با ما تماس بگیرید: 03136670004

وبکس روم سیسکو Kit Plus Precision 60

در این مقاله به بررسی تمامی ویژگی های وبکس روم سیسکو که از محصولات جدید و کاربردی این کمپانی است، به صورت کامل خواهیم پرداخت.
وبکس روم سیسکو Kit Plus Precision 60

وبکس روم سیسکو Kit Plus Precision 60 یک پکیج یکپارچه است که با طراحی قدرتمند خود و ادغام شدن با یک صفحه نمایش فضای کار هوشمند و بسیار پرکاربردی را برای شما ایجاد خواهد کرد. این پکیج ترکیبی از عملکرد قوی مدل Cisco Webex Room Kit Plus codec و انعطاف پذیری جذاب Cisco Precision 60 Camera را برای به دست آوردن حداکثر انعطاف لازم برای موقعیت‌هایی که به قرارگیری دوربین در نزدیکی به اشیا و زوم زیاد و همچنین تصویربرداری به صورت عریض نیازمند هستند را به ارمغان می‌آورد.

webx cisco
نمای کلی پکیج وبکس روم سیسکو

تمامی کاربران سیسکو می‌توانند با پکیج یکپارچه وبکس روم کیت پلاس P60 تجربه‌ای بی نظیر از یک ارتباط صوتی و تصویری به دست آورند. همچنین باید اضافه کرد که در این پکیج قابلیت زوم pan-tilt برای اتاق‌‌ها نیز فراهم شده است. دوربین Precision 60  نه تنها تصویر برداری را با کیفیت 10x و قدرت زوم 20x انجام می دهد، بلکه از سطح بالایی از انعطاف پذیری نیز برخوردار است.
دوربین Precision 60 با شرایط مختلف سازگار بوده و از همین جهت یکی از بهترین گزینه‌ها برای اتاق‌های جلسات بزرگ محسوب می‌شود. این مدل دوربین با توجه به امکاناتی که دارد، در هر شرایطی امکان فیلم برداری را فراهم می‌آورد.
روم کیت پلاس سیسکو پکیج یکپارچه بوده که از قالبیت‌های کاربردی برخوردار بوده و به گونه‌ای طراحی شده است که در هر مکانی می‌توان به راحتی از آن استفاده کرد.

ویژگی‌ها و قابلیت‌های وبکس روم سیسکو

معرفی و مقایسه انواع روتر

در این مقاله به معرفی و مقایسه انواع روتر و کاربردهایی که این محصول پرکاربرد در سازمان های مختلف دارد، خواهیم پرداخت.
معرفی و مقایسه انواع روتر

دنیای شبکه، دنیای پر پیچ و خم و بسیار گسترده‌ای است که روز به روز با توجه به تغییر سبک زندگی بر اهمیت آن افزوده می‌شود. اجزا و تجهیزات مختلفی باعث به وجود آمدن دنیای شبکه شده‌اند که وجود هریک از آن‌ها برای ادامه این دنیا ضروری است. یکی از این اجزا روتر است که با توجه به اهمیتی که در شبکه دارد، در انواع مدل‌ها تهیه شده تا تمامی کاربران بتوانند با توجه به نیاز و نوع کاربری خود از آن استفاده کنند. در ادامه به بررسی انواع روتر و فواید استفاده از روتر خواهیم پرداخت.

روتر چیست؟ 

روتر از تجهیزات شبکه است که برای انتقال بسته های داده بین شبکه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. داده هایی که از طریق اینترنت ارسال می‌شوند به صورت بسته هستند و روترها عملکرد هدایت ترافیک این داده‌ها را به شبکه‌های مختلف رایانه برعهده دارد. زمانی از روتر استفاده می‌شود که حداقل دو شبکه وجود داشته باشد.  روترها در دروازه‌هایی که شبکه‌ها به هم متصل می‌شوند، قرار می‌گیرند. به طور کلی روترها در مدل‌های سیمی، بی‌سیم، مسیریاب اصلی، غیرمتمرکز و مجازی در دسترس است.

انواع روتر و ویژگی‌های آن‌ها

روتر بی سیم (Wireless)

روتر بی سیم در ایستگاه‌های راه‌آهن، ادارات و شبکه‌های خانگی وجود دارد و یک سیگنال بی سیم ایجاد می‌کند. این مدل از روتر نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای افراد شناخته شده‌تر است.

روتر مسیریاب اصلی(Core)

روتر مسیریاب اصلی Core به عنوان ستون فقرات یا هسته اینترنت است. این مدل از روتر سریع‌ترین و قدرتمندترین نوعی هستند که در مراکز اینترنت و ارسال اطلاعات در امتداد فیبر اصلی یا فیبر نوری قرار داده می‌شوند. روتر مسیریاب اصلی در یک شبکه کامپیوتری است که داده‌ها را در یک شبکه مسیریابی می‌کند ولی بین شبکه‌ها قرار ندارد.

روتر غیر متمرکز (Edg)

روتر غیر متمرکز می‌تواند به روترهای اصلی متصل شود. این روتر در دو مدل سیمی و بدون سیم وجود دارد و بسته‌های داده را بین یک یا چند شبکه توزیع می‌کند ولی درون شبکه داده‌ها را توزیع نمی‌کند.

روتر سیمی (Wired)

نام این روتر به صورت کلی تمامی ویژگی‌های آن را شرح می‌دهد. اگر به کامپیوترهای داخل دانشگاه یا بانک نگاهی بیندازید، خواهید دید که با استفاده از کابل اترنت به اینترنت متصل شده است و برای اتصال از یک روتر سیمی بهره ‌گرفته‌اند. این مدل روتر از قدرت و کیفیت خوبی برخوردار بوده و در سازمان‌ها کاربرد دارد.

روتر مجازی (Virtual)

از روتر مجازی برای شبکه رایانه پیش فرض استفاده می‌شود. این پروتکل مطابق با پروتکل افزونگی روتر مجازی VRRP عمل می‌کند و زمانی که روتر اصلی غیرفعال شود، این روتر فعال خواهد شد.

مزیت‌های روتر چیست؟

استفاده از انواع روترها برای سازمان‌ها مزیت‌های بسیاری را به همراه دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • با توجه به ویژگی‌هایی که انواع روترها دارند، استفاده از آن‌ها باعث کاهش ترافیک شبکه خواهد شد.
  • روترها قادر به ارائه آدرس MAC هستند و می‌توانند در شبکه بهترین آدرس IP را انتخاب کنند.
  • انواع روتر به آسانی به صورت بی سیم و سیمی به شبکه متصل می‌شوند.
  • روتر از امنیت بالایی برخوردار است.
  • روترها اطلاعات را از دست نخواهند داد و آن‌ها را حفظ می‌کنند.
  • انواع روتر می‌تواند به انواع شبکه مانند Wi-Fi , WLAN متصل شود.
  • با توجه به وجود روترهای بی سیم امکان اتصال آن‌ها به کامپیوترها و لپ تاپ‌ها نیز فراهم است و دیگر جای نگرانی برای اتصال به اینترنت وجود ندارد.

اهمیت استفاده از ویدئو کنفرانس در روزهای قرنطینه

در این مقاله به بررسی اهمیت استفاده از ویدئو کنفرانس در روزهای قرنطینه و روند رو به رشد کاربرد این محصول در سراسر جهان پرداخته‌ایم.
اهمیت استفاده از ویدئو کنفرانس در روزهای قرنطینه

روزگاری که در این مدت در حال سپری کردن آن هستیم، اوقات بی‌سابقه‌ایی است که حتی تا دو نسل قبل‌تر از ما هم آن را تجربه نکرده‌اند. این روزها مردم سراسر جهان در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند، ویروسی که به دلیل انتقال سریع باعث تعطیل شدن بسیاری از کسب و کارها شده است. همچنین به دلیل اهمیت ایجاد فاصله اجتماعی برگزاری بسیاری از جلسات و کنفرانس‌ها حتی در سطح بین المللی لغو شده است که با وجود چنین شرایطی باید به فکر چاره‌ای بود تا بتوان هم از این زمان استفاده کنیم و هم کسب و کار خود را پویا نگهداریم.

برگزاری جلسات برای بسیاری از کسب و کارها، حتی کسب و کارهای نوپا و کوچک اهمیت بسیاری دارد، حال بهترین راه حلی که پیش رویمان‌ قرار دارد، استفاده از ویدئو کنفرانس است. استفاده از ویدئو کنفرانس در دوران قرنطینگی و رعایت فاصله اجتماعی این امکان را برای تمامی شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ و کوچک فراهم می‌آورد تا بتوانند به تنهایی و با استفاده از اینترنت جلسات خود را تشکیل دهند. حتی ویدئو کنفرانس‌های جدید این امکان را برای کاربر فراهم می‌آورند تا بتواند انواع مختلفی از فایل را با دیگران به اشتراک بگذارد.

روند رو به رشد استفاده از ویدئو کنفرانس

مطابق با تحقیقاتی که تیم بلوجینز انجام داده‌اند، مجموع دقایق جلسات ویدئو کنفرانس در کشور‌های مختلف قبل و بعد از شیوع ویروس کرونا حیرت آور است. این تیم برای به دست آوردن نتایج تحقیق قابل اعتماد دقایق جلسات از شش هفته گذشته را با آغاز دوران قرنطینه مقایسه کرده‌اند.
یافته‌های تحقیق تیم بلو جینز حاکی از آن است که استفاده از ویدئو کنفرانس در کشورهایی که به شدت از کرونا ویروس آسیب دیده‌اند، با رشد چشم‌گیری همراه بوده است. باید گفت این مسئله نه تنها در کشورهای درگیر با کرونا بلکه سایر کشورها یک رخداد جهانی است و تقریبا تمام کشورها با یک جهش در استفاده از ویدئو کنفرانس روبرو هستند. همچنین تیم بلو جینز تحقیقاتی کاربردی در ایالیت‌های مختلف آمریکا مورد بررسی قرار دادند و به نتایج مشترکی دست یافته‌اند.
در نمودار زیر میزان استفاده از ویدئو کنفرانس در قرنطینه در واشنگتن، کالیفرنیا و نیویورک را مشاهده خواهید کرد.

داده‌های منتشر شده حاکی از آن است که بسیاری از کارمندان شرکت‌های مختلف اقدام به دورکاری کرده‌اند و منزل وظایف سازمانی خود را انجام می‌دهند. با توجه به شیوع گسترده کرونا ویروس پیش بینی می‌شود که استفاده از دستگاه‌ها و سیستم‌هایی مانند ویدئو کنفرانس با رشد همراه باشد. 
تجهیزات ویدئو کنفرانس بهترین ابزاری هستند که امروزه تمامی سازمان‌ها به ویژه مدارس و دانشگاه‌ها می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. این ابزار راهکاری را ارائه می‌دهد تا بتوانیم با رعایت فاصله اجتماعی تمامی امور را به آسانی و در خانه انجام دهیم. نکته مهمی که در رابطه با ویدئو کنفرانس وجود دارد، آن است که کار با این سیستم آسان بوده و هر کس می‌توان به آسانی از آن استفاده کند.

پیشنهادهای تکفانت برای خرید یک ویدئو کنفرانس کاربردی

پیشنهاد ما برای تهیه ویدئو کنفرانس، دستگاه ویدئو کنفرانس GVC3200 گرند استریم،  ویدئو کنفرانس SX10 سیسکو و ویدئو کنفرانس SX20 سیسکو هستند. این مدل از سیستم‌های ویدئو کنفرانس از امکانات مناسبی جهت برگزاری جلسات برخوردار هستند و صدا و تصویر را با کیفیت بالایی انتقال می‌دهند. گروه تکفانت در روزهای قرنطینه خانگی نیز امکان خرید اینترنتی تمامی محصولات خود به ویژه ویدئو کنفرانس را فراهم آورده تا مدیران سازمان‌ها بتوانند به راحتی نسبت به خرید این محصول اقدام کنند.


نظرات کاربران
ارسال نظر
سایر مقالات
وبکس روم سیسکو Kit Plus Precision 60

وبکس روم سیسکو Kit Plus Precision 60

در این مقاله به بررسی تمامی ویژگی های وبکس روم سیسکو که از محصولات جدید و کاربردی این کمپانی است، به صورت کامل خواهیم پرداخت.
معرفی و مقایسه انواع روتر

معرفی و مقایسه انواع روتر

در این مقاله به معرفی و مقایسه انواع روتر و کاربردهایی که این محصول پرکاربرد در سازمان های مختلف دارد، خواهیم پرداخت.
اهمیت استفاده از ویدئو کنفرانس در روزهای قرنطینه

اهمیت استفاده از ویدئو کنفرانس در روزهای قرنطینه

در این مقاله به بررسی اهمیت استفاده از ویدئو کنفرانس در روزهای قرنطینه و روند رو به رشد کاربرد این محصول در سراسر جهان پرداخته‌ایم.