر پروتوکل SIP امکان پذیر بوده و به گوشی ها یا محصولات گرنداستریم محدود نمی شود.
 • GAC2500 دو پورت USB برای اتصال گوشی-دهنی دارد و هنگام استفاده از سافت فون ها بسیار کارآمدند.
 • با توجه به سیستم عامل اندرویدی آن، تنوع برنامه های قابل نصب بر روی این دستگاه بسیار زیاد است. به عنوان مثال روی این دستگاه می توان نرم افزارهایی مثل Skype ، Google Hangouts و Microsoft Lync را به راحتی نصب و استفاده کرد.

 

کیفیت صدا

در واقع خیلی از گوشی های ویپ  رومیزی در مقابل  کیفیت صدای فوق العاده این دستگاه (HD) شرمنده می شوند. بدون اختلال یا تغییر در کیفیت صدا می توان درجه صدای بلندگوهای GAC2500 را تا آخرین حد بالا برد. گرنداستریم علاوه بر کدک G.722 به عنوان یک پیشرو قابلیت پشتیبانی از کدک جدید Opus را هم به این دستگاه اضافه کرده است.

از GAC2500  به علت کیفیت بالای خروجی های صدای آن و پشتیبانی از سیستم های فراخوانی چندپخشی (Multicast Paging)  می توان به عنوان یک پیجر یا فراخوان کارآمد هم استفاده کرد.

کمپانی گرنداستریم مدعی است که کیفیت صدای این دستگاه از نوع HD است و این موضوع دقیقا صحت دارد. وقتی از طریق این دستگاه صداها را می شنودید یا صحبت می کنید از وضوح، شفافیت و شمردگی صحبت ها شگفت زده می شوید. اهمیت این ویژگی به خصوص در پایان کنفرانس ها  و زمان هایی که همه سعی در تشکر از همدیگر یا صحبت با هم هستند به خوبی خود را نشان می دهد.

 

تست

OnSIP  از یک گوشی ویپ نزدیک به سی مورد تست به عمل می آورد. به عنوان مثال در یک سناریو به شکل زیر عمل شده است:

 

      گوشی تست ما (گوشی شماره 1) با گوشی شماره 2 تماس می گیرد

      گوشی شماره 2 برداشته می شود

      گوشی شماره 2 گوشی شماره 1 را در حالت انتظار قرار می دهد

      گوشی شماره 2 با گوشی شماره 3 تماس می گیرد

      گوشی شماره 3 برداشته می شود

      گوشی شماره 2 تماس گوشی شماره 1 را به گوشی شماره 3 منتقل می کند

 

در این سناریو اصولا باید در نهایت تماس اولیه به گوشی شماره 3 انتقال یابد. همچنین بعد از این انتقال گوشی شماره 2 باید آزاد شود. زمانی که گوشی شماره 3 برداشته می شود نیز باید یک ارتباط دوطرفه شفاف بین گوشی های شماره 1 و شماره 3 داشته باشیم. نکته دیگر آنکه مدامی که گوشی شماره یک در حالت انتظار به سر می برد نباید هیچ صدایی از سمت آن به گوشی شماره 2 منتقل شود.

در تمام آزمایش هایی که OnSIP روی GAC2500 انجام داده هیچ مشکلی گزارش نشده است.

برداشت آخر

GAC2500  گرنداستریم درزمره دستگاه های ویپ با کیفیت و مرغوب قرار می گیرد. سیستم عامل اندرویدی آن فقط در حد یک نمایش نیست. این دستگاه دارای قابلیت های سفارشی سازی کارآمدی است که گوشی های ویپ موجود در بازار فاقد آن هستند. امکان ارتباط این دستگاه کنفرانس صوتی با تجهیزات ویدئو کنفرانس سرفصل جدیدی در حوزه تولیدات گوشی های ویژه کنفرانس باز کرده و ویژگی هایی نظیر امکان زمانبندی تماس خودکار جهت تشکیل کنفرانس ها آن را از سایر تجهیزات مشابه در بازار بیار برجسته تر می کند.

خصوصیات دیگر این محصول نیز قابل توجه هستند. کیفیت صدای فراتر از انتظار آن باعث می شود که در هنگام استفاده از آن تفاوتی با زمان مکالمات رو در رو احساس نکنید. GAC2500 گرنداستریم اولین دستگاه کنفرانس صوتی است که به بازار عرضه شده و باید دید سایر برندها و رقبای گرنداستریم در واکنش به آن چه محصولی ارائه خواهند داد.

کاربرگرامی لطفا از طریق فرم نظر سنجی ذیل همین صفحه ما را از نظرات خود مطلع فرمائید. اطلاع از بازخورد مطالب ما را در جهت بهبود و تداوم اطلاع رسانی به شما عزیزان یاری خواهد کرد.

منبع: وب سایت OnSIP 

لینک مشاهده مقاله اصلی

 

 

 

پشتیبانی

  

محصولات مرتبط

 

تفاوت میان USIM و سیم‌کارت معمولی

سال 1393 سیم‌کارت‌های نسل چهارم ایرانسل با نام یوسیم به بازار راه پیدا کرد و در سال 1394 عرضه یوسیم‌های همراه اول به بازار انجام شد. اما سیم‌کارت‌های یوسیم با سیم‌کارت‌های معمولی چه تفاوتی دارند و آیا این تفاوت تنها در نام آنهاست؟
تفاوت میان USIM و سیم‌کارت معمولی

 

 

چه تفاوتی میان USIM و سیم‌کارت معمولی وجود دارد؟

 

سال 1393 سیم‌کارت‌های نسل چهارم ایرانسل با نام یوسیم به بازار راه پیدا کرد و در سال 1394 عرضه یوسیم‌های همراه اول به بازار انجام شد. اما سیم‌کارت‌های یوسیم با سیم‌کارت‌های معمولی چه تفاوتی دارند و آیا این تفاوت تنها در نام آنهاست؟ 

سیم‌کارت‌ها (SIM مخفف Subscriber Identity Module) وسیله‌ای ارتباطی جهت برقراری ارتباط در شبکه‌های GSM هستند. با معرفی UMTS یا همان 3G، شرکت‌های مختلف توصیه می‌کنند جهت دسترسی بهتر به این شبکه‌های نسل سوم از USIM استفاده کنید.

با این توضیح که دسترسی به این شبکه‌ها از طریق سیم‌کارت‌های معمولی و ساده نیز امکان‌پذیر است آیا پیشنهاد این شرکت‌ها تنها ترفند تبلیغاتی برای اخذ وجه از مشتریان می‌باشد؟ به‌منظور یافتن پاسخ این پرسش بدنیست نگاهی به تفاوت‌های میان سیم‌کارت‌های معمولی و USIM داشته باشیم.

USIM در واقع رایانه‌ای کوچک است که می‌تواند چندین برنامه کوچک را در دل خود جای دهد. به عنوان مثال می‌توانید از این سیم‌کارت‌ها جهت پرداخت هزینه مترو و یا دسترسی به قبض موبایل خود بهره ببرید.

از گوشی‌های هوشمند داخل شبکه نسل سوم که از سیم‌کارت‌های USIM بهره می‌برند می‌توانید جهت برقراری تماس‌های ویدئویی در صورتی که ناحیه مورد نظر شما تحت پوشش شبکه نسل سوم قرار دارد استفاده کنید.

از نقطه‌نظر امنیتی از الگوریتم جدیدی (مشتق‌گرفته‌شده از تحقیقات جدید در رمزنگاری) به منظور بالابردن امنیت این سیم‌کارت‌ها استفاده شده است. با استفاده از این الگوریتم می‌توانید خود را در مقابل دسترسی بدون‌اجازه به خط همراهتان محافظت کنید و از ایجاد هزینه اضافی ناخواسته توسط افراد نفوذگر جلوگیری کنید.

تبادل اطلاعات و همچنین تماس‌های ورودی و خروجی شما با استفاده از کلیدهای رایانه‌ای در USIM رمز‌گذاری می‌شوند که این کلیدها از نمونه‌های استفاده شده در سیم‌کارت‌های معمولی قوی‌تر هستند.

حافظه موجود جهت ذخیره لیست مخاطبین در USIM ظرفیت بیشتری داشته و همین مسئله امکان ذخیره هزاران تماس ( در سیم‌کارت‌های معمولی امکان ذخیره 255 مخاطب را خواهید داشت) را برای شما فراهم خواهد کرد. فهرست مخاطبین ذخیره‌شده در USIM می‌توانند حاوی اطلاعات بیشتری از جمله ایمیل آدرس، شماره تماس دوم، سوم و… باشند.

مخاطبین ذخیره‌شده در USIM به روش امن‌تری در مقایسه با نمونه‌های ذخیره‌شده در حافظه گوشی نگهداری می شوند.

کاربرگرامی لطفا از طریق فرم نظر سنجی ذیل همین صفحه ما را از نظرات خود مطلع فرمائید. اطلاع از بازخورد مطالب ما را در جهت بهبود و تداوم اطلاع رسانی به شما عزیزان یاری خواهد کرد.

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
سایر مقالات
معرفی هدست مونوی Logitech H570 e

معرفی هدست مونوی Logitech H570 e

هدست لاجیتک H570e مدل جدیدی از هدست‌های قدرتمند و زیبای شرکت لاجیتک است که از کیفیت بسیار بالایی بهره می‌برد. این محصول یکی از کارآمدترین هدست ها در مراکز تماس است. در ادامه این هدست با کیفیت، سبک و راحت را به شما معرفی می‌کنیم.
تحلیل وب سایت OnSIP از محصول جدید گرنداستریم

تحلیل وب سایت OnSIP از محصول جدید گرنداستریم

GAC2500 اولین محصول ویژه کنفرانس صوتی شرکت گرنداستریم است. این دستگاه در واقع یک تلفن بدون گوشی-دهنی و وسیله ای سفارشی سازی شده برای کاربری های کنفرانس صوتی است اما پلتفرم اصلی آن بر اساس خانواده گوشی های ویپ خانواده مالتی مدیای گرنداستریم شکل گرفته است. ویژگی ها و امکانات GAC2500 بسیار شبیه به گوشی های GXV3240 و GXV3275 است. . این دستگاه مجهز به سیستم عامل اندروید 4.4 است.. بر روی این دستگاه می توان تا 6 اکانت یا حساب SIP تنظیم نمود، مجهز به درگاه WiFi، Bluetooth و دو درگاه شبکه گیگابیتی
تفاوت میان USIM و سیم‌کارت معمولی

تفاوت میان USIM و سیم‌کارت معمولی

سال 1393 سیم‌کارت‌های نسل چهارم ایرانسل با نام یوسیم به بازار راه پیدا کرد و در سال 1394 عرضه یوسیم‌های همراه اول به بازار انجام شد. اما سیم‌کارت‌های یوسیم با سیم‌کارت‌های معمولی چه تفاوتی دارند و آیا این تفاوت تنها در نام آنهاست؟