راهنمای تنظیمات اولیه یک مرکز تلفن گرنداستریم

از آخرین مستندات تدوین شده واحد تحقیق و توسعه این شرکت، مستند حاضر تحت عنوان "راهنمای تنظیمات اولیه یک مرکز تلفن گرنداستریم" است که گام اولیه در آشنا سازی مدیران شبکه با مراکز تلفن گرنداستریم محسوب گردیده و به زبان فارسی ارائه گردیده است. کوشش ما بر این است که این نوع مستندات طی شماره نسخه های سریالی آتی به روز تر و کامل تر شوند.
راهنمای تنظیمات اولیه یک مرکز تلفن گرنداستریم

 

 

عبارت ویپ به مجموعه ای از فن آوری ها گفته می شود که برای انتقال صدا و ارتباطات صوتی روی شبکه های دیتا مانند شبکه های داخلی یا اینترنت کاربرد دارد. با کمک این فــن آوری می توان از طریق شـــبکه داخلی یا اینترنت تماس تلــفنی برقــــرار کرد ضمن اینکه می توان با اتصال سیـــستم تلفن شهری به شبکه داخلی از یک سیــستم دیجیتالی سانترال به عنوان مرکز تلفن بهره برد.   فراگیری استفاده از محصولات ویپ و توسعه بیش از پیش این فن آوری در عمل تنوع بسیار زیاد در تجهیزات ویپ را به همراه داشته است. این تنوع گرچه محاسن خاص خود را دارد اما غالبا کاربران و استفاده کنندگان این سیستم ها را دچار سردرگمی کرده تا جایی که در بیشتر اوقات شاهد عدم استفاده کامل از امکانات و ویژگی های کاربردی فراوان آنها هستیم.
عدم آگاهی کاربران از روش های بهره برداری از امکانات یک سیستم ویپ و به خصوص تجهیزات نهایی همچون گوشی های تلفن، از عوامل اصلی در این مورد بوده و متاسفانه بخش اعظم این موضوع نیز به نبود مراجع و مستندات مدون و ساختاریافته از سوی توزیع کنندگان این محصولات باز می گردد. لذا در همین راستا گروه تکفانت به عنوان نخستین ارائه دهنده محصولات و خدمات برند گرنداستریم در ایران عزیز، پروژه مستند سازی این تجهیزات را در دستور کار خود قرار داده و تا کنون نیز مستندات متنی و تصویری زیادی را در قالب مقالات و ویدئوها از طریق اینترنت به مخاطبین محترم ارائه نموده است. از آخرین مستندات تدوین شده واحد تحقیق و توسعه این شرکت، مستند حاضر تحت عنوان "راهنمای تنظیمات اولیه یک مرکز تلفن گرنداستریم" است که گام اولیه در آشنا سازی مدیران شبکه با مراکز تلفن گرنداستریم محسوب گردیده و به زبان فارسی ارائه گردیده است. کوشش ما بر این است که این نوع مستندات طی شماره نسخه های سریالی آتی به روز تر و کامل تر شوند. امید است این مستند مفید فایده واقع شده و با تکیه بر نظرات و پیشنهادات شما روند این اطلاع رسانی بهبود و تداوم بیشتری یابد.

 

 

گـرنداستریم  یک کمپانی آمریـکایی است که از محصولات آن می توان به مراکز تلفنی مبتنی بر استریسک، گوشی های تلفن تحت شبکه، انواع گیتوی های ویپ،مبدل گوشی های آنالوگ به شبکه دوربین های مبتنی بر SIP و تجهیزات ویدئوکنفرانس اشاره کرد.

 

 

اطلاعات بیشتر
برای اطلاعات بیشتر و یا مشاوره فنی در این رابطه کارشناسان گروه تکفانت آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.  

کاربرگرامی لطفا از طریق فرم نظر سنجی ذیل همین صفحه و یا کانالهای ارتباطی زیر، ما را از نظرات خود مطلع فرمائید. اطلاع از بازخورد مطالب ما را در جهت بهبود و تداوم اطلاع رسانی به شما عزیزان یاری خواهد کرد.

Email:  Support@takfanet.ir
Telegram Account:   @takfanetgroup

 

مطالب مرتبط

نکاتی در خصوص ارتقاء فریمور مراکز تلفن گرنداستریم

آموزش ارتقاء فریمور گوشی های گرنداستریم

آشنایی با ساختار فایل الگوی تنظیمات گوشی ها و گیتوی های گرنداستریم

آموزش تصویری تنظیم خودکار گوشی های گرند استریم با استفاده از فایل های باینری

 

 

ویدئوهای مرتبط

ویدئو: روش تشخیص نسخه فریمور یک گوشی گرنداستریم

ویدئو: آموزش نحوه ارتقاء گوشی GXV3140 گرنداستریم

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
سایر مقالات
امکانات و ویژگی‌های تلفن سیسکو سری 6800

امکانات و ویژگی‌های تلفن سیسکو سری 6800

در این مقاله به بررسی دقیق تمامی امکانات و ویژگی های تلفن سیسکو سری 6800 پرداخته شده تا بتوان با توجه به نیاز و نوع کاربری خود اقدام به خرید این دستگاه کرد.
نقد و بررسی تلفن سیسکو Cisco 8865 IP Phone

نقد و بررسی تلفن سیسکو Cisco 8865 IP Phone

Cisco IP Phone 8865 کامل‌ترین تلفن تصویری سیسکو است که امکانات منحصر به فرد این گوشی شما را شگفت زده خواهد کرد پس با نقد و بررسی بهترین گوشی حال حاضر سیسکو با ما همراه باشید.
هر آنچه که درباره سیستم ویدئو کنفرانس باید بدانید

هر آنچه که درباره سیستم ویدئو کنفرانس باید بدانید

هر آنچه درباره سیستم ویدئو کنفرانس لازم است بدانید، از انواع آن، موارد استفاده، تجهیزات مورد نیاز و… را در این مقاله بخوانید.
نماد اعتماد الکترونیکی