با ما تماس بگیرید: 03136670004

تاریخچه ویدئوکنفرانس

تاریخچه ویدئوکنفرانس را می‌توان به زمان اختراع تلویزیون برگرداند، اولین سیستم‌های ویدئوکنفرانس ساده که به صورت آنالوگ کار می کردند، از دو سیستم تلویزیونی مدار بسته که از طریق کابل‌هایی به هم متصل شده بودند، تشکیل می‌شد. زمانی که اولین پرواز فضایی انسانی انجام می‌گرفت، NASA از دو باند فرکانسی (VHF یا UHF) در دو جهت مختلف، برای انتقال صوت و تصویر استفاده می‌کرد که در واقع این نیز نمونه‌ای از سیستم ویدئوکنفرانس بود. شبکه‌های تلویزیونی نیز عموماً برای پخش گزارش از مسافت‌های دور، از این نوع سیستم ا
تاریخچه ویدئوکنفرانس

 

 

در سال 1936 شرکت آلمانی Reichspot در کمال ناباوری اولین سرویس ویدئوفون عمومی ‌را به بازار معرفی کرد و چند سال بعد به دنبال آشنایی بیشتر کاربران با این تکنولوژی، موجی از دستاوردها و محصولات جدید سیستم‌های تماس تلفنی به بازار معرفی شد.

 از جمله سیستم‌های اولیه توسط شرکت AT&T با نام Picturephone با هزینه 160دلار در ماه برای هر نقطه پایانی ثابت توسعه یافت، ولی به دلیل کیفیت پایین تصویر انتقال یافته و همچنین عدم وجود تکنیک‌های فشرده‌سازی مناسب تصویر، با شکست مواجه شدند.

 

 

با خلق مکانیزم‌های جدیدی مانند پروتکل شبکه ویدئویی (NVP)، در سال 1976 و پروتکل فیلم بسته (PVP) در محیط‌های آزمایشگاهی، گام‌های اولیه در مسیر رشد این فناوری برداشته شد.

همچنین نیپون در سال 1976، تلگراف ارتباط ویدئوکنفرانس بین توکیو و اوزاکا را تأسیس و در سال 1982، IBM با ایجاد یک مسیر ارتباطی 48000 bps[1] ارتباط داخلی IBM در ایالات متحده را با ژاپن به صورت ویدئوکنفرانس (VC) برای جلسات تجاری برقرار نمود.

 

 

در سال 1980 بود که استفاده از شبکه‌های تلفنی انتقال دیجیتال همچون ISDN نیز امکان پذیر شدند. اولین تجربه در محوطه دانشگاهی تگزاس به نام Datapoint MINX شکل گرفت، سپس به ارتش امریکا فروخته شد. سیستم‌های ویدئوکنفرانس در سال‌های 1990، به سرعت از سمت تجهیزات و نرم‌افزارها و شبکه‌های هزینه‌بر، به سمت تکنولوﮋی‌های استاندارد شده‌ای حرکت کرد که با هزینه منطقی و قابل قبول و پهنای باندی حدود 128Kbps برای انتقال صدا و تصویر فشرده شده در دسترس عموم قرار گرفت و در نهایت سیستم‌های ویدئوکنفرانس مبتنی بر پروتکل‌های اینترنت (IP-based) نیز ایجاد شدند و توسعه تکنیک‌های فشرده‌سازی تصویر، موجب شد تا استفاده از ویدئوکنفرانس در کامپیوترهای شخصی (PC) و رومیزی (Desktop) نیز عملی باشد. هم اکنون VTC یا Video Tele Conferencing در بسیاری از سرویس‌ها و نرم افزارها به کار گرفته می‌شود مانند: NetMeeting، MSN Messenger، Yahoo Messenger و ... .

 

 

ارتباطات یکپارچه (Unified Communications) برای اولین بار توسط شرکت اپل مکینتاش با نام تجاری CU-SeeMe v0.66b1 در سال 1992معرفی شد. این روش بر پایه یکپارچه سازی ارتباطات صوتی و تصویری سازمان‌ها صورت پذیرفت و گام نخست در تصویب استانداردها توسط اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) را در برداشتکه باعث تدوین پروتکل‌های سیگنالینگ سری SIP وH3XX با پشتیبانی از پروتکل‌های تصویری H.26X توسط ITU گردید.

کمپانی مایکروسافت در سال1996، نرم افزارNetMeeting  را در ویندوز عرضه کرد و با توسعه استانداردهای فشرده‌سازی تصویر، اقدام به انتشار Messenger جدید خود در ویندوز XP نمود، این اولین نسخه محصول مایکروسافت با پشتیبانی پروتکل سیگنالینگ SIP تا سال 2001 به شمار می‌رود.

سیستم مجازی اتاق کنفرانس ویدئویی (VRVS) در پروژه اتصال مراکز تحقیقاتی دانشگاه صنعتی کالیفرنیا (CERN) به طور رسمی در ماه جولای سال 1997 راه‌اندازی شد. محققان دانشگاه صنعتی کالیفرنیا در ابتدا VRVS را برای ارائه به محققان و دانشمندان در کنفرانس ویدئویی به جهت افزایش همکاری در پروژه‌های بزرگ جوامع آمریکایی و اروپایی در بخش انرژی و فیزیک هسته‌ای آغاز کردند که بسیار موفقیت‌آمیز بود تا جایی که فاز دو، ( CalREN-2)رقم خورد و متخصصان ژنتیک، پزشکان و دانشمندان دیگر در سراسر جهان نیز به این شبکه پیوستند.

در ماه November سال 2000، پروتکل سیگنالینگ SIP آرام آرام با مکانیزم‌های انتقال صدا در شبکه‌های IP تکامل خود را با نسخه 1.30 شروع نمود و پس از آن، نسخه چهارم از H.323 منتشر شد. در رابطه با تحولات در فضای ویدئوکنفرانس بی‌سیم، تولیدکنندگان تلفن همراه رقابت پرشور و نشاط را برای به دست آوردن سهم بیشتر از بازار مصرف شروع کردند، آنان که درک درستی از آینده ویدئو در گوشی‌های تلفن همراه دیجیتال می‌دیدند، شروع به گسترش ویدئوکنفرانس در شبکه‌های 3G با نام تجاری تلفن ویدئویی کردند.

اولین عمل جراحی از راه دور "Telesurgery" با فناوری ویدئوکنفرانس، توسط جراحی در آمریکا برای کنترل یک ربات در خارج از امریکا صورت گرفت که به انجام موفقیت‌آمیز عمل جراحی کیسه صفرا منجر شد و تا به امروز آن را قانع‌کننده‌ترین، استفاده غیر تجاری از ویدئوکنفرانس می‌نامند که دروازه جدیدی را بر روی پزشکان و عموم مردم در سراسر جهان گشود.

Video conferencing hardware evolves towards PC-based periperals and online meetings.در جنگ علیه افغانستان، خبرنگاران شبکه‌های تلوزیونی با استفاده از ارتباطات ماهواره‌ای قابل حمل و فناوری ویدئوکنفرانس، به پخش زنده اخبار پرداختند و از این تکنولوژی برای صحبت کردن با مخاطبین خود استفاده نمودند، بدین وسیله استفاده از این تجهیزات درمنطقه جنگی از طریق ویدئوکنفرانس، برای اولین بار در سراسر جهان صورت پذیرفت.

درسال 2003، دسترسی به اینترنت با سرعت بالا و هزینه بسیار مناسب به طور گسترده در جهان شکل گرفت. در همان زمان، هزینه‌های ضبط ویدئویی و فناوری جدید صفحه نمایش نیز کاهش چشمگیری یافت. عموم مردم قادر به پرداخت هزینه دوربین‌های وب شدند، هزینه‌های رایانه‌های شخصی نیز بسیار کم شد و دسترسی به اینترنت با پهنای باند بالا در کشورهای پیشرفته به اوج خود رسید.کلیه عوامل مذکور و در دسترس بودن نرم افزارهای رایگان توسط ارائه‌دهندگان سرویس IM، باعث شکوفایی و رشد صنعت ویدئوکنفرانس در جهان شد.

در سال 2003 استقبال از مزایای ویدئوکنفرانس در بخش‌های آموزش عالی صورت جدیدی به خود گرفت، برنامه‌های آموزش از راه دور مورد توجه و محبوبیت مدارس و دانشگاه‌ها قرار گرفت. Video Desktop با پروتکل‌های MPEG-4 باعث رونق بخش‌های آموزشی شد.

در سال 2004، شرکت‌های ویدئوکنفرانس شروع به ایجاد برنامه‌های کاربردی برای عملکرد مطمئن‌تر با پلت فرم ویدئوکنفرانس رایگان مبتنی بر لینوکس نمودند که با H.323 سازگار بود.

Contact us and see a live Nefsis demo.در همان سال، نرم افزار شرکت WiredRed برای اولین بار با ترکیب چند ویدئو به عنوان یک ویژگی استاندارد به راه‌حل‌های کنفرانس وب تبدیل شد و آغازگر محصولات نرم افزار وب کنفرانس ترکیبی با ویژگی اتصالات امنگردید که از زیرساخت کلید عمومی سیستم (PKI) استفاده می‌نمود.

در سال 2008، WiredRed، نسخه سرویس آنلاین مبتنی بر Cloud (ابر) را با محصولات نرم‌افزاری خود تحت نام تجاری Nefsis معرفی نمود. این اولین ابر رایانه‌ای در صنعت ویدئوکنفرانس بود که به دنیا معرفی شد. Nefsis تا سال 2009، امکاناتی همانند نرم‌افزار لغو اکو (AEC) بر روی صدا، حاشیه‌نویسی برای اشتراک‌گذاری برنامه زنده و پخش فایل‌های فیلم در یک کنفرانس ویدئویی را اضافه نمود.

در روز ششم ماه اکتبر سال 2010 یک اتفاق مهم در بازار این محصولات افتاد. این اتفاق در واقع معرفی سیستم تماس تلفنی شرکت Cisco برای اتاق‌های نشیمن بود. این سیستم که سرویس ویدئوفون عمومی‌ بر روی تلویزیون‌های هوشمند و کنسول‌های بازی بود، با نام Ùmi Telepresence به بازار معرفی شد و در حقیقت رویکرد جدیدی در سیستم‌های تماس تلفنی در خانه کاربران بود.

در همان سال شرکت  Logitech تلویزیونی را برای Google به بازار معرفی کرد که این تلویزیون می‌توانست به عنوان یک ویدئوفون هم مورد استفاده قرار بگیرد. از طرف دیگر کنسول بازی جدید شرکت مایکروسافت[2](Xbox)، قابلیت ویدئوکنفرانس را در اختیار کاربرانش قرار داد.

شرکتSkypeهم که به خاطر سرویس ویژه‌اش برای برقراری تماس تلفنی از طریق کامپیوترهای شخصی کاربران شناخته می‌شود، در حال حرکت به سمت بازار این محصولات است.

شرکت Cisco در ماه آوریل 2010 شرکت Tandberg را که یک شرکت تولیدکننده محصولات ویدئویی است، با قیمت 3/3 میلیارد دلار خرید تا اهدافش را برای تولید محصولات جدید خود در زمینه ویدئوکنفرانس به واقعیت نزدیک کند. تمام این فعالیت‌ها و اتفاقات در واقع واکنشی هستند به افزایش محبوبیت ارتباطات ویدئویی .

«اسکات موریسون» یکی از تحلیل‌گران شرکت تحقیقاتی Gartner در این مورد می‌گوید: «این روزها مادران شاغل برای کنترل کودکانشان که در خانه هستند، از سیستم‌های حضور از راه دور بهره برده و به راحتی خودشان را در محیط خانه حس می‌کنند. مشابه این اتفاق در ادارات و سازمان‌ها هم در حال روی دادن است. در واقع تماس‌های ویدئویی اکنون به یکی از اجزای ثابت زندگی روزمره افراد تبدیل شده است».

Video Conferencing Present Day مؤسسه تحقیقاتی Gartner در این مورد پیش‌بینی کرده است که رشد سیستم‌های حضور از راه دور حرفه‌ای این فضا را برای شرکت‌ها به وجود آورده است تا کارمندان را بیشتر پشت میزهایشان حفظ کرده و آمارها نشان می‌دهد که در سال 2012 تعداد سفرهای هوایی تا 1/2 میلیون سفر کاهش یافته است. این در حالی است که امید می‌رود این اتفاق بتواند هزینه حمل و نقل را تا حد چشمگیری کاهش دهد تا جایی که بسیاری از منتقدان می‌گویند این تکنولوژی برای صنعت حمل و نقل مخرب بوده است. علاوه بر این‌ها، یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش رو در این تکنولوژی،‌ قیمت سیستم‌های ارتباط ویدئویی است. بسیاری از منتقدان معتقدند حالا که این سیستم‌ها قرار است در دسترس کاربران خانگی قرار بگیرند، باید با قیمت ارزان‌تری به بازار عرضه شوند.

به تدریج با افزایش آگاهی و آشنایی کاربران با تکنولوژی Telepresence، اغلب شرکت‌ها و مؤسسات یا از این سیستم‌ها استفاده می‌کنند یا در حال فراهم آوردن مقدمات برای کار با آن‌ها هستند.

آخرین تحقیقی که مؤسسه تحقیقاتی IDC با همکاری شرکت Cisco در این زمینه انجام داده است، نشان می‌دهد که 23 درصد از کاربران تجاری، سیستم‌های حضور از راه دور را به خاطر صرفه‌جویی در هزینه سفرهای کاری خود انتخاب و استفاده می‌کنند. از طرفی مؤسسه IDC از قبل پیش‌بینی کرده بود که سال 2013، سال خوبی برای ارتباطات ویدئویی خواهد بود. این پیش‌بینی درست از آب درآمد و بازار جهانی سیستم‌های ویدئویی حضور از راه دور (Telepresence) در سال 2013 رشد سالانه 7/16 درصدی را تجربه کرد، این در حالی است که کارشناسان رشد چشمگیر بازار این محصولات را تا پایان سال 2016 پیش‌بینی کرده‌اند، همچنین شرکت Cisco نیز مدعی شده است که رشد سالانه درامد حاصل از فروش سیستم‌های ویدئویی حضور از راه دور شرکتش تا پایان سال 2016 به 100 درصد خواهد رسید.

موسسه تحقیقاتی Wainhouse Research Institute که یکی از معتبرترین مراکز تحقیقاتی در زمینه انتشار آمار است در یک طرح تحقیقاتی مشترک با کمپانی Polycom آماری را منتشر کرده که نشان می‌دهد 94% از کاربران معتقدند که فناوری ویدئوکنفرانس باعث افزایش سودمندی و راندمان کاری، 88% اعتقاد به کاهش پیچیدگی در تصمیم گیری و 87% نیز اعتقاد به افزایش سرعت در تصمیم‌گیری دارند و آن را از مزایای این فناوری می‌دانند.

امروزه کمپانی‌ هایی نظیر گرنداستریم و یا Lifesize می‌توانند ارتباط ویدئوکنفرانس چند نقطه با کیفیت HD را از طریق ابر (Cloud) ارائه دهد. تقریباً هر کسی با یک کامپیوتر شخصی یا ترمینال گروهی ویدئوکنفرانس با دسترسی به اینترنت استاندارد می‌تواند از ویدئوکنفرانس ابری استفاده نماید. شایان ذکر است که امکان پیاده‌سازی این فناوری برای سازمان‌های کوچک و بزرگ به صورت ابر اختصاصی نیز وجود دارد.

لینک منبع اصلی

 

کاربرگرامی لطفا از طریق فرم نظر سنجی ذیل همین صفحه ما را از نظرات خود مطلع فرمائید. اطلاع از بازخورد مطالب ما را در جهت بهبود و تداوم اطلاع رسانی به شما عزیزان یاری خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط

همه آنچه در مورد GVC3200 باید بدانید

 

محصولات مرتبط

تجهیزات ویدئوکنفرانس سیسکو

همه آنچه باید در مورد GVC3200 بدانید

از اولین سوالاتی که در مورد دستگاه ویدئوکنفرانس گرنداستریم مطرح می شود این است که "این دستگاه چگونه کار می کند؟" یا اینکه "از این دستگاه چطور استفاده می شود؟". همچنین برخی از افراد مشتاقند اطلاعاتی در مورد حداکثر تعداد ارتباطات تصویری (کانال های ویدئویی) این دستگاه و یا میزان پهنای باند مورد نیاز آن کسب کنند. خبر خوب اینکه پاسخ همه سوالات خود در مورد دستگاه GVC3200 را در این مقاله خواهید یافت.
همه آنچه باید در مورد GVC3200 بدانید

 

 

 

GVC3200 Grandstream یکی از جدیدترین و با کیفیت ترین محصولات کمپانی گرنداستریم است. این محصول در واقع یک تجهیز خاص کنفرانس ویدئویی ، مبتنی بر سیستم های ویپ (Video over IP) و در عین حال مجهز به سیستم عامل اندروید 4.4 است. به طور خلاصه می توان گفت شما با این دستگاه می توانید ارتباطات تلفن تصویری شامل تماس های تصویری از مراکز تلفن ویپ، تماس های Microsoft Lync, Google Hangout, Microsoft Skype ، Citrix GoToMeeting و یا هر نرم افزار اندرویدی دیگری را بر روی یک یا چند نمایشگر بزرگ تلویزیونی داشته باشید و ویدئوی اتاق کنفرانس سازمان خود را با کیفیت خوب در اختیار تماس گیرندگان قرار دهید.

تعداد سیستم های ویدئو کنفرانس مبتنی بر اندروید یا لینوکس که ویدئو کنفرانس هایی در سایز یک اتاق و یا کلاس برگزار کنند، در دنیا اندک هستند. البته سیستم مبتنی بر اندروید DCN Multimedia conferencing از شرکت Bosch و یا سیستم Chromebox for Meetings  که بر روی سیستم عامل کروم مبتنی بر لینوکس اجرا می شود از رقبای این محصول به شمار می روند.

 

 

خصوصیات سخت افزاری GVC3200

از خصوصیات سخت افزاری این دستگاه می توان به  خروجی های  HDMI برای اتصال همزمان به 3 نمایشگر ، دوربین HD چرخشی (PTZ) با قابلیت زوم اِپتیکال  12x و لنز 2 مگاپیکسلی آن اشاره کرد. برای پوشش کامل تصاویر اتاق کنفرانس امکان تعریف 21 نقطه preset برای دوربین  این دستگاه وجود دارد. علاوه بر این، دستگاه GVC3200 از اینترفیس هایی نظیر WiFi Dual Band (2.4&5.8)، بلوتوث، یک پورت شبکه گیگابیتی و یک پورت ورودی VGA برای اتصال به مانیتور رایانه شخصی، یک اسلات حافظه SD، یک خروجی USB ویژه اسپیکر برای اتصال به بلندگوی خارجی و همچنین یک پورت USB 2.0 برخوردار است. GVC3200 دارای یک میکروفون داخلی و یک اسپیکر خارجی است. برای اتصال  اسپیکر خارجی به دستگاه می توان از پورت USB دستگاه و یا از بلوتوث استفاده کرد.

دوربین GVC3200 از نوع قابل چرخش است که می تواند تا 90 درجه در عرض و 23 درجه در راستای عمودی گردش داشته باشد. جهت و زاویه این دوربین می تواند  از طریق ریموت کنترل خود دستگاه و یا از راه دور و توسط هر کدام از شرکت کنندگان کنفرانس کنترل شود.
هر دستگاه اندروید با یک دوربین جلو، قابلیت های دستگاه ویدئو کنفرانس شخصی را دارد بخصوص در حال حاضر که Google Play برنامه هایی مانند Skype و Google Hangouts را عرضه کرده است.

 

 

آنچه لازم است بدانید آنست که دستگاه ویدئو کنفرانس گرنداستریم به جز نمایشگر OLED 32*128 پیکسلی که برای نمایش وضعیت دستگاه و تنظیمات جزیی و اولیه به کار می رود خروجی تصویری دیگری برای تنظیمات ندارد و بنابراین برای دسترسی به  پنل مدیریت آن یا می توان از طریق اینترفیس وب دستگاه و یا از روش اتصال مستقیم به یک نمایشگر (HDMI) و با استفاده از ریموت کنترل لمسی این دستگاه استفاده کرد.

 

 

نکته جالب اینکه نسخه اندرویدی ریموت کنترل این دستگاه نیز توسط گرنداستریم تولید شده و مدیر سیستم می تواند با نصب آن بر روی گوشی موبایل یا هر گجت اندرویدی دیگری، از آن گجت به جای ریموت خود دستگاه استفاده کند.

 

 

شیوه استفاده از GVC3200

آنچه GVC3200  انجام می دهد امکان تشکیل یک اتاق کنفرانس تصویری  است. این کار با استفاده از MCUmultipoint control unit_  قدرتمندی انجام می شود که قادر است برای ویدئوی افراد(تصاویر ورودی از دوربین ها) حداکثر کیفیت تصویری معادل  1080p@30fps و برای محتواهای نمایشی، نظیر متن فایل ها و مستندات، کیفیتی برابر 1080p@15fps یا  720p@30fps فراهم نماید. تعداد مشارکت کنندگان در کنفرانس های این دستگاه در حالتی که از تصاویری با کیفیت HD و وضوح 1080 پیکسل استفاده شود،  حداکثر چهار کانال خواهد بود.  در صورت استفاده از کیفیت 720 پیکسلی یا VGA این ظرفیت به ترتیب تا 5 و 9 کانال هم قابل افزایش است.

اقدامات اولیه برای نصب دستگاه

برای مشاهده تصاویر لازم است خروجی های HDMI دستگاه را به دستگاه های نمایشگر خود متصل کنید. تعداد این نمایشگر ها می تواند یک تا سه دستگاه باشد.

همچنین با توجه به اینکه دستگاه فاقد بلندگوی داخلی است یکی از اقدامات اولیه شما اتصال بلندگوی موجود در بسته کالا و نصب آن است. این بلندگو را هم می توان از طریق کابل USB به دستگاه وصل کرد و هم از طریق بلوتوث.  GVC3200 دارای میکروفون های داخلی است اما می توان برای تقویت جذب صدای محیط، از میکروفون های خارجی نیز در کنار آن استفاده کرد. 

آخرین اقدام فیزیکی شما اتصال دستگاه به شبکه داخلی سازمان است. اما هنوز کار تمام نشده است.

برای ایجاد امکان تماس تصویری با دستگاه تنظیم یک یا چند حساب کاربری بر روی دستگاه الزامی است. این حساب های کاربری می توانند از نوع SIP، Skype Account، Goggle Hangout  Account و ... باشند.

دستگاه GVC3200 در بخش تنظیمات خود قابلیت تنظیم تنها یک حساب کاربری SIP را دارد. البته در این بخش امکان تعریف یک حساب کاربری IPVideoTalk و یا یک حساب کاربری BlueJean نیز وجود دارد. حساب های مربوط به نرم افزارهایی مانند Skype و ... را نیز باید در قسمت تنظیمات خود این نرم افزار ها تنظیم  کنید. 

 

فیلم معرفی و آشنایی با کاربری دستگاه GVC3200

 

 پشتیبانی از کانال های ویدئویی متنوع

نکته بسیار جالب و با اهمیت آنست که یک کانال ویدئویی می تواند از جنس ارتباطات ویدئویی متفاوتی باشد. طبیعتا تعداد این کانال ها بسته به پارامترهایی نظیر پهنای باند موجود، وضوح انتخاب شده برای تصاویر، نرخ بیت،  نرخ فریم و همچنین کدک فشرده سازی تعیین شده مشخص خواهد بود. اما به طور کلی هر کدام از کانال های ارتباط با دستگاه می توانند از یکی از انواع زیر باشند:

  • یک تماس تصویری که  از طریق مرکز تلفن ویپ مبتنی بر SIP (از جمله مراکز تلفن گرنداستریم) با دستگاه برقرار شده است. این تماس می تواند توسط کاربر GVC3200 برقرار شده باشد و یا کاربری با شماره داخلی این دستگاه تماس گرفته باشد.
  • تماسی از طرف یک دستگاه دیگر ویدئو کنفرانس که از طریق مرکز تلفن ویپ مبتنی بر SIP (از جمله مراکز تلفن گرنداستریم)  و از طریق شبکه داخلی سازمان با این دستگاه برقرار شده است.
  • تماسی از طرف یک دستگاه دیگر ویدئو کنفرانس که از طریق سرویس ویدئو کنفرانس ابری گرنداستریم(IPVideoTalk)  با این دستگاه برقرار شده است.
  • تماسی که از طریق یک کاربر Microsoft Skype با حساب کاربری Microsoft  Skype  تنظیم شده بر روی این دستگاه و از طریق اینترنت برقرار شده است.
  • تماسی که از طریق یک کاربر Google Hangout با حساب کاربری Google Hangout  تنظیم شده بر روی این دستگاه و از طریق اینترنت برقرار شده است.
  • تماسی که توسط یک کاربر Microsoft Lync و از طریق بستر IP موجود با حساب کاربری Microsoft Lync تنظیم شده بر روی این دستگاه  برقرار شده است.

همانطور که مشاهده می کنید شرکت کنندگان راه دور، حتما لازم نیست که سیستم GVC3200 داشته باشند، زیرا این سیستم با هر پلت فرم دیگری که از SIP استفاده کند، کار می کند. مانند سیستم های ویدئوکنفرانس Blue Jeans، Cisco، Polycom، Huawei  و IPVideo Talk (سرویس ویدئو کنفرانس ابری شرکت گرنداستریم). این سیستم می تواند به نرم افزارهای ویدئو کنفرانس متنوع  که مبتنی بر اندروید هستند نیز وصل شود. مهم تر از همه اینکه شما می توانید در نشست های یکسان، جریانات اندرویدی و SIP را در کنار هم قرار دهید. به این معنا که می توان در آن واحد یک تماس ویدئویی از طریق Skype، یک تماس ویدئویی از طریق مرکز تلفن موجود در سازمان خود، یک تماس ویدئویی از طریق سرور Lync مجموعه و ... در کنار هم بر روی نمایشگر یا نمایشگرهای خود در کنار هم داشته باشید. با تک تک آنها صحبت کنید و همه آنها تصویر شما و اتاق کنفرانس شما را ببینند. بدیهی است در این شرایط این تصویر شماست که در واقع به اشتراک گذاشته شده است و تماس گیرنده ها قادر به مشاهده تصویر یکدیگر نخواهند بود.

 

این سیستم به شما اجازه می دهد که صفحه ی رایانه شخصی یا لپ تاپ خود را بین شرکت کنندگان به اشتراک بگذارید، ویدئوی کنفرانس ها را ضبط و زمان بندی کرده و تماس ها را شروع کنید و یا مورد تماس قرار بگیرید.

 

نحوه نمایش انعطاف پذیر و انتخابی

نکته جالب دیگر این است که نحوه نمایش کانال های ارتباطی شما تک به تک قابل مدیریت هستند. به عنوان مثال شما می توانید یک یا چند کانال فعال را بر روی نمایشگر شماره 1 و مابقی کانال ها را بر روی نمایشگر شماره 2 قرار دهید و در همین حال از نمایشگر شماره 3 برای مشاهده محتوای مستنداتی که برای ارائه در کنفرانس آماده کرده اید استفاده کنید. در انتخابی دیگر می توان تمام تصاویر را بر روی یک نمایشگر و در کادرهای مجزا مشاهده کرد.

Grandstream به جزئیات پردازنده ای که اندروید 4.4.2 را اجرا می کند توجهی ندارد مگر یک مورد که آن هم داشتن موتور سخت افزاری با کارایی بالای پردازش تصویر (ISP) است. این سیستم سه درگاه HDMI با وضوع تصویر 1080 پیکسل دارد که از نمایش های همزمان سه گانه پشتیبانی می کند. این سیستم با استفاده از تولیدات نسل اخیر هسته ی Intel Brawswell SoC و تعدادی از مکانیزم های تعبیه شده در تراشه ی ARM شامل i.MX6 و یکپارچه سازی کارتهای گرافیکی می تواند از خروجی های همزمان ویدئویی پشتیبانی کند.


اطلاعات بیشتر
دستگاه GVC3200 گرنداستریم در فروشگاه اینترنتی گروه تکفانت(www.voiponline.ir)  موجود و با قیمت مناسب ارائه می شود. قیمت حال حاضر این دستگاه برای یک سیستم ویدئوکنفرانس از نوع تجاری با یک MCU که به منظور اتصال و کنترل ارتباطات ویدئویی از جنس متفاوت باشد، یک قیمت منطقی به نظر می رسد. ارتباط 9 کاناله ای که MCU  این دستگاه با استفاده از مکانیزم پیشرفته خود امکان پذیر ساخته در نوع خود بی نظیر است.برای اطلاعات بیشتر و یا مشاوره فنی در رابطه با این محصول کارشناسان گروه تکفانت آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.  

کاربرگرامی لطفا از طریق فرم نظر سنجی ذیل همین صفحه ما را از نظرات خود مطلع فرمائید. اطلاع از بازخورد مطالب ما را در جهت بهبود و تداوم اطلاع رسانی به شما عزیزان یاری خواهد کرد.

 

 

مطالب مرتبط

تاریخچه ویدئو کنفرانس

 

محصولات مرتبط


نظرات کاربران
ارسال نظر
سایر مقالات
تاریخچه ویدئوکنفرانس

تاریخچه ویدئوکنفرانس

تاریخچه ویدئوکنفرانس را می‌توان به زمان اختراع تلویزیون برگرداند، اولین سیستم‌های ویدئوکنفرانس ساده که به صورت آنالوگ کار می کردند، از دو سیستم تلویزیونی مدار بسته که از طریق کابل‌هایی به هم متصل شده بودند، تشکیل می‌شد. زمانی که اولین پرواز فضایی انسانی انجام می‌گرفت، NASA از دو باند فرکانسی (VHF یا UHF) در دو جهت مختلف، برای انتقال صوت و تصویر استفاده می‌کرد که در واقع این نیز نمونه‌ای از سیستم ویدئوکنفرانس بود. شبکه‌های تلویزیونی نیز عموماً برای پخش گزارش از مسافت‌های دور، از این نوع سیستم ا
همه آنچه باید در مورد GVC3200 بدانید

همه آنچه باید در مورد GVC3200 بدانید

از اولین سوالاتی که در مورد دستگاه ویدئوکنفرانس گرنداستریم مطرح می شود این است که "این دستگاه چگونه کار می کند؟" یا اینکه "از این دستگاه چطور استفاده می شود؟". همچنین برخی از افراد مشتاقند اطلاعاتی در مورد حداکثر تعداد ارتباطات تصویری (کانال های ویدئویی) این دستگاه و یا میزان پهنای باند مورد نیاز آن کسب کنند. خبر خوب اینکه پاسخ همه سوالات خود در مورد دستگاه GVC3200 را در این مقاله خواهید یافت.