با ما تماس بگیرید: 03136670004

مزایای سیستم ویدئو کنفرانس چیست؟

طولانی بودن مسافت برگزاری جلسات برون شهری یکی از بزرگترین مشکلات برای کارمندان است. سیستم‌های ویدیو کنفرانس از جدیدترین ابزارها برای حل کردن این مشکل هستند.
مزایای سیستم ویدئو کنفرانس چیست؟

برگزاری جلسات و کلاس‌های آموزشی در شهرهای دیگر همیشه از بزرگترین دغدغه‌های اساتید و صاحبان کسب و کارها بوده است. رزرو هتل در شهر دیگر، طی کردن مسافت طولانی مدت، خطرهای راه و … همه از مشکلات برگزاری کنفرانس‌های برون شهری هستند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی ابزارهای جدیدی مانند سیستم ویدئو کنفرانس تولید شده است که می‌تواند با کمترین هزینه تمامی این مشکلات را رفع کند. شما نیز اگر صاحب یک کسب و کار هستید یا برای برگزاری کلاس‌های آموزشی به سایر شهرها سفر می‌کنید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا شما را با مزایای استفاده از این سیستم آشنا کنیم.

دلایل استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس از جدیدترین تکنولوژی‌های برگزاری جلسات گروهی به صورت آنلاین است. این سیستم به افراد کمک می‌کند تا در مکان‌های متفاوت با یک‌دیگر ارتباط برقرار کنند و اسناد و تصاویر مورد نیاز را به اشتراک بگذارند. شاید با خود بگویید این ابزار همان کاری را انجام می‌دهد که تماس‌های تصویری انجام می‌دهند اما نکته اصلی این است که در برقراری مکالمه‌های تصویر در اضافه کردن تعداد افراد محدودیت‌هایی وجود دارد که در کنفرانس‌های ویدیویی وجود ندارد. در ادامه با مزیت‌های این تکنولوژی بیشتر آشنا می‌شوید.

کاهش یافتن سفرهای درون شهر و بیرون از شهر

یکی از مهمترین مزایای استفاده از ویدیو کنفرانس ها کاهش یافتن سفرها برای برگزاری جلسات است. افراد بسیاری مجبور بودند برای برگزاری جلسات خود به سفرهای کوتاه در خارج از شهر یا داخل شهر بروند اما با استفاده از ابزار برگزاری کنفرانس آنلاین این مشکل برطرف شده است.

صرفه جویی کردن در هزینه و زمان برای برگزاری جلسات

از دیگر مزیت‌های استفاده از سیستم ویدیو کنفرانس برای جلسات کاهش دادن هزینه و زمان است. با استفاده از این ابزار صاحبان کسب و کارها دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای جا به جایی در شهر و اقامت ندارند و با خرید این سیستم آنلاین می‌توانند در بسیاری از موارد صرفه جویی کنند.

در هر زمانی کنفرانس برگزار کنید

یکی از ویژگی‌های برگزاری جلسات با استفاده از ویدیو کنفرانس ها عدم وجود محدودیت زمانی است. با استفاده از این سیستم می‌توان جلساتی را در زمان‌های متفاوت و در کشورهای مختلف جهان برگزار کرد.

بهبود برقراری ارتباط

رسا بودن صدا و خوب بودن کیفیت در برقراری تماس‌های تصویری و برگزاری جلسات همیشه از دغدغه‌های افراد بوده است. استفاده از ابزارهایی مانند سیستم ویدئو کنفرانس این امکان را فراهم می‌آورد تا کنفرانسی با بهترین کیفیت تصویر و صدا داشته باشید.

بهبود و افزایش کارایی

از دیگر مزایای استفاده از ویدئو کنفرانس های آنلاین افزایش دادن کارایی در زمان برگزاری جلسه است. با استفاده از این سیستم می‌توان بدون اتلاف وقت جلسه را آغاز کرد و به بهترین نتیجه در آن زمان رسید.

حفظ کارمندان

بسیاری از افراد کار خود را به دلیل دور بودن مسافت محل کار تا منزل و نداشتن زمان کافی برای خانواده خود رها می‌کنند. استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس به شرکت‌ها کمک می‌کند تا از این طریق با کارمندان خود ارتباط برقرار کنند و کارمندان خود را از دست ندهند.

کلام آخر

ویدئو کنفرانس ها یکی از بهترین ابداعات بشر برای برگزاری جلسات با تعداد زیادی از افراد در مکان‌ها و زمان‌های متفاوت هستند. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با مزیت‌های استفاده از این ابزار آشنا کنیم. شما نیز اگر از ویدئو کنفرانس‌های آنلاین تاکنون استفاده کرده‌اید، نظر و تجربه خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

 

معرفی انواع تجهیزات شبکه

با مدرن شدن دنیا و پیشرفت تکنولوژی راه‌های ارتباطی و انتقال داده‌ها، ابزارهای سنتی جای خود را به شیوه‌های مدرن مانند انواع تجهیزات شبکه داده‌اند.
معرفی انواع تجهیزات شبکه

کامپیوتر و اینترنت دو نمونه از مهمترین و تاثیرگذارترین ابزارها برای انتقال داده‌ها هستند. شرکت‌ها و سازمان‌های بسیاری از این تکنولوژها استفاده می‌کنند اما برای سرعت بخشیدن و بهبود عملکرد کارهای خود نیاز به زیر ساخت‌هایی مانند Network دارند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع تجهیزات شبکه که برای پیکربندی سیستم‌های کامپیوترها مورد نیاز هستند، آشنا کنیم.

شبکه کامپیوتری چیست؟

شبکه کامپیوتری به مجموعه‌ای از دو یا بیشتر از کامپیوتر‌ها گفته می‌شود که به یک‌دیگر متصل هستند و می‌توان از طریق آن‌ها اطلاعات را به اشتراک گذاشت اما برای برقرای این ارتباط به تجهیزات شبکه نیاز است تا این Network بتواند به درستی کار خود را انجام دهد.

انواع تجهیزات شبکه های کامپیوتری

تجهیزاتی که در نتورک‌های کامپیوتری استفاده می‌شود به دو بخش پسیو و اکتیو دسته‌بندی می‌شوند.

تجهیزات پسیو نتورک چیست؟

تجهیزات شبکه پسیو به تجهیزاتی گفته می‌شوند که برای انتقال اطلاعات به هیچ جریان برقی احتیاج ندارند.

فیبر نوری

یکی از انواع تجهیزات شبکه که برای انتقال سیگنال و دیتاها استفاده می‌شود، فیبرهای نوری هستند. از فیبرهای نوری در مسافت‌های طولانی با سرعت بالا برای انتقال سیگنال‌ها و اطلاعات بدون افت استفاده می‌شود.

کابل شبکه

از دیگر تجهیزات شبکه ها می‌توان به کابل‌ها اشاره کرد. از کابل های شبکه در خطوط تلفن و نتورک‌های کامپیوتر استفاده می‌شود.

سوکت یا کانکتور فیبر نوری

سوکت فیبر نوری از دیگر تجهیزات شبکه است که برای اتصال فیبر نوری با دیگر تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کانکتور

از دیگر تجهیزات برای اتصال می‌توان به کانکتور شبکه اشاره کرد.

Rack رک

رک به محضظه‌هایی فلزی همراه با هواکش، چرخ و قفل هستند که تجهیزات را در آن نگه‌داری می‌کنند.

پچ پنل

از دیگر تجهیزات شبکه که در رک ها استفاده می‌شود، پچ های پنل هستند. این پچ‌ها وظیفه دارند کابل‌هایی که در محفظه قرار دارند را جمع‌آوری کنند.

تجهیزات نتورک اکتیو چیست؟

به تجهیزاتی گفته می‌شوند که برای انتقال اطلاعات به جریان الکتریکی برق نیاز دارند.

روتر ها

روتر ها از مهمترین تجهیزات شبکه هستند. وظیفه آن‌ها برقراری ارتباط بین شبکه‌های متفاوت و شناسایی کردن آیپی‌ها است.

سوییچ شبکه

از دیگر تجهیزات نتورک اکتیو می‌توان به سوئیچ ها اشاره کرد. وظیفه این تجهیزات برقراری ارتباط بین چند کامپیوتر، انتقال دیتا‌ها به وسیله چند کاربر و تقسیم پهنای باند است.

اکسس پوینت

اکسس پوینت بسیار شبیه به سوییچ‌ها هستند و وظیفه ارتباط کامپیوترها را از طریق شبکه بی‌سیم دارند.

مودم

مودم ها یکی از شناخته‌ترین تجهیزات شبکه ها هستند و از آن‌ها برای برقراری ارتباط با اینترنت استفاده می‌شود.

سرور ها

یکی از مهمترین بخش‌های تجهیزات شبکه سرور ها هستند. این سرورها وظیفه سرویس رسانی را دارند و با توجه به نتورک‌های متفاوت در ابعاد با کارایی‌های متفاوت تولید می شوند.

سخن آخر

پیشرفت تکنولوژی کمک بزرگی به برقراری ارتباط و انتقال اطلاعات کرده است. در این مقاله سعی کردیم تا شما را با تجهیزات شبکه که از مهمترین ادوات برای انتقال دیتاها هستند آشنا کنیم. شما نیز اگر نظری درباره استفاده از این تجهیزات دارید با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

ویپ چیست و چه کاربردی دارد؟

با پاسخ به این سوال که ویپ چیست و چه کاربردی دارد، می‌توان با ویژگی‌های این دستگاه بیشتر آشنا شد و از آن برای تسریع کارها استفاده کرد.
ویپ چیست و چه کاربردی دارد؟

زمانی که برای اولین بار تلفن اختراع شد یکی از بزرگترین انقلاب‌ها در زندگی بشر رخ داد. با اختراع این وسیله دیگر نیازی به طی کردن مسافت‌های طولانی برای رساندن پیام‌ها نبود. پیشرفت فناوری و اینترنت باعث تغییر شکل راه‌های ارتباطی شد. یکی از بزرگترین مشکلات صاحبان کسب و کارها برای ارتباط با مشتریان و سایر افراد مطلوب نبودن کیفیت تماس‌ها از طریق تلفن‌های خطی و نداشتن امکانات کافی بوده است. اما امروزه با شکل‌گیری نسل جدیدی از تلفن های تحت شبکه با نام ویپ ( voip ) این مسئله برطرف شده است و آن‌ها می‌توانند با بهترین کیفیت خدمات خود را ارائه دهند. شما نیز اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید که بدانید ویپ چیست و در چه مواردی می‌توان از آن استفاده کرد، خواندن مقاله را از دست ندهید.

ویپ چیست؟

تلفن‌ تحت شبکه یا همان تلفن ویپ (Voip)‌ که کوتاه شده عبارت (Voice Over Internet Protocol) است، یکی از جدیدترین ابزارها برای تماس از طریق خطوط شبکه‌ای محسوب می‌شود که با استفاده از بستر شبکه  و تبدیل صوت به دیجیتال، تماس را برقرار می‌کند.

ویپ‌ها چگونه کار می‌کنند؟

حال با دانستن اینکه ویپ چیست، می‌توان آسان‌تر در رابطه با نحوه عملکرد آن توضیح داد. صحبت کردن از طریق تلفن های ویپ نیاز به طی کردن یک مسیر مشخص دارد تا پیام به صورت واضح به مخاطب ارسال شود. صدای انسان آنالوگ است ولی voip صوت‌ها را به صورت داده‌های دیجیتالی ارسال می‌کند. در این حالت این دستگاه با تبدیل کردن فرکانس‌های آنالوگ از طریق کدک‌ها به دیجیتال باعث انتقال صوت می‌شوند و در نهایت پیام برای شنیده شدن توسط کاربر از دیجیتال به آنالوگ تبدیل می‌شود.

کاربردهای ویپ

کاربردهای بسیار متنوع ویپ باعث شده تا این ابزار به یکی از محبوب‌ترین ابزارهای موجود در تمامی سازمان‌های بزرگ و کوچک تبدیل شود. در ادامه به صورت کامل تمامی کاربردهای ویپ‌ها را بررسی خواهیم کرد.

برقراری کنفرانس‌ها به صورت تصویری یا صوتی

از جمله مهمترین کاربردهای ویپ برقرار کردن کنفرانس تصویری و صوتی است. استفاده از این امکان تاثیر چشم‌گیری در کاهش هزینه‌ها برای ارتباط درون سازمانی مخصوصاً هنگامی که شرکت یا سازمان دارای شعب متعدد است را  دارد.

دریافت پیام‌ها صوتی

پیام صوتی یا همان voicemail از دیگر کاربردهای استفاده از سامانه ویپ  است. با استفاده از این امکان در صورت عدم پاسخگویی می‌توان پیام صوتی گذاشت.

تماس صوتی و تصویری بین المللی به صورت رایگان

برقراری تماس بین المللی رایگان  از دیگر مزایا و کاربردهای سامانه تلفن های  تحت شبکه است.

ضبط کردن مکالمه‌ها

با استفاده از امکانات سامانه ویپ می‌توان تمامی مکالمه‌هایی که از طریق این سامانه انجام میشود را ضبط و نگه‌داری کرد.

Fax to email یا فکس کردن

یکی دیگر از کاربردهای سیستم ویپ  که تاثیر مثبتی در محیط زیست و قطع کمتر درختان دارد، تبدیل کردن فکس‌ها به ایمیل است. با این امکان می‌تواند متنی که به صورت فکس فرستاده شده است را به صورت ایمیل به کاربر خود ارائه دهد.

قابلیت تنظیم بر روی تلفن های نرم افزاری یا softphone

سافت فون ، نرم افزاری است که بر روی موبایل یا لپتاپ نصب میشود و کلیه امکانات یک تلفن سخت افزاری را در اختیار شما قرار میدهد . استفاده از سافت فون باعث کاهش هزینه های اجرای سیستم ویپ میگردد .

منو صوتی

استفاده از منو صوتی در سیستم voip از دیگر مزایای پر کاربرد  آن‌ها است. این منو به کاربران کمک می‌کند تا با داخلی مورد نظر خود راحت‌تر ارتباط برقرار کنند.

کلام آخر

سیستم های ویپ توانسته‌اند تغییر بزرگی درارتباطات درون سازمانی و همچنین برگزاری کنفرانس های صوتی و تصویری ایجاد کنند. شما نیز اگر تاکنون از تلفن‌های voip برای کسب و کار خود استفاده کرده‌اید تجربه خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

نکاتی برای خرید سیستم کنفرانس صوتی تصویری

استفاده از سیستم کنفرانس صوتی تصویری یکی از بهترین روش‌ها برای برگزاری جلسات حضوری یا غیر حضوری است و پیام به صورت واضح به مخاطب انتقال داده می‌شود.
نکاتی برای خرید سیستم کنفرانس صوتی تصویری

با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه‌های بسیاری برای آسان‌تر کردن امور روزانه و فعالیت‌های کاری ساخته شده‌اند. مهمترین دغدغه بسیاری از مدیران کسب و کارها در هنگام برگزاری جلسات حضوری یا غیر حضوری استفاده از ابزارهایی برای بهبود کیفیت صدا و ضبط فیلم جلسه‌ها است. یکی از بهترین و مدرن‌ترین راه‌ها برای رفع این مشکل استفاده از سیستم کنفرانس صوتی تصویری است اما قبل از تهیه این سیستم باید نکاتی را در نظر داشته باشید. همراه ما باشید تا شما را با این موارد آشنا کنیم.

فراهم بودن شرایط محیطی اتاق برای استفاده از سیستم صوتی تصویری

یکی از مهمترین نکات قبل از خرید سیستم کنفرانس صوتی تصویری، آماده کردن شرایط محیطی جلسه است. اتاقی که قرار است در آن ویدئو کنفرانس برقرار شود یا از دیگر تجهیزات این سیستم‌ها استفاده شود باید از چند نظر مورد بررسی قرار بگیرد. نور، رنگ و شرایط محیطی اتاق از مهمترین این موارد هستند. بهتر است از رنگ‌های خنثی در اتاق استفاده شود تا تصویر با وضوح بهتری ارسال و دریافت شود. بالا بودن رطوبت اتاق و عدم وجود نویز از مواردی هستند که در هنگام نصب این تجهیزات در اتاق‌های کنفرانس باید رعایت شوند.

تعداد شرکت کنندگان در جلسه

یکی از نکاتی که در هنگام خرید سیستم کنفرانس صوتی تصویری باید رعایت کنید، انتخاب نوع دستگاه براساس تعداد شرکت کنندگان در جلسه است. برخی از دستگاه‌های ویدئو کنفرانس یا سیستم‌های صوتی آن‌ها پذیرش اتصال‌های زیاد را ندارند، به همین دلیل اگر قصد برگزاری جلسات با افراد زیادی را دارید بهتر است از دستگاه‌هایی با ظرفیت بالا خریداری کنید و تعداد افراد حاضر در اتاق جلسه را با سیستم خود تطبیق دهید.

انتخاب سیستم ویدئو کنفرانس مطابق با نوع جلسه

از دیگر نکاتی که در هنگام خرید سیستم کنفرانس صوتی تصویر باید رعایت کرد، انتخاب سیستم مورد نظر مطابق با نوع جلسه است. اگر جلسات کسب و کار شما تنوع موضوعی زیادی دارد، بهتر است اتاق‌های متعددی را با تجهیزات کنفرانسی متفاوت راه‌اندازی کنید. برای مثال اگر جلسه شما پرسش و پاسخ است از دستگاه‌های صوتی قوی برای تمامی افراد استفاده کنید اما اگر در طی جلسه تنها قرار است تصویر شما ضبط و یا ارسال شود و شما صحبت کنید از دستگاه‌های تصویری با کیفیت مطلوب برای ضبط فیلم استفاده کنید.

قابل استفاده در تلفن‌های همراه

مهمترین مزیت استفاده از کنفرانس‌های ویدئویی و سیستم کنفرانس صوتی تصویری قابلیت برقراری ارتباط از راه دور است پس باید دستگاهی را انتخاب کنید که بتواند بر روی تلفن‌های همراه نیز نصب شود. داشتن این گزینه به کاربران کمک می‌کند تا جلسات خود را از راه دور نیز برگزار و کنترل کنند. 

ضبط کردن فیلم و صوت جلسه

نگه‌داری یک نسخه از جلسه‌ها به ویژه جلسات مهم از دیگر عواملی است که افراد را به استفاده از سیستم کنفرانس صوتی تصویری ترغیب می‌کند. این دستگاه‌ها با استفاده از حافظه ابری که دارند می‌توانند تمام طول جلسات را به صورت تصویری و صوتی ضبط کنند.

کلام آخر

استفاده از سیستم کنفرانس صوتی تصویری یکی از بهترین گزینه‌ها برای برقراری جلسات به صورت اینترنتی و غیر حضوری است اما قبل از خرید باید نوع مناسب آن‌ها را با کسب و کار خود انتخاب کنید. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با تعدادی از مهمترین نکته‌ها درباره خرید این دستگاه‌ها آشنا کنیم. شما نیز اگر تجربه استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس ها را دارید با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

سوییچ‌ های سیسکو به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

سوییچ های سیسکو یکی از بهترین ابزارهای تجهیزات شبکه هستند و با توجه به ویژگی‌ها و کاربردهای مختلفی که دارند به چند دسته متفاوت تبدیل می‌شوند.
سوییچ‌ های سیسکو به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

زمانی که قصد راه‌اندازی یک شبکه را داشته باشید، مطمئنا به ابزار و تجهیزاتی مانند روترها و سوییچ‌ها نیاز دارید. در میان تمام برندها تجهیزات شبکه شرکت سیسکو با در اختیار داشتن بهترین ابزارها یکی از اولین گزینه‌ها جهت تامین تجهیزات است. سوییچ‌ها یکی از مهمترین اجزا تجهیزات شبکه هستند و نقش تاثیرگذاری در سرعت انتقال و دریافت داده‌ها دارند. در این میان نیز سوییچ های سیسکو بهترین گزینه برای راه‌اندازی یک نتورک هستند اما قبل از انتخاب باید با انواع آن‌ها آشنا باشید تا بتوانید گزینه مناسب را انتخاب کنید. سوییچ‌های سیسکو به دو دسته Modular Switch و Fixed Configuration تقسیم می‌شوند. اگر علاقه‌ای به آشنا شدن با انواع Cisco Switch و ویژگی‌های آن‌ها دارید ادامه این مقاله را از دست ندهید.

سوییچ های سیسکو مدولار

سوییچ‌های مدولار ( Modular Switch ) یکی از انواع سوییچ های سیسکو هستند که به کاربر اجازه اضافه کردن ماژول‌های توسعه یافته مانند فن‌های خنک کننده، منبع تغذیه و … را می‌دهند. این کار به منظور تغییر یا ارتقا شبکه انجام می‌شود. از بهترین مدولارهای شرکت سیسکو می‌توان به سیسکو کاتالیست ۹۴۰۰، سیسکو کاتالیست ۶۵۰۰ و … اشاره کرد.

سوییچ اترنت با پیکربندی ثابت سیسکو

سوییچ های سیسکو با پیکربندی ثابت به سوییچ‌هایی گفته می‌شود که تعداد مشخصی پورت‌ دارند و قابل ارتقا نیستند. این دسته از سوییچ‌ها خود به چند دسته دیگر مانند سوییچ‌های Unmanaged ، سویچ‌های با قابلیت مدیریت در لایه 2 و لایه 3 و سوییچ های هوشمند تقسیم می‌شوند. سیسکو کاتالیست سری ۳۸۵۰، ۳۵۶۰، ۲۹۶۰ از بهترین نمونه‌های سوییچ با پیکربندی ثابت هستند.

سوییچ های هوشمند

سوییچ های  هوشمند سیسکو یا سوییچ‌های مدیریت شده هوشمند نمونه تکامل یافته، قابل ارتقا و مقرون به صرفه سوییچ‌های مدیریتی هستند. امنیت ارائه شده توسط Smart Switch نسبت به دیگر سوییچ‌های سیسکو کمتر است اما به کاربر این امکان را می‌دهد تا با استفاده از VLAN شبکه را به گروه‌های کاری متفاوت تقسیم کند.

سوییچ‌های Unmanaged

از دیگر سوییچ های سیسکو با پیکربندی ثابت می‌توان به سوییچ‌های Unmanaged اشاره کرد. همانطور که از نام این نوع از تجهیزات سیسکو مشخص است این نوع از سوییچ‌ها به هیچ تنظیماتی نیاز ندارند. سوییچ‌های غیر مدیریتی مانند سوییچ های اسمال بیزینس از دو لایه و چند پورت اضافی تشکیل شده‌اند و بسیار مناسب آزمایشگاه، خانه و اتاق کنفرانس هستند. استفاده از این سوییچ ها یا سوییچ های غیر مدیریتی cisco قابلیت‌هایی مانند صرفه جویی در مصرف انرژی، تشخیص کابل، اولویت بندی ترافیک با استفاده از تنظیمات پیش فرض QoS و … را دارند.

سوییچ های کامل مدیریت شده L2 و L3

سوییچ‌های مدیریت شده از بهترین سوییچ های سیسکو پیکربندی شده هستند. این نوع از سوییچ‌ها با بالاترین امنیت ممکن برای شبکه‌ها طراحی شده‌اند و معمولا به عنوان کلید‌های اصلی در شبکه‌های کوچک یا سوییچ‌های جمع کننده در شبکه‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. از ویژگی‌های این سوییچ‌های سیسکو می‌توان به قابلیت دسترسی به لیست کنترل و مدیریت ترافیک از طریق آدرس L2، L3 و پورت‌های UDP / TCP اشاره کرد.

کلام آخر

شرکت سیسکو یکی از معتبرترین شرکت‌ها در زمینه تولید سوییچ و روترها برای شبکه است و به شما این امکان را می‌دهد که با توجه به نیاز خود آن‌ها را انتخاب کنید. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با انواع سوییچ های سیسکو و ویژگی‌هایی که دارند آشنا کنیم تا در صورت نیاز به خرید تجهیزات شبکه اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی ویدئو کنفرانس

یکی از مهمترین موارد قبل از راه اندازی ویدئو کنفرانس آگاهی داشتن نسبت به تجهیزات لازم آن است که در نتیجه باعث انتخاب صحیح این ابزارها می‌شود.
تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی ویدئو کنفرانس

برگزاری جلسات و کنفرانس‌های بین المللی و برون شهری همیشه یکی از دغدغه‌های مدیران کسب و کارها بوده است چرا که این جلسه‌ها و کنفرانس‌ها به  زمان و هزینه بسیاری نیاز داشته‌اند. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش استفاده از اینترنت این مشکل برطرف شده و امروزه کنفرانس‌های برون شهری و کشوری به صورت آنلاین انجام می‌شوند. برقراری تماس‌های تصویری و گروهی با کمک نرم افزارهایی مانند Whatsapp نیز تا حدودی توانسته است، این موانع را برطرف کند اما ظرفیت برقراری ارتباط از طریق این اپلیکیشن نیز محدودیت‌هایی دارد. یکی از بهترین ابزارها برای برگزاری کنفرانس استفاده از سیستم ویدیو کنفرانس در محل کار است اما نکته‌ای که قبل از راه اندازی ویدئو کنفرانس باید در نظر داشت، شناخت تجهیزات مورد نیاز از نظر سخت افزاری و نرم افزاری است. شما نیز اگر قصد استفاده از سیستم‌های ویدیو کنفرانس را دارید بهتر است قبل از خرید با ابزارهای مورد نیاز آن آشنا شوید.

تجهیزات سیستمی جهت راه اندازی ویدئو کنفرانس

همانطور که گفتیم تجهیزات کنفرانس‌های ویدیویی به سه گروه محیطی، سخت‌افزاری و نرم‌افزای تقسیم می‌شوند. آشنایی با تجهیزات سیستمی یکی از موارد مهم برای راه اندازی ویدئو کنفرانس است چرا که با شناخت شرایط محیطی مانند سرعت اینترنت می‌توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

شبکه ویدئو کنفرانس با پهنای باند زیاد

یکی از مهمترین موارد در تجهیزات سیستمی قبل از راه اندازی ویدئو کنفرانس پهنای باند شبکه محیط کار است. برای آنکه بتوانید یک کنفرانس با کیفیت تصویر و صدا مطلوب داشته باشید باید از میزان سرعت اینترنت محل مطلع باشید. هر چه سرعت اینترنت بیشتر باشد تصاویر با کیفیت بهتری دریافت می‌شوند. از دیگر نکات قابل توجه در این زمینه عدم استفاده سایر افراد در زمان کنفرانس است.

وب کم با وضوح تصویر بالا

یکی از مهم‌ترین موارد برای راه اندازی ویدئو کنفرانس استفاده از وب کم یا دوربین است. این تجهیزات باید از از کیفیت و وضوح تصویر بالایی برخوردار باشند تا بتوان یک کنفرانس را با شرایط استاندارد برگزار کرد.

پردازشگر کامپیوتری

از دیگر تجهیزات سیستمی برای راه اندازی ویدئو کنفرانس می‌توان به پردازشگر کامپیوتر اشاره کرد. برای انتقال تصاویر و صدا با کیفیت بالا باید از سیستم‌هایی با پردازنده‌های قوی و جدید استفاده کنید اگر کامپیوتر شما قدیمی باشد، صدا و تصاویر با کیفیت پایینی منتقل می‌شوند.

امکانات سخت افزاری برای راه اندازی سیستم ویدئو کنفرانس

تجهیزات سخت افزاری از دیگر عوامل مهم برای شروع و راه اندازی ویدئو کنفرانس هستند، به همین دلیل باید در هنگام خرید دقت لازم را داشته باشید و آن‌ها را از یک برند معتبر تهیه کنید. ویژگی‌های این امکانات به نوع کاربرد شما و تعداد افراد حاضر در کنفرانس بستگی دارد.

نوع سیستم ویدیو کنفرانس

یکی از مهمترین ابزارها برای راه اندازی ویدئو کنفرانس، سیستم ویدیو کنفرانس است. انتخاب صحیح نوع این سیستم با توجه به کاربردها و ویژگی‌های هر کدام  باید انجام شود. برای مثال سیستم ویدئو کنفرانس برای اتاق‌هایی با جمعیت بالا با سیستمی برای اتاق‌های کم جمعیت بسیار متفاوت است و هر کدام قیمت متفاوتی دارند.

اندازه و وضوح صفحه نمایش

از دیگر موارد حائز اهمیت برای راه اندازی ویدئو کنفرانس اندازه و وضوح صفحه نمایش استفاده شده در سیستم است. این ویژگی‌ها به نوع اتاق کنفرانس نیز بستگی دارند، اگر اتاق کنفرانس کوچک باشد باید از صفحه نمایشی کوچک‌تر و رزولوشن معمولی 4k استفاده شود اما هرچه اتاق بزرگتر شود اندازه و رزولوشن صفحه نمایش نیز افزایش پیدا می‌کند.

استفاده از میکروفون برای انتقال مطلوب صوت

اگر قصد راه اندازی ویدئو کنفرانس با کیفیت صدا مطلوب را دارید بهتر است از میکروفون‌هایی با قدرت بالا استفاده کنید. انتخاب میکروفون نیز مانند سایر تجهیزات سیستم‌های ویدئویی باید با توجه به نوع کاربرد آن باشد.

تجهیزات نرم افزاری سیستم‌های ویدئو کنفرانس

تجهیزات نرم افزاری از دیگر عواملی هستند که برای راه اندازی ویدئو کنفرانس بسیار اهمیت دارند. در واقع این سیستم مهمترین کار یعنی برقراری ارتباط تصویری بین افراد را انجام می‌دهد و در صورت عدم وجود این برنامه هیچ ارتباطی شکل نمی‌گیرد. نرم افزارهای ویدیو کنفرانس در دو نسخه کامپیوتری و تلفن همراه در دسترس هستند.

استفاده از نرم افزار های ویدئو کنفرانس

استفاده از نرم‌افزارهای ویدیو کنفرانسی از دیگر عوامل در هنگام راه اندازی ویدئو کنفرانس هستند. این برنامه‌ها که بر روی کامپیوتر نصب می‌شوند، اطلاعات را از طریق وب‌کم و میکروفون دریافت و منتقل می‌کنند. این نرم‌افزاها برخلاف دیگر برنامه‌ها مانند Skype for Business  و Google Hangouts  که برای کنفرانس‌هایی با تعداد محدود مناسب هستند، ظرفیت پشتیبانی از جلسه‌ها و کنفرانس‌های با تعداد زیاد را دارند.

نرم افزار ویدیو کنفرانس برای تلفن همراه

اگر قصد راه اندازی ویدئو کنفرانس برای کسب و کار خود را دارید اما جزو آن دسته از افراد همیشه در سفر هستید و برای شرکت در کنفرانس‌ها و جلسات کاری خود زمان کافی ندارید، استفاده از اپلیکیشن‌های ویدئو کنفرانس تلفن همراه بهترین گزینه است. برای استفاده از این برنامه‌ها فقط کافی است به اینترنت با سرعت قابل قبول دسترسی داشته باشید.

کلام آخر

با گسترش اینترنت بسیاری از راه‌هار ارتباطی تغییر کردند. در این میان سیستم ویدئو کنفرانس یکی از بزرگترین تغییرات را در شیوه برگزاری کنفرانس‌ها و جلسات ایجاد کرده است. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با تجهیزاتی که برای راه اندازی ویدئو کنفرانس مهم است، آشنا کنیم تا در زمان خرید با مشکل مواجه نشوید. شما نیز اگر جلساتی را با استفاده از این سیستم کنفرانسی برگزار کرده‌اید، تجربه خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.


نظرات کاربران
ارسال نظر
سایر مقالات
مزایای سیستم ویدئو کنفرانس چیست؟

مزایای سیستم ویدئو کنفرانس چیست؟

طولانی بودن مسافت برگزاری جلسات برون شهری یکی از بزرگترین مشکلات برای کارمندان است. سیستم‌های ویدیو کنفرانس از جدیدترین ابزارها برای حل کردن این مشکل هستند.
معرفی انواع تجهیزات شبکه

معرفی انواع تجهیزات شبکه

با مدرن شدن دنیا و پیشرفت تکنولوژی راه‌های ارتباطی و انتقال داده‌ها، ابزارهای سنتی جای خود را به شیوه‌های مدرن مانند انواع تجهیزات شبکه داده‌اند.
ویپ چیست و چه کاربردی دارد؟

ویپ چیست و چه کاربردی دارد؟

با پاسخ به این سوال که ویپ چیست و چه کاربردی دارد، می‌توان با ویژگی‌های این دستگاه بیشتر آشنا شد و از آن برای تسریع کارها استفاده کرد.
نکاتی برای خرید سیستم کنفرانس صوتی تصویری

نکاتی برای خرید سیستم کنفرانس صوتی تصویری

استفاده از سیستم کنفرانس صوتی تصویری یکی از بهترین روش‌ها برای برگزاری جلسات حضوری یا غیر حضوری است و پیام به صورت واضح به مخاطب انتقال داده می‌شود.
سوییچ‌ های سیسکو به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

سوییچ‌ های سیسکو به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

سوییچ های سیسکو یکی از بهترین ابزارهای تجهیزات شبکه هستند و با توجه به ویژگی‌ها و کاربردهای مختلفی که دارند به چند دسته متفاوت تبدیل می‌شوند.
تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی ویدئو کنفرانس

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی ویدئو کنفرانس

یکی از مهمترین موارد قبل از راه اندازی ویدئو کنفرانس آگاهی داشتن نسبت به تجهیزات لازم آن است که در نتیجه باعث انتخاب صحیح این ابزارها می‌شود.