با ما تماس بگیرید: 03136670004

کاربردهای ویدئو کنفرانس در بیمارستان چیست؟

تکنولوژی و فناوری در همه شاخه‌ها از جمله پزشکی پیشرفت بسیاری کرده است. در این میان یکی از مهمترین این تکنولوژی‌ها استفاده از ویدئو کنفرانس در بیمارستان ها است.
کاربردهای ویدئو کنفرانس در بیمارستان چیست؟

دنیایی که امروز در آن زندگی می‌کنیم عصر تکنولوژی است و نیاز به ابزارهای پیشرفته‌ای دارد. از میان تمام کسب و کارهایی که با ورود تجهیزات مدرن تغییر کردند، می‌توان به پزشکی که از مهمترین آن‌ها است، اشاره کرد. روزانه افراد زیادی بنا به دلایل متفاوت در بیمارستان‌ها بستری یا در اتاق‌های عمل تحت جراحی قرار می‌گیرند به همین دلیل باید از ابزارهای بروز برای این حرفه استفاده شود. یکی از مهمترین ابزارها که با ورود به این صنعت تحولی عظیم را ایجاد کرد، سیستم‌های کنفرانس ویدئویی هستند. شما نیز به عنوان یکی از مدیران کسب و کارهای فعال در حوزه پزشکی اگر قصد استفاده از این سیستم را دارید، همراه ما باشید تا شما را با کاربرد ویدئو کنفرانس در بیمارستان ها آشنا کنیم.
جراحی کردن از راه دور مهمترین کاربرد ویدئو کنفرانس در بیمارستان
یکی از مهمترین مزایا استفاده از ویدئو کنفرانس در بیمارستان ها امکان جراحی بیمار از راه دور است. بسیاری از عمل‌ها و جراحی‌های مهم هستند که نیاز به حضور یک پزشک مجرب‌تر دارند اما به دلیل وجود فواصل زمانی و مکانی این امکان وجود ندارد. برای رفع این مشکل سیستم‌های کنفرانس ویدیویی به واسطه برقراری ارتباط با فاصله‌های زیاد بهترین گزینه هستند.

ضبط کردن وقایع در اتاق بیمار

یکی دیگر از کاربردهای قابل توجه ویدئو کنفرانس در بیمارستان، ضبط کردن تمام اتفاقات در اتاق بیمار است. بسیاری از پرستاران و بهیاران در زمان توضیح دادن علائم روزانه بیمار ممکن است مواردی را فراموش کنند اما این سیستم با ضبط تمامی وقایعی که در اتاق بیمار رخ می‌دهد، می‌تواند بهترین مرجع برای مشاوره پزشک و دادن نسخه باشد.

برگزاری دوره‌های آموزشی پزشکی از راه دور

کاربرد دیگر ویدئو کنفرانس در بیمارستان ها و دانشگاه‌های پزشکی برگزاری دوره‌های آموزشی برای دانشجویان و مشاوره برای بیماران است. با استفاده از این سیستم بسیاری از هزینه‌های رفت و آمد کاهش پیدا می‌کنند و تمامی دانشجویان پزشکی می‌توانند همه مراحل جراحی یک بیمار را همزمان و بدون مشکل ببینند.

برگزاری جلسات مشاوره‌ای با پزشکان همکار

تشخیص برخی از بیماری‌ها بسیار دشوار است و بسیاری از پزشکان نیاز به مشورت کردن با همکاران خود را دارند. از دیگر کاربردهای ویدئو کنفرانس در بیمارستان می‌توان به این موضوع اشاره کرد. با این روش پزشکان حتی اگر در شهرها یا کشورهای دیگر نیز ساکن باشند، می‌توانند با یکدیگر صحبت کنند و اطلاعات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

قرار دادن سیستم کنفرانس ویدیویی در ICU

یکی از مهمترین اتاق‌ها بعد از اتاق عمل در بیمارستان‌ها، اتاق ICU است. ممکن است در مدت زمانی که بیمار در اتاق بستری است، اتفاقات ناخوشایندی رخ دهد که نیاز به حضور پزشک باشد اما متاسفانه این مسئله در هر لحظه امکان پذیر نیست از همین جهت از ویدئو کنفرانس در بیمارستان ها استفاده می‌شود. پزشک معالج بیمار می‌تواند در هر لحظه با استفاده از این سیستم بر بیمار خود نظارت داشته باشد.

کلام آخر

وارد شدن تکنولوژی به زندگی بشر و پیشرفت هر لحظه آن تاثیرات بسیاری در برطرف شدن بسیاری از مشکلات و موانع داشته است. با استفاده از ویدئو کنفرانس در بیمارستان می‌توان از بروز بسیاری از اتفاقات جلوگیری کرد و نقش مهمتری در سلامت بیمار ایجاد کرد. شما نیز اگر تجربه استفاده از این سیستم را به عنوان پزشک، رئیس بیمارستان یا بیمار داشته‌اید با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

نکاتی برای انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس

انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس یکی از مهمترین موارد قبل از راه اندازی یک سیستم ویدئو کنفرانس است و به شرایط محیطی و عوامل متفاوتی بستگی دارد.
نکاتی برای انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس

سیستم‌های ویدیو کنفرانس یکی از جدیدترین ابزارها برای برگزاری جلسات، کنفرانس‌ها و سمینارها با فاصله مکانی و زمانی هستند به همین دلیل باید در هنگام انتخاب و خرید تجهیزات این سیستم‌ها دقت لازم را داشت. در میان تمامی تجهیزات ویدئو کنفرانس‌ها انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با نکاتی مهم درباره این نرم‌افزارها آشنا کنیم تا قبل از اقدام به خرید آشنایی کامل با آن‌ها داشته باشید و نرم‌افزار مناسب با ویژگی‌ها و نیاز‌های کسب و کار خود را انتخاب کنید.

معرفی نرم افزار ویدئو کنفرانس

تا چند سال گذشته اگر قصد برگزاری یک جلسه از راه دور را داشتید باید از سیستم‌های کنفرانس صوتی استفاده می‌کردید اما با پیشرفت فناوری سیستم های ویدئو کنفرانس جایگزین آن‌ها شدند. یکی از مهمترین ویژگی‌های استفاده از این سیستم پشتیبانی از افراد با تعداد زیاد است اما قبل از انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس نیز باید به چند نکته توجه داشته باشید.

نکات مهم قبل از انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس

انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس مانند هر ابزار و تجهیزات دیگری به بررسی و شناخت بسیاری نیاز دارد تا بتواند یک سیستم مناسب کار خود را انتخاب کرد. برای مثال ممکن است سیستم و نرم‌افزاری که یک شرکت کوچک نیاز دارد با نرم‌افزار ویدئویی یک شرکت بزرگتر تفاوت داشته باشد.

محاسبه و تعیین بودجه

مشخص کردن بودجه‌ای که قرار است برای خرید یک سیستم وب کنفرانس اختصاص دهید از مهمترین نکات برای انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس است. اگر شرکت شما یک شرکت کوچک است نیازی به تهیه کردن سیستم‌های قوی با هزینه‌های بالا نیست بلکه می‌توانید با کمترین هزینه سیستم مناسب خود را انتخاب کنید.

تعداد افراد حاضر در جلسه

مهمترین نکته دیگر قبل از انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس مشخص کردن تعداد افراد در اتاق جلسه و کنفرانس است. اگر قرار است از تعداد نفرات بالا در اتاق جلسات و کنفرانس استفاده شود بهتر است از نرم‌افزاری با کیفیت تصاویر و صدا مطلوب استفاده کنید تا در حین برقراری ارتباط با مشکلی مواجه نشوید.

کیفیت ارسال و دریافت تصاویر

مطلوب بودن کیفیت فیلم‌ها و تصاویر از دیگر نکات مهم در هنگام انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس است. برای مثال ممکن است برخی از سیستم‌های ویدیو کنفرانس به شما این امکان را بدهند که در یک زمان با هزار نفر ارتباط برقرار کنید اما کیفیت لازم را نداشته باشد در این صورت بهتر است گزینه‌ای را انتخاب کنید که از کیفیت فایل‌های ارسالی و دریافتی شما کم نکند.

راحتی در استفاده

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت برای انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس تجربه کاربری آن است از همین جهت باید از سیستمی استفاده کنید که برای برقراری ارتباط و متصل شدن مشکلی نداشته باشد و در نهایت یک کنفرانس مطلوب را برگزار کنید.

انواع جلسات

نوع جلسه‌ای که قرار است برگزار شود از دیگر نکات مهم در زمان خرید و انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس است. برای مثال برخی از کنفرانس ها که نیاز به مشارکت گروهی همه افراد دارند باید از سیستم‌های صوتی قوی برخوردار باشند نیاما اگر جلسه سخنرانی است و تنها شما صحبت می‌کنید و شرکت کنندگان تنها تصاویر را می‌بینند باید از سیستمی مناسب برای دریافت فایل‌ها استفاده کنید.

نرم افزارهای ویدئو کنفرانس برای تلفن‌های همراه

عدم دسترسی به اتاق جلسه و سیستم وب کنفرانس‌ها یکی دیگر از موانع برای برگزاری کنفرانس‌ها و سمینارها با فاصله زمانی و مکانی بوده است. صاحبان کسب و کارها می‌توانند با انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس مطابق با خواسته‌های خود این مشکل را برطرف کنند.

ضبط صدا و تصاویر جلسه

از دیگر نکات مهم برای انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس قابلیت ضبط تصاویر و صداها درطول جلسه است. بارها برای بسیاری از ما پیش آمده است که نیاز به بررسی دوباره کنفرانس داشته‌ایم اما به دلیل پشتیبانی نکردن سیستم نتوانسته‌ایم آن‌ها را نگه‌داری کنیم به همین دلیل بهتر است از سیستم‌هایی با این ویژگی استفاده کنید.

اشتراک گذاری صفحه نمایش

اگر در هنگام جلسه نیاز دارید تا همه افراد حاضر در جلسه اطلاعات شما را به صورت زنده دریافت کنند باید در زمان خرید و انتخاب نرم افزار ویدیو کنفرانس از سیستمی استفاده کنید که قابلیت به اشتراک گذاری بر روی صفحه نمایش را داشته باشد.

کلام آخر

شناسایی نیازها و خواسته های کاربر یکی از مهمترین عوامل قبل از انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس است چرا که با شناخت ویژگی‌های کسب و کار خود می‌توانید یک سیستم ویدئویی مناسب خود را انتخاب کنید. شما نیز اگر در هنگام خرید با موارد دیگر برخورد کرده‌اید با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

نکات مهم برای خرید سانترال تحت شبکه

تلفن‌های ویپ یکی از کاربردی‌ترین ابزارها برای بسیاری از کسب و کارها هستند اما قبل از خرید سانترال تحت شبکه نیاز به رعایت نکات بسیار مهمی است.
نکات مهم برای خرید سانترال تحت شبکه

یکی از جدیدترین ابزارهای استفاده شده در سیستم‌های ارتباطی سانترال‌های تحت شبکه هستند که امکانات متعددی مانند سرویس‌های مخابرات را در اختیار کاربران خود می‌گذارند. این سیستم نسبت به سیستم‌های سنتی مزیت‌های بهتری دارد، به همین دلیل است که صاحبان کسب و کارها تمایل به استفاده از این نوع سانترال‌ها دارند. هر سانترال با توجه به کاربردی که کاربر از آن می‌خواهد دارای ویژگی‌های متفاوتی است و نیاز است در زمان انتخاب و خرید سانترال های تحت شبکه به این موارد توجه کرد و سیستمی مطابق با نیازهای خود در را تهیه کرد. شما نیز اگر قصد خرید Voip با این سیستم را دارید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

مزایا استفاده از سانترال تحت شبکه چیست؟

یکی از مهمترین مزایای خرید سانترال تحت شبکه امکان برقراری تماس بین چند شعبه و شخص بدون پرداخت هزینه است. همچنین داشتن اپراتور گویا و پشتیبانی یک اپراتور از دیگر خطوط شهری از دیگر مزیت‌های این سیستم برای سازمان‌هایی با شعبه‌های متعدد است.

در هنگام خرید سانترال تحت شبکه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در زمان خرید سانترال تحت شبکه همانند دیگر تجهیزات نتورک باید به ویژگی‌های مهمی درباره نوع کاربرد و مشخصات آن‌ها توجه کرد. بسیاری از امکانات IP PBX به صورت کلی مهم است اما برخی از آن‌ها نیز باید با توجه به نیاز کاربر انتخاب شوند. در ادامه با برخی از این موارد بیشتر آشنا می‌شوید.

برقراری تماس همزمان

بسیاری از مراکز تلفن تنها قادر به پشتیبانی از ۳۰ یا ۵۰ شماره داخلی هستند که این مسئله اصلا برای بعضی از کسب و کارها کافی نیست بلکه باید تعداد تماس‌هایی که به صورت همزمان گرفته می‌شود، نیز مشخص شود. به همین دلیل باید در هنگام خرید سانترال تحت شبکه به ویژگی CONCURRENT CALL یا تماس همزمان بسیار توجه کنید.

کدک های پشتیبانی شده

کدک های صوتی از دیگر نکات مهم برای خرید سانترال تحت شبکه هستند. این کدک‌ها باعث کوتاه شدن صوت و کم شدن پهنای باند در هنگام برقراری تماس می‌شوند و در نتیجه پیام در مدت زمان کمتری منتقل می‌شود.

پردازشگر با قدرت بالا و کیفیت صدا مطلوب

مطلوب و با کیفیت بودن صدا و پردازنده از دیگر موارد برای خرید سانترال تحت شبکه هستند. برقراری تماس‌های بین المللی یکی از کاربردهای تلفن‌های تحت شبکه است و به همین دلیل باید بتوانند پیام را با بهترین کیفیت منتقل کنند و بهترین گزینه برای این کار استفاده از دستگاه‌هایی با این سیستم است.

ارائه سرویس های جانبی

اگر قصد دارید ابزارهای ارتباطی کسب و کار خود را یکپارچه کنید، بهتر است در زمان خرید سانترال تحت شبکه از سیستمی که امکان پشتیبانی از نرم افزارهای فکس یا نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) را ارائه می‌کند، استفاده کنید.

تعداد خطوط شهری و داخلی ها

تعداد خط‌های شهری و داخلی که در یک شرکت یا سازمان استفاده می‌شود از دیگر موارد حائز اهمیت خرید سانترال تحت شبکه هستند. یکی از راه‌های افزایش این خطوط بالا بردن تعداد ترانک و گیتوی این تلفن‌ها است اما این کار می‌تواند بر روی کیفیت تماس‌ها تاثیر گذار باشد و آن را کاهش دهد. از همین رو بهتر است از سیستم سانترال که به خط‌های داخلی و شهری با تعداد بالا دسترسی دارند، استفاده کنید.

کلام آخر

در هنگام خرید سانترال شبکه و دیگر تجهیزات راه‌اندازی یک نتورک موارد بسیاری هستند که باید به آن‌ها توجه کرد و دستگاه‌ها را براساس کاربردهایی که دارند انتخاب کرد. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با تعدادی از این نکات آشنا کنیم تا در زمان خرید دچار مشکل نشوید. شما نیز اگر تجربه استفاده از سیستم سانترال تحت شبکه را دارید با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

اهمیت استفاده از سیستم کنفرانس صوتی بی سیم

سیستم کنفرانس صوتی بی سیم یکی از بهترین تجهیزات کنفرانس‌های صوتی و تصویری است که باعث افزایش یافتن کیفیت برگزاری همایش‌ها و جلسات می‌شود.
اهمیت استفاده از سیستم کنفرانس صوتی بی سیم

یکی از مهمترین نکاتی که باید در هنگام تجهیز کردن یک سازمان یا شرکت برای کنفرانس های صوتی و تصویری در نظر گرفت، تجهیزات مورد استفاده شده آن‌ها است. واضح بودن صدا در هنگام انتقال یکی از مهمترین موارد در برگزاری جلسات و همایش‌ها است به همین دلیل باید از امکاناتی استفاده شود که باعث بالا رفتن کیفیت و مطلوب بودن صوت شوند. در میان تمام این تجهیزات سیستم کنفرانس صوتی بی سیم یکی از بهترین گزینه‌ها برای یک اتاق جلسه است. شما نیز اگر قصد راه‌اندازی یک اتاق کنفرانس را دارید اما برای انتخاب امکانات صوتی آن دچار تردید هستید، همراه ما باشید تا در ادامه این مقاله بیشتر با ابزارهای برگزاری و اهمیت استفاده از سیستم‌های صوتی وایرلس آشنا شوید.

سیستم کنفرانس صوتی بی سیم چیست؟

سیستم‌های صوتی کنفرانس به دو گروه صوتی با سیم یا بی سیم تقسیم می‌شوند. استفاده از سیستم کنفرانس صوتی بی سیم یک انقلاب بزرگ در صنعت ارتباطات را به وجود آورد. همانطور که از نام این سیستم مشخص است هیچ گونه اتصالات کابلی به آن متصل نیست. اندازه اتاق، آکوستیک اتاق، نوع جلسه و کنفرانس و … از جمله عواملی هستند که در انتخاب این نوع سیستم به مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کند.

تفاوت سیستم وایرلس با سیستم صوتی با سیم

سیستم کنفرانس صوتی بی سیم قیمت بیشتری نسبت به سیستم‌های باسیم دارند اما میزان عملکرد سیستم‌های وایرلس و امنیت آن از تجهیزات با سیم به مراتب کمتر است. مهمترین ویژگی که سبب متمایز شدن تجهیزات بی‌سیم نسبت به سایر ابزارها شده است را می‌توان در یک کلمه معنا کرد، انعطاف پذیری.

مزایای استفاده از کنفرانس صوتی وایرلس

انعطافپذیری در محل قرار گرفتن

یکی از بزرگترین مواردی که باعث عدم استفاده از تجهیزات کنفرانسی با سیم می‌شود، کابل‌های آن‌ها است. این کابل‌ها در هم گره می‌خورند و در نتیجه ممکن است باعث ایجاد خطر شود اما سیستم کنفرانس صوتی بی سیم را می‌توان در هر قسمت از اتاق بدون هیچ مشکلی قرار داد.

راه اندازی سریع 

از دیگر مزیت‌های استفاده از سیستم کنفرانس صوتی بی سیم می‌توان به راحتی در راه اندازی آن‌ها اشاره کرد. این تجهیزات برای پیکربندی شدن نیاز به متخصص ندارند و کاربران می‌توانند به تنهایی آن‌ها را برای جلسات و همایش‌ها آماده کرد.

انعطاف‌پذیری در چیدمان اتاق جلسات

انعطف‌پذیری و راحتی در چیدمان اتاق‌های جلسه و کنفرانس از دیگر مزایای استفاده از سیستم کنفرانس صوتی بی سیم است. این سیستم‌ها به دلیل نداشتن کابل می‌توانند به راحتی در هر قسمتی قرار بگیرند و می‌توان صندلی‌ها و مبلمان‌ها را بدون هیچ مانعی در قسمت دلخواه قرار داد.

راحتی در استفاده

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که سبب استفاده از سیستم کنفرانس صوتی بی سیم در همایش‌ها و جلسات می‌شود، راحتی استفاده در هنگام سخنرانی است. مجری یا هر فرد دیگری می‌توانند سیستم‌های وایرلس را در هنگام حرکت با خود حمل کنند.

گسترش دادن تعداد دستگاه‌ها

نکته مهم دیگر برای استفاده از سیستم کنفرانس صوتی بی سیم، توانایی در گسترش دادن تعداد دستگاه‌ها است. به طور مثال اگر اتاق شما در حال حاضر ظرفیت ۱۰ میکروفون وایرلس را دارد در صورتی که فضای شما بزرگتر شد می‌توانید تعداد میکروفون‌های خود را نیز افزایش دهید.

کلام آخر

مزیت‌های استفاده از یک سیستم کنفرانس صوتی بی سیم آنقدر متنوع و کارآمد است که می‌توان معایب آن را نادیده گرفت. در این مقاله تلاش کردیم شما را با میکروفون های وایرلس و سیستم صوتی با سیم و تفاوت‌های آن‌ها آشنا کنیم تا با توجه به نیاز کسب و کار خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. شما نیز اگر تاکنون از سیتم‌های بی‌سیم صوتی برای شرکت یا سازمان خود استفاده کرده‌اید، تجربه خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک

کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک نیز همچون شرکت های بزرگ بسیار متنوع بوده و همین امر سبب اهمیت این محصول شده است.
کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک

یکی از بزرگترین تصورات غلط مردم درباره Voip این است که، این سیستم تنها برای کسب و کارهای بزرگ مناسب است و مدیران کسب و کارهای کوچک نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. ویپ به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا با یک خط معمولی تلفن و با کمک اینترنت تماس‌ها را دریافت و صداها را از طریق کدک‌ها به بسته‌های دیجیتالی تبدیل و ارسال کنند. اما استفاده از ویپ در شرکت های کوچک چه مزایایی دارد؟ آیا این کسب و کارها نیز می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند؟ در ادامه همراه ما باشید تا با این ابزار و مزیت‌های آن آشنا شوید.

۱) بالا بودن کیفیت تماس از بهترین کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک

یکی از مهمترین مزیت‌های ویپ در شرکت های کوچک بهبود کیفیت صدا در هنگام برقراری تماس است. با کمک Voip بسیاری از کسب و کارها می‌توانند حتی با کمک خطوط تلفن سنتی خود و با استفاده از اینترنت از تلفن‌های تحت شبکه استفاده کنند.

۲) استفاده چند منظوره از ویپ

از دیگر کاربردهای مهم ویپ در شرکت های کوچک می‌توان به استفاده چند منظوره از این دستگاه‌ها اشاره کرد. با کمک Voip می توان تماس‌های صوتی، ویدئو کنفرانس، ارسال و دریافت فکس، ایمیل صوتی و دیگر کارهایی که نیاز به ابزارهای مجزا و پر هزینه دارند را با کمترین هزینه انجام داد.

۳) امنیت

امنیت برقرای تماس یکی از مهمترین کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک و بزرگ است. این سیستم‌ها برخلاف خطوط تلفن سنتی به صورت کاملا استاندارد رمز‌گذاری شده‌اند و نمی‌توان به راحتی از داده‌های آن‌ها استفاده کرد.

۴) قابلیت انتقال تماس‌ها

از دیگر مزیت‌های ویپ در شرکت های کوچک می‌توان به برقراری تماس‌ها در هر نقطه‌ای از دنیا اشاره کرد که تنها نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. همچنین با کمک Voip می‌توان ساعت‌های برقراری تماس را برنامه‌ریزی کرد یا تماس را به صورت مستقیم به دیگر اعضای شرکت منتقل کرد.

۵) پاسخگویی خودکار

از دیگر ویژگی‌هایی که برای ویپ در شرکت های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد، پاسخگویی خودکار بعد از پایان ساعت اداری است. با کمک این سیستم حتی در روزهای تعطیل هیچ تماسی بدون پاسخ نمی‌ماند.

۶) ضبط تمامی مکالمات

دیگر مزیت استفاده از ویپ در شرکت های کوچک، ضبط مکالمات مشتریان و کارمندان است. این سیستم به مشتری و مدیر هر بخش کمک می‌کند تا تماس‌های مهم را از دست ندهند و در صورت نیاز به بررسی مسئله‌ای بتوان از آن‌ها مجددا استفاده کرد.

۷) افزایش یافتن میزان بهره‌وری در کار

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در هنگام برقرای تماس با استفاده از خطوط سنتی رخ می‌دهد، برقراری تماس تلفنی همزمان دو نفر است که در نتیجه باعث کاهش یافتن عملکرد در هر دو نفر می‌شود اما استفاده از تلفن های ویپ بسیار آسان‌تر است چرا که می‌توان تماس‌ها را از قبل برنامه ریزی و به دیگر تلفن‌ها منتقل کرد. با کمک این مزیت ویپ در شرکت های کوچک بهره‌وری کارمندان نیز افزایش پیدا می‌کنند و به رشد بهتری می‌رسد.

۸) کاهش هزینه‌های شرکت

همانطور که می‌دانید کسب و کارهای کوچک در ابتدا سود چندانی ندارند به همین دلیل ممکن است با بالا رفتن هزینه‌ها از ادامه دادن پشیمان شوند اما با کمک ویپ در شرکت های کوچک این مشکل تا حدودی برطرف شده است. تماس‌های بین المللی با تلفن‌ها آنالوگ هزینه‌های بسیاری داشت اما Voip توانسته با برقرای تماس با کمک اینترنت این هزینه‌ها را کاهش دهد. همچنین با کمک این سیستم می‌توان کنفرانس ویدئویی با مشتریان خارج از کشور برقرار کرد در نتیجه هزینه سفرهای خارجی نیز کم می‌شود.

کلام آخر

استفاده از ویپ در شرکت های کوچک تاثیر بسیار زیادی در رشد و پیشرفت این کسب و کارها داشته است و توانسته برخی از مشکلات آن‌ها را رفع کند. شما چه کاربردهای دیگری از این سیستم‌ها برای کسب و کارهای کوچک می‌شناسید؟ با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

انواع ویدئو کنفرانس کدامند؟

هر یک از انواع ویدئو کنفرانس ها با توجه به ویژگی‌ها و کاربردهایی که دارند برای کسب و کارهای متفاوت انتخاب می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.
انواع ویدئو کنفرانس کدامند؟

امروزه سیستم‌های ویدئو کنفرانس به یکی از بهترین ابزارها برای برگزاری سمینارها، جلسات و کنفرانس‌هایی با مسافت طولانی هستند. این سیستم‌ها با توجه به محیط و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری که دارند به انواع متفاوتی تقسیم می‌شوند، شناخت کافی مدیران از نیازهای کسب و کار خود و انواع ویدئو کنفرانس ها برای یک وب کنفرانس این امکان را به آن‌ها می‌دهد تا گزینه مناسب خود را انتخاب کنند. شما نیز اگر به عنوان یک مدیر یا برگزار کننده دوره‌های آموزشی به دنبال انتخاب یک سیستم مطابق با خواسته‌های خود هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

معرفی انواع ویدئو کنفرانس

انواع ویدئو کنفرانس ها با توجه به دو ویژگی نقاط پایان و Back end ها تقسیم می‌شوند و مدیران باید با توجه به ویژگی‌های شغل خود یک سیستم کنفرانس ویدئویی را انتخاب و راه‌اندازی کنند. برای انتخاب صحیح قبل از هرچیز باید تفاوت میان سیتم‌های بک-اند و نقاط پایانی را دانست.

تعریف ویدئو کنفرانس‌ها با نقاط پایان و انواع آن‌ها

یکی از مهمترین انواع ویدئو کنفرانس ها، سیستم‌های ویدیو کنفرانس با خدمات نقاط پایان هستند که باعث بهبود تجربه کاربری می‌شوند.

اپلیکیشن‌های ویدئویی برای تلفن همراه

برگزاری جلسات خارج از محیط کار تا چند سال گذشته کار بسیار دشواری بود اما با ورود تلفن‌های همراه هوشمند تغییر بزرگی در انواع ویدئو کنفرانس ها ایجاد شد. امروزه با استفاده از اپلیکیشن‌های ویدئویی می‌توان در هر مکانی ارتباط تصویری برقرار کرد.

ویدئو کنفرانس برای پلتفرم ویندوز

یکی دیگر از مهمترین انواع ویدئو کنفرانس ها با سرویس نقطه پایانی، سیستم‌های طراحی شده برای پلتفرم ویندوز و دسکتاپ هستند. این سیستم‌ها با استفاده از نرم افزار و مرورگر می‌توانند ارتباط تصویری را برقرار کند. اگر دستگاه فاقد دوربین یا وب کم بود می‌توان یک دوربین خارجی به آن‌ها اضافه کرد.

ویدیو کنفرانس اجرایی

از دیگر انواع ویدئو کنفرانس های نقطه پایانی می‌توان به وب کنفرانس اجرایی اشاره کرد. این سیستم وظیفه بهبود عملکرد وب کنفرانس‌های دسکتاپ را بر عهده دارد.

سیستم‌های وب کنفرانس برای اتاق‌ها

سیستم‌های ویدیویی از دیگر انواع ویدئو کنفرانس ها هستند که بر اساس ویژگی‌های اتاق جلسه انتخاب می‌شوند و به طبع هزینه‌های متفاوتی دارند. پشتیبانی سیستم از کامپیوتر، تلفن همراه یا لپ تاپ، میکروفون، کیفیت دوربین‌ها تعداد صفحه نمایش‌های اتاق و … از مهم‌ترین ویژگی‌های این سیستم‌ها هستند.

ویدیو کنفرانس Telepresence

یکی از متفاوت‌ترین انواع ویدئو کنفرانس ها نوع دورحضوری یا telepresence است. با استفاده از این سیستم می‌توانید محیط کاملا یکسان مانند اتاق جلسه یا کنفرانس را برای سایر افراد فراهم کرد. 

کنترل کردن سخت افزارها

سرورهایی که روی میزهای جلسات قرار دارند ( MCU ) یا واحد کنترل چند کاره سخت افزارها هستند و باعث متصل کردن نقاط پایانی ویدیو کنفرانس می‌شوند.

تعریف ویدئو کنفرانس با خدمات بک-اند و انواع آن‌ها

ویدئو کنفرانس یا بک-اند به سیستمی گفته می‌شود که بین مدیریت کردن تجهیزات مرکزی و نقاط پایانی ارتباط برقرار می‌‌کند.

سیستم وب کنفرانس با استفاده از نرم‌افزارهای MCUs

از دیگر انواع ویدئو کنفرانس با بهره‌گیری از خدمات بک-اندها می‌توان به روترها یا نرم‌افزاهای ویدئویی MCU اشاره کرد. از این سیستم وب کنفرانس بیشتر برای محیط‌هایی که تمام استانداردها را رعایت می‌کنند، استفاده می‌شود و عملکردی شبیه به سخت‌افزارهای MCU دارند.

سیستم ویدئو کنفرانس با اتاق‌های مجازی

یکی دیگر از انواع ویدئو کنفرانس ها اتاق‌های مجازی یا ابری (VMRs) هستند. با استفاده از این سیستم می‌توان در هر زمان به اتاق‌های جلسه متصل شد.

ویدیو کنفرانس مدیریتی

خدمات مدیریتی از دیگر انواع ویدئو کنفرانس ها هستند که امکان به اشتراک گذاشتن بسیاری از داده‌ها، کنترل کردن نسخه‌های نرم‌افزاری و … را به کاربر خود می‌دهند. مهمترین نکته قبل از استفاده از این سیستم‌ها بررسی امنیت و محدودیت‌های آن است.

استفاده از وب کنفرانس‌هایی با خدمات بک-اند اضافه

از دیگر انواع ویدئو کنفرانس ها می‌توان به سیستمی که قابلیت اضافه کردن بک-اند را دارد، اشاره کرد. این ویژگی باعث ایجاد امنیت، ادغام شدن سیستم‌های دسکتاپ، تلفن‌های همراه و اتاق‌ها، ایجاد همکاری با پلتفرم‌های تازه و legacy می‌شود.

کلام آخر

یکی از مهمترین موارد قبل از خرید سیستم ویدئو کنفرانس و تجهیزات آن، پیدا کردن شناخت از انواع ویدئو کنفرانس ها و قابلیت‌های هر کدام است. این کار به مدیران کمک می‌کند تا سیستم مناسب را براساس نیازهای خود انتخاب کنند. شما نیز اگر تجربه استفاده از سیستم‌های ویدئویی را داشته‌اید با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

کاربردهای تلفن ویپ در دانشگاه ها

تلفن های ویپ در دانشگاه ها و مراکز آموزشی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا استفاده از آن‌ها سهولت و سرعت در برقرار تماس را به همراه دارد.
کاربردهای تلفن ویپ در دانشگاه ها

صحبت کردن و برقراری ارتباط یکی از مهمترین نیازهای بشریت در طول تاریخ بوده است به همین دلیل مکان‌ها و ابزارهای ویژه‌ای برای رفع این نیاز تولید شده‌اند. دانشگاه از جمله مکان‌هایی است که می‌توان بدون نگرانی به بحث و انتقال تجربیات بین دانشجویان و استادان پرداخت اما این سخنرانی‌ها و جلسات نیز نیاز به بسترهای قابل اعتماد و مناسب دارند. یکی از قابل اعتمادترین بسترها برای مراکز آموزشی مخصوصا دانشگاه‌ها تلفن های تحت شبکه یا Voip است. شما نیز اگر قصد استفاده از این تجهیزات را برای مراکز آموزشی خود دارید همراه ما باشید تا با کاربردهای ویپ در دانشگاه ها بیشتر آشنا شوید و بهترین گزینه را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

چگونه استفاده از ویپ در دانشگاه ها می‌تواند باعث بهبود تجربه تدریس و یادگیری شود؟

به کمک ویپ در دانشگاه ها می‌توان فرایندهای آموزشی و یادگیری را تقویت کرد. از دیگر ویژگی‌های VoIP در این مراکز بهبود تعامل و ترغیب همکاری بین استاد و دانشجو است. در ادامه به بررسی چند روش برای بالا بردن فرصت‌های یادگیری به کمک ویپ اشاره می‌کنیم.

برقراری ارتباط بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های زمانی و مکانی

از مهمترین موارد استفاده‌ از تلفن ویپ در دانشگاه ها امکان برقراری ارتباط و تعامل دانشجویان و استادان با مجامع علمی خارج از کشور بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های مکانی و زمانی است.

دریافت و اشتراک گذاری آسان داده‌ها

ایجاد بستری آسان برای دانشجویان و اساتید مستقر در شهرها و کشورهای دیگر برای دریافت و انتقال اطلاعاتی مانند متن، تصاویر، عکس، صدا و … از دیگر کاربردهای تلفن ویپ در دانشگاه ها برای افزایش مهارت‌های دانشجویان و پرورش خلاقیت است.

برگزاری کلاس‌ها از راه دور و گسترش تجربه یادگیری

از دیگر کاربردهای ویپ در دانشگاه ها می‌توان به برگزاری کلاس‌ها از راه دور را نام برد. با کمک VoIP و سیستم کنفرانس ویدئویی دانشجویان می‌توانند با اساتید مستقر در خارج از کشور یا حتی شهرهای دیگر ارتباط برقرار کرد و در نتیجه از آخرین دانش روز بهره‌مند شوند.

دسترسی نامحدود دانشجویان و اساتید به اطلاعات

دیگر کاربرد تلفن ویپ در دانشگاه ها عدم دسترسی محدود به اطلاعات است. دانشجویان و اساتید می‌توانند از طریق تلفن‌های همراه خود با کمک تلفن های تحت شبکه و به صورت آنلاین به جدیدترین اطلاعات و منابعی مانند کتاب‌های الکترونیکی دسترسی داشته باشند.

مهمترین ویژگی‌های استفاده از VoIP برای مدیران و اساتید دانشگاه

به کمک تلفن ویپ در دانشگاه ها رئیس و اساتید دانشگاه می‌توانند نظارت بهتری بر فعالیت‌های دانشجویان داشته باشند. همچنین استفاده از این تجهیزات باعث کاهش هزینه‌های مدیریتی می‌شود.
از دیگر مزیت‌های ویپ در دانشگاه ها برای اساتید می‌توان به عدم برگزاری کلاس‌های فیزیکی اشاره کرد. مدیران و اساتید می‌توانند با کمک ابزارهایی مانند VoIP و لپ تاپ یا تلفن‌های هوشمند و نرم‌افزارهای تماس تصویری کلاس‌های مجازی را برای دانشجویان موسسه خود آماده کنند.
ضبط تماس و نظارت بر کلاس از دیگر ویژگی‌های ویپ در دانشگاه برای اساتید و مسئولین است. با کمک این تجهیزات و برای بهبود کیفیت آموزش تمام ساعات کلاس ضبط می‌شود و در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و از این طریق می‌توانند آرشیوی کامل از کل ساعات آموزشی را در اختیار داشته باشند.
بهبود سیستم مدیریتی در دانشگاه‌ها از دیگر مزایای ویپ در دانشگاه ها است. مدیر هر بخش می‌تواند به کمک این تجهیزات عملکرد دانشجویان و اساتید را بررسی کند و همچنین به بسیاری از گزارش‌های آن‌ها نیز دسترسی داشته باشد.

افزایش امنیت و کاهش هزینه‌ها در دانشگاه به کمک تجهیزات ویپ

یکی از مهمترین دلایل استفاده از ویپ در دانشگاه ها امنیت بالای این تجهیزات است. با کمک این تجهیزات می‌توان پیام‌های اضطراری را به سرعت بین دانشجویان و اساتید منتقل کرد. همچنین به کمک VoIP می‌توان پیام‌هایی را ضبط و در صورت نیاز آن‌ها را از بلندگوهای ساختمان پخش کرد. از دیگر مزایای ویپ‌ها می‌توان به کاهش هزینه‌ها اشاره کرد. تماس‌های یک مرکز آموزشی در  طول روز بسیار زیاد است به همین دلیل می‌تواند هزینه‌های بالایی داشته باشد. با کمک ویپ می‌توان از تماس‌های مخابراتی برای مسافت‌های طولانی استفاده نکرد که همین امر باعث صرفه جویی در هزینه‌های دانشگاه می‌شود.

کلام آخر

یکی از مهمترین حوزه‌ها که با پیشرفت تکنولوژی تغییر بسیار بزرگی کرد، حوزه ارتباطات است. تلفن های ویپ یکی از بهترین تجهیزات در این زمینه هستند و به کمک آن‌ها تغییرات بسیاری در صنعت‌های مختلف مانند آموزش و پزشکی ایجاد شده است. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با کاربردها و ویژگی‌های ویپ در دانشگاه ها آشنا کنیم تا بتوانید تاثیر بهتری در مراکز آموزشی خود ایجاد کنید.

بهترین نرم افزارهای رایگان ویدئو کنفرانس کدام‌اند؟

یکی از مهمترین تجهیزات سیستم‌های کنفرانس ویدئویی، نرم افزارهای رایگان ویدئو کنفرانس هستند که باعث برقراری ارتباط بین دو دستگاه متفاوت در بستر اینترنت می‌شوند.
بهترین نرم افزارهای رایگان ویدئو کنفرانس کدام‌اند؟

تمام کسب و کارها اولویت‌های متفاوتی برای استراتژی ارتباط و همکاری خود دارند. برای برخی سازمان ها، هزینه مهمترین مسئله است، در حالی که برخی دیگر حق بیمه، قابلیت اطمینان و پشتیبانی اهمیت بسیاری دارد. استفاده از سیستم های ویدئو کنفرانس توانسته تا حدودی این مشکلات را برطرف کند. همانطور که قبلا گفته شد این سیستم‌ها از تجهیزات متعددی تشکیل شده‌اند اما یکی از مهمترین آن‌های نرم‌افزارهای برقراری تماس هستند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نرم افزارهای ویدئو رایگان ویدئو کنفرانس آشنا کنیم تا بتوانید در هزینه‌های کسب و کار خود صرفه‌جویی کنید.

نرم افزار های رایگان ویدئو کنفرانس

گزینه‌های بسیاری برای نرم افزارهای رایگان ویدئو کنفرانس وجود دارد. با این حال، همه برای همکاری در محیط کار طراحی و یا مناسب نیستند و باید ویژگی‌های مناسبی را برگزاری یک جلسه به صورت آنلاین داشته باشند.

۱) نرم افزار Lifesize Go

یکی از بهترین نرم افزارهای رایگان ویدئو کنفرانس، نرم افزار Lifesize Go است. این اپ نزدیک به دو دهه است که برای برگزاری کنفرانس‌ها و جلسات آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد و قابلیت پشتیبانی از هشت شرکت کننده را دارد. برای اضافه کردن تماس با کمک این نرم‌افزار تنها کافی است یک ایمیل برای کاربر جدید ارسال شود.
مزایا:
بدون بارگیری یا نصب، مدت زمان نامحدود جلسه، اشتراک گذاری روی صفحه نمایش، فیلم با کیفیت HD، قابلیت اطمینان و امنیت در سطح شرکت به طور پیش فرض

۲) نرم‌افزار Google Hangouts

از دیگر نرم افزارهای رایگان ویدئو کنفرانس می‌توان به Google Hangouts اشاره کرد. این نرم‌افزار با توجه به قابلیت‌هایی که گوگل دارد، گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در تجارت است.

مزایا:
از مهمترین ویژگی‌های این نرم‌افزار قابلیت اتصال به صورت همزمان به ده شرکت کننده است. همچنین قابلیت اجرا بر روی مرورگر کروم، Gmail و تقویم گوگل را نیز دارد.

۳) نرم‌افزار Skype for Business

Skype for Business یکی از بهترین و کاربردی‌ترین نرم افزارهای رایگان ویدئو کنفرانس است. این نرم‌افزار با همکاری تیم مایکروسافت کار می‌کنند و قابلیت پشتیبانی از ۱۰ تماس در یک زمان را دارد.

۴) نرم‌افزار Zoom

Zoom از دیگر نرم افزارهای رایگان ویدئو کنفرانس است که توانسته یک سرویس همگرا برای مکالمات ویدیویی گروهی ارائه دهد. برنامه Zoom Basic به کاربران این امکان را می‌دهد تا با 40 دقیقه مکالمه از ویژگی‌های متعددی مانند اشتراک گذاری صفحه، ضبط محلی، اتاق‌های برک آوت و فیلترهای دوربین برخوردار شوند.
مزایا:
فرایند ثبت نام ساده، ضبط تماس و پشتیبانی از ۱۰۰ خط تماس

۵) نرم‌افزارهایی با نسخه‌های آزمایشی

بسیاری از کسب و کارها فقط برای زمان محدودی به نرم افزارهای رایگان ویدئو کنفرانس نیاز دارند به همین دلیل استفاده از برنامه‌هایی با نسخه‌های آزمایشی از بهترین گزینه‌ها هستند.
مزایا: 
برخی از نرم‌افزارهای آزمایشی امکان دسترسی به مجموعه کامل از ویژگی‌ها از جمله برقرای تماس با صدها یا هزاران نفر از شرکت کنندگان در یک تماس را می‌دهد.

کلام آخر

امروزه استفاده از نرم افزار های رایگان ویدئو کنفرانس با توجه به خواسته‌های مشتری و ویژگی‌هایی که دارند بسیار افزایش پیدا کرده است و نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی برای خرید یک نرم‌افزار تماس تصویری نیست. در این مقاله تلاش کردیم تا شما را به پنج نمونه از بهترین برنامه‌ها آشنا کنیم تا بتوانید گزینه مناسبی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.


نظرات کاربران
ارسال نظر
سایر مقالات
کاربردهای ویدئو کنفرانس در بیمارستان چیست؟

کاربردهای ویدئو کنفرانس در بیمارستان چیست؟

تکنولوژی و فناوری در همه شاخه‌ها از جمله پزشکی پیشرفت بسیاری کرده است. در این میان یکی از مهمترین این تکنولوژی‌ها استفاده از ویدئو کنفرانس در بیمارستان ها است.
نکاتی برای انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس

نکاتی برای انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس

انتخاب نرم افزار ویدئو کنفرانس یکی از مهمترین موارد قبل از راه اندازی یک سیستم ویدئو کنفرانس است و به شرایط محیطی و عوامل متفاوتی بستگی دارد.
نکات مهم برای خرید سانترال تحت شبکه

نکات مهم برای خرید سانترال تحت شبکه

تلفن‌های ویپ یکی از کاربردی‌ترین ابزارها برای بسیاری از کسب و کارها هستند اما قبل از خرید سانترال تحت شبکه نیاز به رعایت نکات بسیار مهمی است.
اهمیت استفاده از سیستم کنفرانس صوتی بی سیم

اهمیت استفاده از سیستم کنفرانس صوتی بی سیم

سیستم کنفرانس صوتی بی سیم یکی از بهترین تجهیزات کنفرانس‌های صوتی و تصویری است که باعث افزایش یافتن کیفیت برگزاری همایش‌ها و جلسات می‌شود.
کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک

کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک

کاربردهای ویپ در شرکت های کوچک نیز همچون شرکت های بزرگ بسیار متنوع بوده و همین امر سبب اهمیت این محصول شده است.
انواع ویدئو کنفرانس کدامند؟

انواع ویدئو کنفرانس کدامند؟

هر یک از انواع ویدئو کنفرانس ها با توجه به ویژگی‌ها و کاربردهایی که دارند برای کسب و کارهای متفاوت انتخاب می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.
کاربردهای تلفن ویپ در دانشگاه ها

کاربردهای تلفن ویپ در دانشگاه ها

تلفن های ویپ در دانشگاه ها و مراکز آموزشی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا استفاده از آن‌ها سهولت و سرعت در برقرار تماس را به همراه دارد.
بهترین نرم افزارهای رایگان ویدئو کنفرانس کدام‌اند؟

بهترین نرم افزارهای رایگان ویدئو کنفرانس کدام‌اند؟

یکی از مهمترین تجهیزات سیستم‌های کنفرانس ویدئویی، نرم افزارهای رایگان ویدئو کنفرانس هستند که باعث برقراری ارتباط بین دو دستگاه متفاوت در بستر اینترنت می‌شوند.